Zřícenina loveckého zámečku, který nechali v letech 1738–1739 postavit bratři Ludvík a August Jiří, markrabata z Baden-Badenu. Zámeček byl zajímavá dvoupatrová stavba na půdorysu nepravidelného jedenáctiúhelníku.
Hlavní obrázek místa
Zříceniny zámku
© 2002 Jiří Čížek
V letech 1738 - 1739 postavili zámeček bratři Ludvík a August Jiří, markrabata z Baden - Badenu. Dvoupatrová stavba na půdorysu nepravidelného jedenáctiúhelníku vycházela svým architektonickým řešením z typu ostatních centrálních staveb v Ostrově (např. letohrádek). Fasádu stavby, zděné z cihel a čediče, členily horizontální římsy a lizénové válce (vystupující svislé pruhy), okna měla štukové rámování. Lizény a římdy byly bílé a plochy zdí červené. Přízemí dělila příčná zeď na dva nestejné díly, kuchyň s komínem a schodiště do prvního patra. V prbním a druhém poschodí byly krby. Druhé patro nebylo dělené a sloužilo jako společenská místnost v době honů. Markrabata Ludvík a August Jiří vyžadovali na těchto akcích účast honců - nevolníků. Tyto hony trvali často i několik dní. Zámeček stál na nejvyšším bodě tehdejšího polesí Obora. Systém cest, alejí a průhledů byl řešen tak, aby byl co nejlépe využit pro lov spárkaté a divoké zvěře. Součástí polesí Obora byla bažantnice a obora. Bažantnice přiléhala k jižní straně zámečku. Traduje se, že z aleje od zámečku bylo možno dohlédnout na ostrovský zámek a dávat tam znamení, např. k zahájení lovu.
Text z cedule u zříceniny zámku., 30.12. 2002

Komentáře

Karlovarský kraj,  Karlovy Vary  (KV), Ostrov

Místa v okolí

 Ostrov
 radnice
 mariánský sloup
 Radošov
 Hájek
 Velichov
 Květnová
 Rudá věž smrti
 Květnová
 Lázně Kyselka
 Bučina
 kaple v býv. Popově
 Skalky skřítků
 Dalovice
 Dalovice
 Šemnická skála
 Dalovice
 Hauenštejn
 kaple sv. Barbory
 městský hřbitov
 Himlštejn
 Goethova vyhlídka
 kaple sv. Anny
 Jáchymov
 evangelický kostel
 Sedlec
 Sadová kolonáda
 Mlýnská kolonáda
 Freudenstein
 Nebesa
 nová radnice
 Zámecká kolonáda
 Tržní kolonáda
 Karlovy Vary
 mincovna
 Andělská Hora
 boží muka
 kostel sv. Lukáše
 Jelení skok
 Vřídelní kolonáda
 kostel sv. Jáchyma
 Jižní prameny
 Jelení pramen
 kostel sv. Kříže
 vyhlídka Karla IV.
 kostel sv. Urbana
 Děpoltovice
 Diana
 Děpoltovice
 Klínovec
 Plešivec
 Jírov
 Stružná
 kostel sv. Linharta
 Boží vyhlídka
 kostel sv. Anny
 Bražec
 Doubí
 důl Mauritius
 Klejnštejn
 Perštejn
 vápenka
 Svatošské skály
 kamenný viadukt
 Šumburk
 kostel sv. Terezie
 Šumburk
 Jeskynní vyhlídka
 Lázně Evženie
 Klášterecká kyselka
 kostel sv. Vavřince
 Blatenský vrch
 Vlčí jámy
 radnice
 radnice
 Blatenský příkop
 kaple sv. Anny
 městské hradby
 židovský hřbitov
 kostel sv. Vavřince
 Luka
Základní informace místa
ID místa: 1331
Typ místa: zámek
Podkategorie: lovecký
Stav místa: zřícenina
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 30.12.2002
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Naposledy navštívené

reklama