Podle křesťanské tradice je Kursi místo, kde Ježíš vykonával zázrak prasat. Významná archeologická lokalita a národní park v Izraeli. Ruiny byzantského kláštera. Odkryty mozaiky, velký kostel, ulice, drenážní kanály, lázeňský dům a malá kaple.
Hlavní obrázek místa
Národní park Kursi v Izraeli
Rruiny byzantského kláštera
© Pavel Vítek 10/2016
Kursi leží na východním břehu Galilejského jezera. Park se nachází cca 12 kilometrů severovýchodně od města Tiberias, cca 4 kilometry severně od vesnice Ejn Grev a 15 km západně od hranic se Sýrií. Na břehu Galilejského jezera je několik kempů k ubytování.
Pavel Vítek, 3.5. 2020
popis

Národní park Kursi je významná archeologická lokalita a národní park v Izraeli, v Severním distriktu, respektive na Izraelem okupovaných Golanských výšinách. Nacházejí se tu zbytky židovské vesnice s doby Talmundu (způsob uvažování, myšlení, lpící na dogmatickém uvažování). Areálu dominují ruiny byzantského kláštera, největšího v Izraeli. Byl postaven v 5. století a zničen při perské invazi roku 614. Také zde byly odkryty cenné mozaiky a stejně jako velký kostel, ulice, drenážní kanály, lázeňský dům a malá kaple, od které jsou krásné výhledy na Galilejské moře.

Pavel Vítek, 3.5. 2020

historie

Podle křesťanské tradice je Kursi Gergesa identifikovaná jako místo, kde Ježíš vykonal zázrak prasat, jak je zaznamenáno v Novém zákoně. Zázrak spočíval v tom, že Ježíš zaklel zlé démony z lidí do prasat a ta se následně dobrovolně utopila.

Pavel Vítek, 3.5. 2020

Izrael,

Místa v okolí

Nahrávám místa v okolí
Načítám seznam míst
Základní informace místa
ID místa: 14829
Typ místa: hradiště
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 3.5.2020
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

reklama