Památník odhalený v r.1997 Jaroslavu Foglarovi, spisovateli a dlouholetému vedoucímu Junáka. Ten sem zajížděl od r.1925 se svým oddílem, on je také autorem názvu. Právě zde vznikla jeho kniha "Hoši od Bobří řeky".
Hlavní obrázek místa
© Václav Čermák 08/2004
Památník odhalený v r.1997 Jaroslavu Foglarovi, spisovateli a dlouholetému vedoucímu Junáka. Ten sem zajížděl od r.1925 se svým oddílem, on je také autorem názvu. Právě zde vznikla jeho kniha "Hoši od Bobří řeky".
17.2. 2006
Vysočina,  Havlíčkův Brod  (HB), Vilémovice

Místa v okolí

 Vilémovice
 Ledeč nad Sázavou
 Bilantova Lhota
 židovský hřbitov
 Nelechov
 Bohumilice
 Přemilovsko
 Lacembok
 Chřenovice
 kostel sv. Markéty
 židovský hřbitov
 Sklo a kámen
 bývalý špitál
 radnice s kašnou
 kostel sv. Václava
 Světlá nad Sázavou
 kostel sv. Václava
 kostel sv. Víta
 Hněvkovice
 kostel sv. Martina
 Zahrádka
 vodní mlýn a pila
 Bělá
 Huť Jakub
 Proseč u Humpolce
 kaple sv. Panny Marie
 Budčice
 kostel sv. Jiří
 Horní Kralovice
 Kounice
 zvonice
 kostel sv. Víta
 Lipnice
 Vlastějovice
 Dolní Kralovice
 lesní pramen
 kostel sv. Václava
 Zboží
 Vojslavice
 kostel sv. Jiří
 Chlum
 Vojslavický most
 Bohdanka
 Bačkov
 Ostrov
 Speřice
 Horka II
 Borovsko
 Borovsko
 Lhotka
 Lhotice
 kostel sv. Jiří
 židovský hřbitov
 fara
 Lhotice
 synagoga
 Smrčany
 Habry
 most u Borovska
 Alberovice
 kostel sv. Václava
 židovský hřbitov
 Hodkov
 Zruč nad Sázavou
 kostel sv. Vavřince
 Zbraslavice
 Zbraslavice
 kaplička U Kněžny
 Hrádek u Podmok
 kostel sv. Martina
 Onšov
 Věž
 Kočičí hrádek
 kostel sv. Markéty
 Kvasetice
 Golčův Jeníkov
 zvonice
 jezuitská rezidence
 židovský hřbitov
 Morány
 Čestín
 Červenice
Základní informace místa
ID místa: 3917
Typ místa: pomník, památník
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 16.2.2006
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama