Trojkřídlý klasicistní zámek s parkem z poloviny 19. století vybudován rodinou Mannerů. Po r. 1945 zbouráno jedno křídlo a zámek přestavěn na byty.
Hlavní obrázek místa
Zámek Návojná - fotografie použita s laskavým svolením OÚ Návojná
©Slávek Vaculík
Větší zámecká budova trojkřídlého typu v klasicistním slohu byla postavena v letech 1846-51 rodinou Centner-Manner. Později bylo jedno z křídel přestavěno Arnoštem Hornou na továrnu pro výrobu hodinek. Záměr však nebyl zrealizován. Roku 1945 bylo jedno křídlo zbouráno a zámek přestavěn na byty. Dnes slouží jako polyfunkční dům. U zámku býval rozsáhlý park s asi 200 druhy dřevin. Uprostřed tehdejšího nádvoří stojí pěkně kovářsky zdobená studna.
Ivo Rozehnal - zdroj Hrady, zámky a tvrze střední Morava / J.Heider a V.Tkáč 2014, 9.8. 2015
Zlínský kraj,  Zlín  (ZL), Návojná

Místa v okolí

 židovský hřbitov
 Brumov
 Brumov
 Královec
 Lipina
 Vlachovice
 Vršatec
 Vlachovice
 Lednické bradlo
 Čubův kopec
 zaniklý kostel
 Lednica
 památník Ploština
 Čertovy skály
 Újezd
 kostel sv. Mikuláše
 Slavičín
 kostel sv. Vojtěcha
 kostel sv. Vendelína
 Pulčínské skály
 Pulčín
 Trubiska
 Bohunice
 Pruské
 Borčice
 Ilava
 Klobušice
 kostel sv. Vavřince
 Vizovice
Základní informace místa
ID místa: 12407
Typ místa: zámek
Stav místa: přestavěno
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 10.8.2015
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

Cestování

Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

reklama