Další ze staveb v Lednicko-valtickém areálu z let 1824–1825 dle arch. návrhu Johanna Karla Engela. Empírový pavilon s půlhruhem sloupořadí 12 ionských sloupů a sochami alegorií věd a umění. Před chrámem sousoší Tří Grácií.
Hlavní obrázek místa
Tři Grácie
chrám v Lednicko-valtickém areálu
2003 ©Hana Kubikova
Zvenčí je Chrám Tří Grácií celoročně přístupný včetně krytého sloupořadí. Vnitřní prostory (zadní pavilony) jsou však nepřístupné. Kdo chce vidět sousoší Tří Grácií by neměl přijít v zimním období, kdy bývá toto sousoší zakryto "ochranným obalem". Nejsnažší přístup k objektu je po asfaltové cestě, odbočující u lednických rybníků z hlavní silnice spojující Lednice a Valtice.
David Hamza , 14.11. 2009
historie

Chrám Tří Grácií

Další z mnoha drobných staveb v Lednicko-valtickém areálu je Chrám Tří Grácií vybudovaný v letech 1824–1825 dle architektonického návrhu Johanna Karla Engela. Jedná se o empírový pavilon tvořený půlhruhovým krytým sloupořadím dvanácti ionských sloupů. V osách mezisloupí jsou v zadní stěně umístěny výklenky s kopiemi antických soch alegorií věd a umění. Ze zadní strany na sloupořadí navazuje trojice uzavřených pavilonů. V prostředním je umístěn "mramorový sál" provedený technikou štukolustro s mozaikovou podlahou. Před chrámem je umístěno sousoší Tří Grácií vytesané z jednoho kusu kamene, znázorňující v životní velikosti tři řecké bohyně – Pallas Athénu, Artemidu a Afroditu. Autorem sousoší je Johan Martin Fischer. Původně bylo toto sousoší umístěno v zámeckém parku v Lednici. Chrám Tří Grácií je součástí parkové krajinářské úpravy okolí lednických rybníků. Společně s protilehlým Rybničním zámkem tvoří…  číst dále

David Hamza , 14.11. 2009

Komentáře

Jihomoravský kraj,  Břeclav  (BV),

Místa v okolí

 Nový dvůr
 Rybniční zámeček
 kaple sv. Huberta
 Aloch
 Apollonův chrám
 Randez-vous
 Hraniční zámek
 Lednice
 Maurská vodárna
 Belveder
 Lovecký zámeček
 Janův hrad
 minaret
 Zámecký mlýn
 Brána na náměstí
 radnice
 Valtice
 Nejdek
 Obelisk
 Kolonáda - Reistna
 Břeclav
 židovský hřbitov
 Podivín
 kostel sv. Václava
 Stará Břeclav
 Bulhary
 Pohansko
 Pohansko
 kostel sv. Markéty
 Sedlec
 Velké Bílovice
 Dalibor
 Lány
 Svatý kopeček
 městské hradby
 Kanovnické domy
 dům U Rytířů
 kostel sv. Václava
 Horní synagoga
 Mikulov
 Kozí hrádek
 židovský hřbitov
 jeskyně Na Turoldu
 kamenný kruh
 Velké Pavlovice
 kostel sv. Jiří
 Sirotčí hrádek
 Lanžhot
 boží muka
 kostel sv. Barbory
 Archeopark Pavlov
 boží muka
 Všetrapy
 kostel sv. Isidora
 Slunečná
 Tvrdonice
 Děvičky
 boží muka
 kaple sv. Antonína
 Neuhaus
 Na Podluží
 Potvorovice
 kostel sv. Rozálie
 mlýn
 kaple sv. Urbana
 Starý Poddvorov
 Vrbice
 kostel sv. Jiljí
 Vysoká zahrada
 Brodské
 kostel sv. Kunhuty
 kříž
 kříž
 socha sv. Aloise
 fara
 Templářské sklepy
 Čejkovice
 kostel sv. Linharta
 Mušov
Základní informace místa
ID místa: 8537
Typ místa: zámek
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 16.11.2009
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Hrady, které v roce 2023 stojí za návštěvu

Reklamní sdělení

Česká republika je plná krásných a historických památek, ale hrady nepochybně patří mezi ty nejvíce fascinující. V tomto článku si přiblížíme tři hrady, které podle nás i v roce 2023 jednoznačně stojí za návštěvu. A to i pokud jste je už navštívili.

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Naposledy navštívené

reklama