Národní kulturní památník Ploština byl zbudován v roce 1975 na počest 30. výročí osvobození od nacismu a slouží jako připomínka tragických událostí a k uctění památky obětí II. světové války.
Hlavní obrázek místa
Památník Ploština
© Roman Zikmund, 9/2009
Národní kulturní památník Ploština, se nachází v blízkosti Valašských Klobouk, mezi obcemi Vysoké Pole a Drnovice. Kolem památníku vede zeleně značená turistická trasa.
Roman Zikmund , 5.10. 2010
historie

Ploština byla pasekářská osada nedaleko Valašských Klobouk. 19. dubna 1945 byla nacisty vypálena a její obyvatelé, byli za přechovávání a podporu partyzánů zmasakrováni. V Ploštině bylo zaživa upáleno 24 osob a další tři osoby byly popraveny. Památník vznikl v roce 1975 k 30. výročí osvobození.

Roman Zikmund , 5.10. 2010

Zlínský kraj,  Zlín  (ZL), Drnovice

Místa v okolí

 Trubiska
 Újezd
 kostel sv. Mikuláše
 Čertovy skály
 Lipina
 Vlachovice
 Vlachovice
 kostel sv. Vavřince
 Vizovice
 Vartovna
 Královec
 Pulčínské skály
 Pulčín
 Liptál
 židovský hřbitov
 Návojná
 Brumov
 Engelsberg
 Brumov
 Čubův kopec
 kostel sv. Vojtěcha
 Slavičín
 Štítná nad Vláří
 Klečůvka
 Hovězí
 Janůvka
 Starý Světlov
 kostel sv. Martina
 evangelický kostel
 fara
 Augustiniánský dům
 Pramen Vincentka
 Jurkovičův dům
 kaple sv. Alžběty
 Pramen Amandka
 Pramen Aloiska
 Lázeňské divadlo
 Pramen Ottovka
 Pramen sv. Josefa
 kostel Svaté rodiny
 Vršatec
Základní informace místa
ID místa: 9434
Typ místa: pomník, památník
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 9.12.2010
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

Cestování

Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

reklama