
Původní vzhled zámku byl výrazně poznamenán dodatečnými zásahy. V současnosti se jedná o slohově nevýraznou jednokřídlou budovu obdélného půdorysu krytou valbovou střechou s moderními vikýři. Nejvýraznějším stavebním prvkem je kamenný portál na západní fasádě, doplněný dvěma zděnými polosloupy. Část průčelí nalevo od tohoto vstupu si zachovala staré členění o čtyřech osách, v pravé polovině již byla vybourána široká moderní okna, původní rozložení je patrné na fasádě. Novými okenními otvory byla opatřena rovněž levá část nepřístupné zahradní fronty.
Zámek vznikl někdy v 18. století až počátkem století 19. Podle publikace Hrady, zámky a tvrze v Čechách, na Moravě a ve Slezsku; VI, Kolektiv autorů z r. 1989 zámek založil v polovině 18. století Severin Remigius z Longendorfu. V počátku měl sloužit jako sídlo majitele a správy samostatného bělského statku. V případě že zámek vznikl na počátku 19. století připadá v úvahu šlechtic Václav Špork, jenž se do České Bělé přiženil roku 1798. Přes Václavova syna Josefa a pražského měšťana Štěpána Langra se majetek dostal do rukou Františka Saiferta, za něho pravděpodobně vznikl zámecký park. V době minulého režimu byl využíván Výzkumným a šlechtitelským ústavem bramborářským a k obytným účelům. V té době byl také necitlivě upravován. Někdy mezi lety 2012 a 2015 proběhla úprava střechy, přičemž vznikly nové vikýře.
Nejznámější dominantou Mariánských Lázní je hlavní kolonáda. Nese jméno po ruském spisovateli Maximu Gorkém. Kousek od ní se nachází Kolonáda Karolinina a Rudolfova pramene. Dále je zde ještě Kolonáda Křížového pramene a Kolonád Ferdinandova pramene.
Venkovský sládek František Smetana se životem musel těžce protloukat, několikrát musel začínat od začátku. Dvakrát ovdověl, měl 18 dětí, ale nic ho nezlomilo. Dnes ho připomíná jediná pamětní deska. Jeho přirozené nadání zdědil první syn, proslulý jako zakladatel české národní hudby
Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.
Obří sud Javorník je hotel a restaurace, zároveň také zajímavý tip na výlet. Najdete ho pár kilometrů od Liberce. V jeho blízkosti najdete sjezdovku, která je vhodná i pro začínající lyžaře.