Kaple sv. Huberta je jednou z mnoha drobných romantických staveb v Lednicko-valtickém areálu. Byla postavena ve stylu romantické neogotiky v roce 1855. Autorem návrhu byl Georg Wingelmüller a sochařskou výzdobu provedl Franz Högel.
Hlavní obrázek místa
průčelí kaple sv. Huberta
© Jan P. Štěpánek 07/2010
Kaple sv. Huberta se nachází v Bořím lese u Valtic na parkově upravené pasece. Pro cyklisty i pěší je dostupná značenými cestami z Břeclavi, z Valtic, od Dianina chrámu (Randez-vous) nebo od Chrámu tří Grácií. Pro motorizované je nejkratší cesta od parkoviště u Randez-vous u silnice spojující Valtice s Poštornou.
David Hamza , 27.10. 2009
historie

Kaple sv. Huberta (Svatý Hubert)

Kaple sv. Huberta je jednou z mnoha drobných romantických staveb v Lednicko-valtickém areálu. Je navržená ve tvarosloví romantické gotiky. Jedná se o trojosou stavbu s hrotitými arkádami. Uprostřed se nachází socha světce na podstavci se sochami andělů. Kaple je vystavěna z pískovcových kvádrů a je bohatě kamenicky zdobena. Pro lepší navození autentičnosti starobylosti stavby byly dokonce jednotlivé kvádry označeny smyšlenými kamenickými značkami, tak jak bylo obvyklé u středověkých staveb. Autor návrhu byl Georg Wingelmüller a sochařskou výzdobu provedl Franz Högel. Kaple byla realizována v roce 1855.

David Hamza , 27.10. 2009

Komentáře

Jihomoravský kraj,  Břeclav  (BV),

Místa v okolí

 Nový dvůr
 Randez-vous
 Chrám Tří Grácií
 Aloch
 Apollonův chrám
 Rybniční zámeček
 Belveder
 Hraniční zámek
 Brána na náměstí
 radnice
 Lednice
 Valtice
 Maurská vodárna
 Lovecký zámeček
 Břeclav
 Janův hrad
 židovský hřbitov
 kostel sv. Václava
 Kolonáda - Reistna
 minaret
 Zámecký mlýn
 Stará Břeclav
 Obelisk
 Nejdek
 Pohansko
 Podivín
 Pohansko
 Lány
 Sedlec
 Bulhary
 kostel sv. Markéty
 Velké Bílovice
 Svatý kopeček
 Lanžhot
 Dalibor
 Kanovnické domy
 městské hradby
 dům U Rytířů
 Kozí hrádek
 Mikulov
 kostel sv. Václava
 Horní synagoga
 židovský hřbitov
 jeskyně Na Turoldu
 Tvrdonice
 kamenný kruh
 kostel sv. Isidora
 kostel sv. Jiří
 Velké Pavlovice
 Týnec
 Sirotčí hrádek
 Všetrapy
 boží muka
 boží muka
 kostel sv. Barbory
 Archeopark Pavlov
 Brodské
 Na Podluží
 Děvičky
 kaple sv. Antonína
 Potvorovice
 Neuhaus
 Starý Poddvorov
 kostel sv. Rozálie
 mlýn
 Vysoká zahrada
 kostel sv. Linharta
Základní informace místa
ID místa: 8475
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kaple
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 30.10.2009
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Hrady, které v roce 2023 stojí za návštěvu

Reklamní sdělení

Česká republika je plná krásných a historických památek, ale hrady nepochybně patří mezi ty nejvíce fascinující. V tomto článku si přiblížíme tři hrady, které podle nás i v roce 2023 jednoznačně stojí za návštěvu. A to i pokud jste je už navštívili.

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Naposledy navštívené

reklama