Dřevěná rozhledna opláštěná nerezovými šablonami má podobu krabičky zápalek se dvěma zasíťovanými okny. Celkem je 7,7 m vysoká. Vyhlídková plošina ve výši 5,5 m je dostupná po 20 schodech. Stavba vznikla v letech 2018-2019 v horní části lyžařského areálu Neklid nad Božím Darem.
Hlavní obrázek místa
Boží vyhlídka
© Vlastimil Vozka 10/2018
Dřevěná rozhledna opláštěná nerezovými šablonami stojí sice v horní části sjezdovky v lyžařském areálu Neklid jen asi 1 km jihovýchodně od Božího Daru, avšak nachází se již na katastrálním území města Jáchymov. Leží ve vysoké poloze, nemá proto klasickou podobu věže, nýbrž tvar pohozené krabičky zápalek. Vyhlídka je volně přístupná od dubna do října, v období listopad až březen je z důvodu nevhodných klimatických podmínek uzavřena.
Z centra Božího Daru vede k rozhledně červená turistická značka, ta stoupá po sjezdovce v přilehlém lyžařském areálu Neklid až k rozhledně (celkem cca 1 km při převýšení 70 m), kratší trasa však vede z opačné strany z parkoviště lyžařského areálu, odkud je to k vyhlídce po červené jen asi 500 m.
22.9. 2019

  historie

  Nevelká dřevěná vyhlídka byla z podnětu města Boží Dar postavena v lokalitě Neklid v roce 2018. Její projekt připravilo r. 2012 liberecké Studio Mjölk architekti, přičemž stavba byla pojata jako na výšku postavená zapomenutá krabička od zápalek o půdorysu 4,2 x 2,2 m. Stříbrně se lesknoucí povrch vyhlídky z nerezových šablon pak připomíná těžbu stříbra v tomto regionu. Dvě velkoplošná vyhlídková okna

  Jiří Špaček (s využitím informací webu rozhledny webzdarma), 12.8. 2020
  Karlovarský kraj,  Karlovy Vary  (KV), Jáchymov

  Místa v okolí

   Klínovec
   kostel sv. Jáchyma
   boží muka
   nová radnice
   mincovna
   Freudenstein
   kaple sv. Anny
   evangelický kostel
   městský hřbitov
   vápenka
   Rudá věž smrti
   Plešivec
   Horní hrad
   Květnová
   železárna
   Květnová
   Himlštejn
   Blatenský příkop
   Blatenský vrch
   mariánský sloup
   radnice
   sloup s Pietou
   lesní hřbitov
   kostel sv. Terezie
   Ostrov
   kostel Všech svatých
   sousoší Kalvarie
   dům čp. 309
   kostel sv. Martina
   Mořičov
   Perštejn
   Hájek
   radnice
   Velichov
   Radošov
   Děpoltovice
   Děpoltovice
   Tisovský vrch
   kostel sv. Martina
   Nejdek
   Nejdek
   kostel sv. Kryštofa
  Základní informace místa
  ID místa: 14384
  Typ místa: věž
  Podkategorie: rozhledna
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: volně přístupno
  Uveřejněno: 2.9.2020
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

  Cestování

  Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

  Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

  Cestování

  Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

  Šumava v zimě: Modrava a Tříjezerní slať

  Cestování

  Šumava je právem považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v České republice – a ani v zimě tomu není jinak! Díky různorodé přírodě a sportovnímu zázemí je vhodná pro celou škálu volnočasových aktivit a nabízí bezpočet výletů ať už pro zdatné horaly, nebo pro rodiny s malými dětmi.

  Bývalý kamenolom Výkleky u Olomouce je jedním z nekrásnějších zatopených lomů České republiky

  Zajímavosti

  Lomy jsou povrchové doly, jež vznikly antropogenní činností člověka, především za účelem získávání stavebních materiálů nebo nerostných surovin. Lomy mají svoji životnost. Dříve či později každému z nich zazvoní zvonec a těžebním pracím je konec. Zmiznou z nich lidé, stroje i zařízení a doly zůstanou opuštěné. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký další osud je čeká?


  Náš lednový výlet na bájný a nevypočitatelný Praděd

  Cestování

  Lidová moudrost říká, že v místech, kde se k nebi vypíná vrchol Pradědu, nachází se jiný svět. O tom, že je to svatá pravda, jsem se před pár dny sama přesvědčila.

  Dítě jako rukojmí ministerstva školství a hygieny - SARS-CoV-2

  Ostatní

  Také jste to zažili? Ve školce chtějí při vstupu výsledek testu, který Vám zaslala Hygienická stanice. Než vstoupíte na práh školky si myslíte že je vše v pořádku, jenže pravá ruka neví co dělá levá.


  reklama