Původně pozdně gotický hrad. V renesanci opevněn. Obstál při útoku Bočkajovců roku 1605, Švédů za třicetileté války, i Turků a Tatarů roku 1663. Ve 40. letech 18. století upraven na zámek ve stylu tudorské gotiky. Nyní je zde regionální muzeum.
Hlavní obrázek místa
Nový Světlov - zámek
© Hana Kubikova 06/2006
Zámek se nachází u městečka Bojkovice ve Zlínském okrese. Bojkovice se poprvé uvádějí v r. 1362, kdy již náležely k světlovskému panství; tehdy se psal Aleš z Šternberka, odjinud z Bojkovic. V r. 1449 jsou městečkem. Ve městečku se provozovalo mnoho řemesel, zvláštní místo zaujalo perleťářství - knoflíkářství.
28.5. 2002
historie

Zámek Nový Světlov byl postaven ve slohu tudorské gotiky, kromě ubytovací kapacity, restaurace a vinárny je zde umístěna expozice Městského muzea v Bojkovicích.

weselka, 28.5. 2002

Další texty historie

Komentáře

29.10.2022 10:59 Zuzana Moravec
Zamek je nadherny ale pan provozni (asi) uplne znicil krasny dojem. Vyhazoval nas z mista, ktere bylo otebreno a bez oznaceni slovami:"Vypadnete!! Okamzite!! Co tady chcete!!" Pak hrube vyhodil dceru se psem, kdyz na nas klidne cekali pres zamkem, kopl do naseho psa a pak je malem zajel autem. Zamek krasny ale tenhle clovek by tam delat nemel.
6.10.2011 17:12 Marcela Vepřeková
Vážený pane majiteli,máte za sebou nelehkou a lopotivou práci a ještě nejste zdaleka u konce! Vytrvejte,prosím,vytrvejte! Jsem z Lednice-Perly Jižní Moravy /jak se kdysi psalo/.Ještě rok,dva socialismu a byli bychom bez zámků a bez památek! Každý den sleduji, jak se náš zámek v Lednici mění k lepšímu. Ráda se kochám naší historií.Kam se hrabou Amíci a dřevěný Bílý dům./i ten jsem jim prolezla/..Tady je Amerika na památky.Když jsem přijela do Bojkovic,tak jsem věděla,že tam stával kdysi hrad,později přestavěn na zámek.Už jenom vyjet ten kopec na kole byla fuška! Čekala jsem spíš opuštěné a léty zapomenuté JZD a SSM stavení,ale spadla mě brada!!! Přede mnou bylo NĚCO! Zámek Nový Světlov ! Něco neskutečného,krásného a oku lahodící.Při prohlídce zámeckého interieru jsem opět žasla.Nevadí,že převládá komerce,ať! ale zámek žije a to je to krásné!!! Pane majiteli,vzal jste na sebe obrovskou zodpovědnost a já Vám přeji zdraví,úspěchy a slávu.Nezávidím...,já žasnu..Klobouk dolů..Více takových lidiček,kteří se nebojí riskovat a pracovat a bude zase krásně v malé České zemičce! Zámek všem vřele doporučuji shlédnout.Je to nádhera! Marcela vepřeková.
29.10.2010 08:16 Zlata
Dobrý den, chtěla bych Vám nabídnout své úklidové služby.Slyšela jsem,že je zámek po rekonstrukci. Zde zasílám své stránky a pokud by jste měli zájem, ozvěte se a domluvili bychom se na setkání.


S přáním hezkého dne Blahová


více na : http:// uklidzb.kvalitne.cz
26.7.2010 19:10 jara
Myslím,že za záchranu by zámek stál a ani zdaleka není jediný. To nám zde zanechaly předchozí generace, ale co zbyde po nás? Cyklostezky?
21.10.2009 17:53 kiki
Zrekonstruovat zámek by se chtělo, jen problém je na straně památkářů, ne na straně firmy...Ti hážou majitelům klacky pod nohy a pořád se jim něco nelíbí. S penězma problém firma rozhodně nemá, kdyby to záleželo čistě jen na nich, Světlov by byl už po celkové rekonstrukci a zpřístupněn veřejnosti.
Zlínský kraj,  Uherské Hradiště  (UH), Bojkovice

Místa v okolí

 Nezdenice
 Zuvačov
 Bánov
 Luhačovice
 Pramen Aloiska
 Pramen sv. Josefa
 kostel Svaté rodiny
 Slavičín
 Lázeňské divadlo
 kostel sv. Vojtěcha
 Pramen Ottovka
 Pramen Amandka
 kaple sv. Alžběty
 Jurkovičův dům
 Pramen Vincentka
 Augustiniánský dům
 kostel sv. Martina
 fara
 Uherský Brod
 Panský dům
 Uherský Brod
 městské opevnění
 Volenov
 Velký Ořechov
 Oberský vrch
 rozhledna U Křížku
 Lopeník
 Starý Světlov
 Štítná nad Vláří
 Rýsov
 Vlachovice
 Engelsberg
 Vlachovice
 Částkov
 Svárov
 Strání
 Strání
 kostel sv. Mikuláše
 Újezd
 Lipina
 Horní Němčí
 Šarovy
 Sochařská vyhlídka
Základní informace místa
ID místa: 1019
Typ místa: zámek
Podkategorie: původní hrad
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 2.10.2001
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Děsím se co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Zajímavosti

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Cestování

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Výprava do divoké krajiny Connemary na západě Irska

Cestování

Na západě Irska v hrabství Galway se rozkládá Connemara, divoká liduprázdná krajina hor a jezer na pobřeží Atlantiku. Dostaneme se sem velmi snadno autem nebo autobusem po silnici N59, která vede z města Galway do Clifdenu. Jízda po této silnici je hlubokým zážitkem. Budeme si zde připadat jako v Irské Kanadě.

Tarif elektřina pro soláry a virtuální baterie. Je to opravdu smysluplné?

Ostatní

Pokud se rozhodujete zda investovat nemalé peníze do fotovoltaiky, a zalíbil se vám produkt elektřina pro soláry – kdy si našetřenou energii do virtuální baterie budete moci vybrat v temnějších měsících, tak si rozhodně sundejte růžové brýle.

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Historie

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Naposledy navštívené

reklama