Klasicistní kostel byl postaven v letech 1788-1791 a slavnostně vysvěcen byl 9.12.1792. V interiéru jsou vyřezávané barokní lavice, plastická výzdoba od sochaře Ondřeje Schwiegela, oltářní obrazy od Johanna Nep. Höfflera. U kostela stojí fara, zmiňovaná již r. 1325.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Pitter 11/2004
Farní kostel sv. Jiljí stojí v obci Jaroslavice na svahu pod zámkem. Byl vystavěn v letech 1788-91 v klasicistním stylu. Jedná se o podélnou jednolodní stavbu s odsazeným půlkruhovým uzavřeným kněžištěm. K původnímu vybavení patří barokní vyřezávané lavice. Okna jsou malovaná. Za povšimnutí stojí křtitelnice pod kruchtou kónického tvaru snad pozůstatek středověké křtitelnice. Ve věži umíráček z roku 1777, další zvon věnovali rodáci v roce 1992. Plastická výzdoba je z části od sochaře Ondřeje Schwiegela např. dřevořezba Krista na kříži, která byla původně součástí hlavního oltáře. Oltářní obrazy jsou od Johanna Nep. Höfflera, obraz Glorifikace sv. Jiljí z roku 1819.
21.11. 2004

Komentáře

Jihomoravský kraj,  Znojmo  (ZN), Jaroslavice

Místa v okolí

 Jaroslavice
 Hrádek
 Panská rybárna
 vodní mlýn
 Dyjákovice
 Seefeld
 Lampelberk
 Božice
 Tasovice
 Mailberg
 Allein
 Chvalovice
 Laa an der Thaya
 stará radnice
 Emin zámek
 Dyje
 Lechovice
 Břežany
 boží muka
 boží muka
 Louka
 Louka
 Červený most
 Vlkova věž
 Daunův palác
 boží muka
 znojemské podzemí
 Radniční věž
 kostel sv. Mikuláše
 Vrbkův kámen
 městské hradby
 Althanský palác
 Ugartův palác
 kaple sv. Kateřiny
 Pražská brána
 Znojmo
 kostel sv. Michala
 židovský hřbitov
 kostel sv. Markéty
 Přímětice
 boží muka
Základní informace místa
ID místa: 2686
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 21.11.2004
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Zajímavosti

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Cestování

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Naposledy navštívené

reklama