Původně barokní farní kostel sv. Michaela Archanděla byl postaven údajně r. 1690. R. 1885 byl rozšířen a novogoticky přestavěn do dnešní podoby (prodloužena loď, přistavěna věž, sakristie, prolomena nová okna). Na konci 20. stol. celkově restaurován.
Hlavní obrázek místa
Kostel sv. Michaela, pohled od jihozápadu
© Zdeňka Míchalová, 03/2012
Jednolodní obdélná stavba s půlkruhově ukončeným presbytářem, dvěma bočními kaplemi a sakristií u jihozápadní zdi je orientovaná podle osy S - J. Fasády jsou hladké, rytmizované jednou odstupňovanými opěráky a prolomené okny s hrotitými záklenky. Čelní průčelí je tvořeno předstupující hranolovou zvonicí a dvěma přístavky se zkosenými nárožími po jejích stranách. Kostel je zastřešen sedlovou střechou, střecha zvonice je jehlancová (zvon z r. 1734 s reliéfy Ježíše Krista na kříži, sv. Františka z Assisi ulil Johann Baptist Dival ve Vídni). Sakristie je zaklenuta pruskou klenbou, kněžiště a loď valenou klenbou s výsečemi. V bočních kaplích příčně valená klenba.
Zdeňka Míchalová, E. Horáková, 14.9. 2012
historie

Kostel sv. Michaela Archanděla v Novém Přerově byl vystavěn původně v barokním stylu roku 1690. Roku 1885 byl kostel rozšířen – byla prodloužena loď, přistavěna věž, sakristie - a byl novogoticky upraven do současné podoby (mj. prolomena nová okna). Původní část kostela je v jádře zachovaná (kněžiště, část lodi). Farní kostel římskokatolické farnosti Nový Přerov. Na konci 20. století proběhlo celkové restaurování kostela.

Zdeňka Míchalová, E. Horáková, 22.3. 2012

Komentáře

Jihomoravský kraj,  Břeclav  (BV), Nový Přerov

Místa v okolí

 kostel sv. Kunhuty
 kostel sv. Oldřicha
 Drnholec
 U Křížku
 kostel sv. Floriána
 boží muka
 Hrádek u Drnholce
 boží muka
 Kirchstetten
 kostel sv. Jiljí
 Emin zámek
 Horní synagoga
 Mikulov
 židovský hřbitov
 kostel sv. Václava
 dům U Rytířů
 Kozí hrádek
 Kanovnické domy
 městské hradby
 jeskyně Na Turoldu
 kostel sv. Anny
 Svatý kopeček
 Falkenstein
 Sirotčí hrádek
 kostel sv. Jiří
 kaple sv. Antonína
 boží muka
 boží muka
 Laa an der Thaya
 kaple sv. Urbana
 Neuhaus
 kostel sv. Rozálie
 Mušov
 kaple sv. Ducha
 boží muka
 stará radnice
 kostel sv. Linharta
 kamenný kruh
 Sedlec
 Břežany
 mlýn
 Vlasatice
 Děvičky
 Vysoká zahrada
 Jiřice u Miroslavi
 Staatz
 Dyjákovice
 kostel sv. Anny
 kostel sv. Barbory
 Archeopark Pavlov
 Božice
 boží muka
 Pouzdřany
 kostel sv. Ondřeje
 Popice
Kontaktní informace
Římskokatolická farnost Nový Přerov
nám. Svobody 2
691 83 Drnholec
Tel: (+420) 519 519 234
Základní informace místa
ID místa: 10759
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 14.9.2012
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Hrady, které v roce 2023 stojí za návštěvu

Reklamní sdělení

Česká republika je plná krásných a historických památek, ale hrady nepochybně patří mezi ty nejvíce fascinující. V tomto článku si přiblížíme tři hrady, které podle nás i v roce 2023 jednoznačně stojí za návštěvu. A to i pokud jste je už navštívili.

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Naposledy navštívené

reklama