Zámek byl přestavěn v roce 1824 z letního sídla mnichů vídeňským měšťanem Josefem Langem. Roku 1958 se zámek stává domovem pro řádové sestry, později zde bylo zřízeno učiliště. Dnes je zámek v soukromých rukou.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Pitter 11/2004
Obec Lechovice leží při silnici I. třídy č. 53 spojující Pohořelice a Znojmo. Hned na začátku obce ve směru od Pohořelic je nenápadná odbočka k poutnímu kostelu Navštívení Panny Marie. V jeho těsné blízkosti stojí oplocený nepřístupný zámek. Původní barokní letní rezidence z poloviny 18. století byla počátkem 19. století přestavěna na jednoduchý jednopatrový trojkřídlý zámek v klasicistním stylu se zajímavým portálem. Jiný vzhled dostaly i fasády stejně jako interiér. Mansardová nástavba je z roku 1961. V okolí zámku je park, který také není přístupný.
25.11. 2004
turistické

V současnosti (2017) je (podle vyjádření majitelů) zámecký park v denní době pro veřejnost přístupný.

Josef Aulík , 5.4. 2017

historie

V Lechovicích původně stávala tvrz, která je vzpomínána již ve 14. stol. V době, kdy se majitelem Lechovic stává Jan z Lichtenburku (okolo roku 1480), je zmiňováno již jen tvrziště. V roce 1660 s majitelem panství stává loucký klášter. Opat kláštera Antonín Nolbeck dal v roce 1740 na místě bývalé tvrze postavit klášterní letní sídlo v barokním slohu. Po zrušení kláštera v roce 1874 se majitelem panství stává náboženský fond. Od něho kupuje Lechovice vídeňský měšťan Josef Lang, který v roce 1824 odkupuje i letní rezidenci mnichů, kterou nechal přestavět na zámek. Dcera Josefa Langa se provdala za barona Karl Fridrich Kűbeck von Kűban, presidenta dvorní komory císaře Ferdinanda Dobrotivého. Dalším majitelem byl jejich syn Maxmilián. Maxmilán zemřel v roce 1913 a lechovické panství zdědil jeho syn A. Kűbeck, který zámek obhospodařoval až téměř do konce druhé světové války. V roce 1958 byl na zámku zřízen domov pro řádové sestry…  číst dále

Hrady, zámky a tvrze v Čechách na Moravě a ve Slezsku - Jižní Morava, 25.11. 2004

Jihomoravský kraj,  Znojmo  (ZN),

Místa v okolí

 Allein
 Bohunice
 Božice
 Žerotice
 Břežany
 Želetice
 Želetice
 Tasovice
 Hostěradice
 kostel sv. Kunhuty
 Tvořihráz
 Dyje
 Miroslav
 Horní Dunajovice
 Skalice
 sýpka
 Emin zámek
 vodní mlýn
 Panská rybárna
 kostel sv. Markéty
 Jiřice u Miroslavi
 Červený most
 kostel sv. Anny
 Plaveč
 Únanov
 Miroslavské Knínice
 kostel sv. Mikuláše
 kaple Panny Marie
 Dyjákovice
 kostel sv. Prokopa
 boží muka
 Němčičky
 Jaroslavice
 kostel sv. Jiljí
 Višňové
 Louka
 Mikulovice
 Louka
 městské hradby
 Vlkova věž
 Daunův palác
 Pražská brána
 znojemské podzemí
 Radniční věž
 Džbánice
 kostel sv. Michala
 Althanský palác
 Ugartův palác
 židovský hřbitov
 boží muka
 kostel sv. Mikuláše
 Našiměřice
 kaple sv. Kateřiny
 Znojmo
 kostel sv. Markéty
 Přímětice
 Pustý zámek
 Lapikus
 Vrbkův kámen
 Chvalovice
 Lampelberk
 Bohutice
 Olbramovice
 kostel sv. Vavřince
 Branišovice
 boží muka
 Ratíšovice
Kontaktní informace
Zámek Lechovice, s.r.o.
Lechovice 48
671 63
Tel: 515271350
http://www.zameklechovice.cz/
info@lechovice.cz
Základní informace místa
ID místa: 2693
Typ místa: zámek
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 25.11.2004
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

Cestování

Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

reklama