Zámek postaven pravděpodobně v 18.stol. Prostá jednopatrová barokní budova obdélníkového půdorysu s hladkými omítkami, krytá mansardovou střechou s profilovanou římsou.
Hlavní obrázek místa
© Prudký Martin, 02/2012
Milošice leží 5 km jižně od Žatce. Do obce občas zajíždí autobus ze Žatce, nebo můžeme jet vlakem a pak pěšky 2,5 km ze stanice Měcholupy, nebo 2,5 km ze stanice Holedeč, obě na trati Kralupy – Žatec – Chomutov. Za poznání stojí nedaleké, původně královské město Žatec, o němž je první zmínka z r. 1004. Ve městě se nachází celá řada turisticky i architektonicky zajímavých objektů. Zámek v Milošicích je prostá jednopatrová barokní budova obdélníkového půdorysu s hladkými omítkami, krytá mansardovou střechou s profilovanou římsou. Náleží mysliveckému združení v Radičevsi a je veřejnosti nepřístupný.
Pavel Vítek, 23.3. 2006
historie

Ves Milošice se poprvé uvádí r. 1360, kdy byla sídlem rytíře Martina z Milošic. Pravděpodobně za husitských válek se dostali do majetku města Žatce. Po stavovském povstání proti císaři Ferdinandovi v letech 1546 – 1547 jim byly zkonfiskovány, ale již v r. 1561 je však město získalo zpět. Zámek v Milošicích byl postaven s největší pravděpodobností v 18. století. V průběhu dalších let se majitelé velmi často střídali. Od r. 1950 vlastnil milošický zámek státní statek, pak patřil školnímu statku Měcholupy Střední zemědělské technické školy v Žatci. Později sloužil jako byty. V současnosti náleží mysliveckému združení v Radičevsi a pomalu začíná chátrat.

Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, Severní Čechy, Nakladatelství Svoboda 1984, 24.3. 2006

Ústecký kraj,  Louny  (LN), Měcholupy

Místa v okolí

 kostel sv. Václava
 Milčeves
 Milčeves
 Dreherův pivovar
 Měcholupy
 železniční most
 Libořice
 židovský hřbitov
 Stará papírna
 evangelický kostel
 Chmelový maják
 židovský hřbitov
 kostel sv. Jakuba
 kostel sv. Václava
 synagoga
 Kličín
 městské hradby
 židovský hřbitov
 Želeč
 silniční most
 Libočany
 Dreherův pivovar
 Dobříčany
 kaple sv. Václava
 kostel sv. Martina
 kostel sv. Kateřiny
 Líčkov
 Dolánky
 kaple
 Rubín
 Rybňany
 Kaštice
 kostel sv. Jiří
 kostel sv. Václava
 Stekník
 židovský hřbitov
 Staňkovice
 Žiželice
 židovský hřbitov
 menhir Zakletý mnich
 Třeskonice
 Tuchořice
 kaple sv. Anny
 kaple sv. Anny
 Strkovice
 židovský hřbitov
 kostel sv. Václava
 Travertinová kupa
 Široké Třebčice
 židovské ghetto
 kostel sv. Martina
 Soběsuky
 kostel sv. Vavřince
 kostel sv. Martina
 Libědice
 kostel sv. Víta
 zavlažovací nádrž
 Lipno
 železniční most
 Veliká Ves
 kostel sv. Jakuba
 kostel sv. Vojtěcha
 Hlubany
 Vičice
 kostel sv. Václava
 Mradice
 kostel sv. Vojtěcha
 Krásný Dvůr
 Vrbice
 Dub
 Hradiště
 kostel sv. Martina
 Buškovice
 kostel sv. Václava
 Bitozeves
 Velemyšleves
 Roviny, Na Rovinách
 sýpka
 kostel sv. Matouše
 kaple sv. Antonína
 kostel sv. Víta
 kostel Všech svatých
 Pětipsy
 Poláky
 povodňový památník
 Drahúš
 Kozí hrady, Kozihrady
 Schillerova rozhledna
 Pravda
 kostel sv. Vavřince
 Brody
 Škrle
 Doupovská dráha
 kostel sv. Štěpána
 stará radnice
 radnice
 Hřivice
 Postoloprty
 silniční most
 nová radnice
 pivovar
 Blažim
 morový sloup
 židovské ghetto
 kostel sv. Prokopa
 Džbán
 Domoušice
 fara
 kostel sv. Martina
 kostel sv. Prokopa
 kostel sv. Markéty
 kostel sv. Václava
 Vidhostice
 kostel sv. Martina
 Vidhostice
 kostel sv. Martina
 kostel sv. Gotharda
Základní informace místa
ID místa: 4024
Typ místa: zámek
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 24.3.2006
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama