Zámek byl přestavěn v roce 1824 z letního sídla mnichů vídeňským měšťanem Josefem Langem. Roku 1958 se zámek stává domovem pro řádové sestry, později zde bylo zřízeno učiliště. Dnes je zámek v soukromých rukou.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Pitter 11/2004
Obec Lechovice leží při silnici I. třídy č. 53 spojující Pohořelice a Znojmo. Hned na začátku obce ve směru od Pohořelic je nenápadná odbočka k poutnímu kostelu Navštívení Panny Marie. V jeho těsné blízkosti stojí oplocený nepřístupný zámek. Původní barokní letní rezidence z poloviny 18. století byla počátkem 19. století přestavěna na jednoduchý jednopatrový trojkřídlý zámek v klasicistním stylu se zajímavým portálem. Jiný vzhled dostaly i fasády stejně jako interiér. Mansardová nástavba je z roku 1961. V okolí zámku je park, který také není přístupný.
25.11. 2004
turistické

V současnosti (2017) je (podle vyjádření majitelů) zámecký park v denní době pro veřejnost přístupný.

Josef Aulík , 5.4. 2017

historie

V Lechovicích původně stávala tvrz, která je vzpomínána již ve 14. stol. V době, kdy se majitelem Lechovic stává Jan z Lichtenburku (okolo roku 1480), je zmiňováno již jen tvrziště. V roce 1660 s majitelem panství stává loucký klášter. Opat kláštera Antonín Nolbeck dal v roce 1740 na místě bývalé tvrze postavit klášterní letní sídlo v barokním slohu. Po zrušení kláštera v roce 1874 se majitelem panství stává náboženský fond. Od něho kupuje Lechovice vídeňský měšťan Josef Lang, který v roce 1824 odkupuje i letní rezidenci mnichů, kterou nechal přestavět na zámek. Dcera Josefa Langa se provdala za barona Karl Fridrich Kűbeck von Kűban, presidenta dvorní komory císaře Ferdinanda Dobrotivého. Dalším majitelem byl jejich syn Maxmilián. Maxmilán zemřel v roce 1913 a lechovické panství zdědil jeho syn A. Kűbeck, který zámek obhospodařoval až téměř do konce druhé světové války. V roce 1958 byl na zámku zřízen domov pro řádové sestry…  číst dále

Hrady, zámky a tvrze v Čechách na Moravě a ve Slezsku - Jižní Morava, 25.11. 2004

Komentáře

Jihomoravský kraj,  Znojmo  (ZN),

Místa v okolí

 Allein
 Bohunice
 Božice
 Žerotice
 Břežany
 Želetice
 Želetice
 Tasovice
 kostel sv. Kunhuty
 Hostěradice
 Tvořihráz
 Dyje
 Miroslav
 Horní Dunajovice
 Skalice
 sýpka
 Emin zámek
 vodní mlýn
 Panská rybárna
 Hrádek
 kostel sv. Markéty
 Jiřice u Miroslavi
 Červený most
 kostel sv. Anny
 Plaveč
 Únanov
 kostel sv. Mikuláše
 kaple Panny Marie
 Miroslavské Knínice
 kostel sv. Prokopa
 Dyjákovice
 boží muka
 Jaroslavice
 Němčičky
 Višňové
 kostel sv. Jiljí
 Louka
 Mikulovice
 Vlkova věž
 městské hradby
 Louka
 Pražská brána
 Daunův palác
 znojemské podzemí
 Džbánice
 Radniční věž
 Ugartův palác
 Althanský palác
 kostel sv. Michala
 židovský hřbitov
 boží muka
 Našiměřice
 kostel sv. Mikuláše
 Znojmo
 kaple sv. Kateřiny
 kostel sv. Markéty
 Přímětice
 boží muka
 Pustý zámek
 Lapikus
 Chvalovice
 Vrbkův kámen
 poklona
 Lampelberk
 poklona
 Bohutice
 poklona
 poklona
 Olbramovice
 kostel sv. Vavřince
 Branišovice
 boží muka
 Ratíšovice
Kontaktní informace
Zámek Lechovice, s.r.o.
Lechovice 48
671 63
Tel: 515271350
http://www.zameklechovice.cz/
info@lechovice.cz
Základní informace místa
ID místa: 2693
Typ místa: zámek
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 25.11.2004
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Naposledy navštívené

reklama