Děpoltovice

nový zámek, Tüppelsgrün
Zámek v empírovém slohu nechala postavit Anna Veithová r. 1846. Dvoukřídlá jednopatrová budova má v přízemí předního křídla šest půlkruhových arkád, v zadním křídle ve střední ose mělký rizalit. Využíván je zemědělským podnikem.
Hlavní obrázek místa
Nový zámek
Boční křídlo tzv. nového zámku s arkádami
© Luděk Pitter 03/2007
Děpoltovice se nacházejí 9 km severně od Karlových Varů na silnici spojující Ostrov, Hroznětín a Novou Roli. Zámek vznikl až v r. 1846, kdy jej dala vystavět tehdejší majitelka děpotovického zboží Anna Veithová, rozená z Kleistu. V pozdějších letech se vystřídala řada soukromých majitelů. Zámek je dvoukřídlá jednopatrová budova postavená v empírovém slohu. Přední křídlo orientované k silnici má v přízemí šest půlkruhových arkád. Zadní křídlo, obrácené do dvora, má ve střední ose mělký rizalit, opatřený trojúhelníkovým štítem. Zámek je využíván zdejším zemědělským podnikem pro hospodářské účely a moc není dbáno na jeho údržbu. Veřejnosti je nepřístupný.
Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, Západní Čechy, Nakladatelství Svoboda 1984, 26.1. 2006
Karlovarský kraj,  Karlovy Vary  (KV), Děpoltovice

Místa v okolí

 Děpoltovice
 Sedlec
 kostel sv. Kříže
 kostel sv. Urbana
 Nejdek
 Dalovice
 Dalovice
 Dalovice
 Hájek
 kostel sv. Martina
 Plešivec
 Nejdek
 Sadová kolonáda
 kostel sv. Lukáše
 Mlýnská kolonáda
 Jelení skok
 Tisovský vrch
 Zámecká kolonáda
 Tržní kolonáda
 Doubí
 Karlovy Vary
 Vřídelní kolonáda
 Diana
 kamenný viadukt
 radnice
 mariánský sloup
 Ostrov
 Jelení pramen
 kostel sv. Linharta
 kaple v býv. Popově
 vyhlídka Karla IV.
 Goethova vyhlídka
 Jižní prameny
 Mořičov
 Svatošské skály
 Jeskynní vyhlídka
 důl Mauritius
 Rudá věž smrti
 Freudenstein
 městský hřbitov
 kostel Všech svatých
 evangelický kostel
 Jáchymov
 kaple sv. Anny
 nová radnice
 boží muka
 mincovna
 kostel sv. Jáchyma
 kaple sv. Barbory
 kostel sv. Vavřince
 Lipnice
 Květnová
 kaple sv. Anny
 městské hradby
 silniční most
 Loket
 kostel sv. Václava
 trojiční sloup
 Loket – MPR
 Vlčí jámy
 radnice
 Květnová
 Blatenský vrch
 Šemnická skála
 Radošov
 Blatenský příkop
 Lázně Kyselka
 Velichov
 Bučina
 Andělská Hora
 Skalky skřítků
 statek Bernard
 Boží vyhlídka
 kostel sv. Anny
 kostel sv. Kunhuty
 Hauenštejn
 Těšovice
 Klínovec
 kostel sv. Jiljí
 Týn
 Hard
 evangelický kostel
 Jubilejní kašna
 radnice
 mariánský sloup
 Sokolov
 Stružná
 Rolavská vrchoviště
 vápenka
Kontaktní informace
Děpoltovice 2
362 25 Nová Role
Základní informace místa
ID místa: 603
Typ místa: zámek
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 28.1.2006
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama