Lovecký zámek vybudoval v polovině 19. století Filip Stillfried jako centrum loveckého revíru. Po roce 1887 zámek přechází do rukou Rudolfa Stillfrieda, po něm náležel jeho dceram Gabriele a Marianě. Dnes slouží potřebám mysliveckého sdružení Pozděchov.
Hlavní obrázek místa
Hlavní jižní vstupní průčelí.
© Dušan Dohňanský 05/2017
Obec Pozděchov, na jehož katastrálním území se lovecký zámeček nachází, leží východně od Vizovic, má asi 650 obyvatel a leží na silnici I/49 spojující Zlín se slovenskou hranicí u Střelné. Zámeček je ukryt v lesích jihovýchodně od obce, z níž k němu vede modrá turistická značka (3 km).
18.1. 2021

  historie

  Majitel vizovického velkostatku Filip Stillfried vystavěl v polovině 19. století v údolí, kterým protéká potok Trubiska, zámek stejného názvu. Tehdy tvořil centrum loveckého revíru. Po roce 1887 za dalšího majitele Rudolfa Stillfrieda začal být využíván jako myslivna, a to až do roku 1945. Tehdy už byl v rukou Rudolfových dcer Gabriely Draškovičové a Mariany Boos Waldeck. Obě se hlásily k německé národnosti,

  Dohňanský Dušan ; zdroj : F.Musil - Neznáme zámky Moravy a Slezska, 17.1. 2021
  Zlínský kraj,  Vsetín  (VS), Pozděchov

  Místa v okolí

   památník Ploština
   Čertovy skály
   Vartovna
   Pulčín
   Pulčínské skály
   Újezd
   kostel sv. Mikuláše
   Liptál
   kostel sv. Vavřince
   Vizovice
   Hovězí
   Královec
   Lipina
   Čubův kopec
   Vlachovice
   evangelický kostel
   Vlachovice
   Vsetín
   Maštaliska
   stará radnice
   nová radnice
   Návojná
   židovský hřbitov
   Brumov
   Janůvka
   Brumov
   Engelsberg
   kostel sv. Vojtěcha
   evangelický kostel
   Hošťálková
   Slavičín
  Základní informace místa
  ID místa: 15472
  Typ místa: zámek
  Podkategorie: lovecký
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: nepřístupno
  Uveřejněno: 17.1.2021
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

  Cestování

  Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

  Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

  Cestování

  Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

  Šumava v zimě: Modrava a Tříjezerní slať

  Cestování

  Šumava je právem považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v České republice – a ani v zimě tomu není jinak! Díky různorodé přírodě a sportovnímu zázemí je vhodná pro celou škálu volnočasových aktivit a nabízí bezpočet výletů ať už pro zdatné horaly, nebo pro rodiny s malými dětmi.

  Bývalý kamenolom Výkleky u Olomouce je jedním z nekrásnějších zatopených lomů České republiky

  Zajímavosti

  Lomy jsou povrchové doly, jež vznikly antropogenní činností člověka, především za účelem získávání stavebních materiálů nebo nerostných surovin. Lomy mají svoji životnost. Dříve či později každému z nich zazvoní zvonec a těžebním pracím je konec. Zmiznou z nich lidé, stroje i zařízení a doly zůstanou opuštěné. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký další osud je čeká?


  Náš lednový výlet na bájný a nevypočitatelný Praděd

  Cestování

  Lidová moudrost říká, že v místech, kde se k nebi vypíná vrchol Pradědu, nachází se jiný svět. O tom, že je to svatá pravda, jsem se před pár dny sama přesvědčila.

  Dítě jako rukojmí ministerstva školství a hygieny - SARS-CoV-2

  Ostatní

  Také jste to zažili? Ve školce chtějí při vstupu výsledek testu, který Vám zaslala Hygienická stanice. Než vstoupíte na práh školky si myslíte že je vše v pořádku, jenže pravá ruka neví co dělá levá.


  reklama