Kaple sv. Huberta je jednou z mnoha drobných romantických staveb v Lednicko-valtickém areálu. Byla postavena ve stylu romantické neogotiky v roce 1855. Autorem návrhu byl Georg Wingelmüller a sochařskou výzdobu provedl Franz Högel.
Hlavní obrázek místa
Celkový pohled
© David Hamza, 04/2008
Kaple sv. Huberta se nachází v Bořím lese u Valtic na parkově upravené pasece. Pro cyklisty i pěší je dostupná značenými cestami z Břeclavi, z Valtic, od Dianina chrámu (Randez-vous) nebo od Chrámu tří Grácií. Pro motorizované je nejkratší cesta od parkoviště u Randez-vous u silnice spojující Valtice s Poštornou.
David Hamza , 27.10. 2009
historie

Kaple sv. Huberta (Svatý Hubert)

Kaple sv. Huberta je jednou z mnoha drobných romantických staveb v Lednicko-valtickém areálu. Je navržená ve tvarosloví romantické gotiky. Jedná se o trojosou stavbu s hrotitými arkádami. Uprostřed se nachází socha světce na podstavci se sochami andělů. Kaple je vystavěna z pískovcových kvádrů a je bohatě kamenicky zdobena. Pro lepší navození autentičnosti starobylosti stavby byly dokonce jednotlivé kvádry označeny smyšlenými kamenickými značkami, tak jak bylo obvyklé u středověkých staveb. Autor návrhu byl Georg Wingelmüller a sochařskou výzdobu provedl Franz Högel. Kaple byla realizována v roce 1855.

David Hamza , 27.10. 2009

Jihomoravský kraj,  Břeclav  (BV),

Místa v okolí

 Nový dvůr
 Randez-vous
 Chrám Tří Grácií
 Aloch
 Apollonův chrám
 Rybniční zámeček
 Belveder
 Hraniční zámek
 Brána na náměstí
 radnice
 Valtice
 Lednice
 Maurská vodárna
 Lovecký zámeček
 Břeclav
 Janův hrad
 kostel sv. Václava
 židovský hřbitov
 Kolonáda - Reistna
 minaret
 Zámecký mlýn
 Stará Břeclav
 Obelisk
 Nejdek
 Pohansko
 Pohansko
 Lány
 Sedlec
 Bulhary
 kostel sv. Markéty
 Velké Bílovice
 kaple sv. Šebestiána
 Lanžhot
 Dalibor
 městské hradby
 Kanovnické domy
 dům U Rytířů
 Mikulov
 Kozí hrádek
 kostel sv. Václava
 židovský hřbitov
 Horní synagoga
 jeskyně Na Turoldu
 Tvrdonice
 kamenný kruh
 kostel sv. Izidora
 kostel sv. Jiří
 Velké Pavlovice
 Týnec
 Všetrapy
 Sirotčí hrádek
 boží muka
 kostel sv. Barbory
 boží muka
 Archeopark Pavlov
 Brodské
 Na Podluží
 Děvičky
 kaple sv. Antonína
 Potvorovice
 Neuhaus
 Starý Poddvorov
 kostel sv. Rozálie
 mlýn
 Vysoká zahrada
 kostel sv. Linharta
Základní informace místa
ID místa: 8475
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kaple
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 30.10.2009
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

Cestování

Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

reklama