Na místě nynějšího kostela prý stál dřevěný kostel již před rokem 1688. Roku 1734 vystavěn barokní kostel, který v letech 1890 – 1893 přestavěn v novogotickém stylu. V 1. pol. 20 století přistavěna věž.
Hlavní obrázek místa
Kostel sv. Máří Magdalény v Hovězím
Pohled na kostel ze hřbitova, obklopující kostel.
© Pavel Vítek 06/2008
Do obce Hovězí leží 8 km jihovýchodně od Vsetína. Kostel sv. Máří Magdaleny se nachází na vyvýšenině nad centrem obce. Okolí obce skýtá nespočet překrásných vycházek do okolních lesů a hor. Ve Velkých Karlovicích, vzdálených 20 km, najdeme krásný skanzen dřevěných valašských staveb s rovněž dřevěným kostelem.
Pavel Vítek, 23.8. 2008
historie

Na místě, kde prý stál dřevěný kostel pocházející z doby před rokem 1688, byl roku 1734 vystavěn kostel sv. Máří Magdaleny. Tento původně barokní kostel byl v letech 1890 – 1893 přestavěn v novogotickém stylu. V 1. pol. 20 století byla ke kostelu přistavěna štíhlá věž.

Pavel Vítek - zdroj: Bohumil Samek, Umělecké památky Moravy a Slezska 1, ACADEMIA 1994, 23.8. 2008

Zlínský kraj,  Vsetín  (VS),

Místa v okolí

 Hovězí
 evangelický kostel
 Vsetín
 stará radnice
 nová radnice
 Maštaliska
 Pulčín
 Pulčínské skály
 Čertovy skály
 Vartovna
 Liptál
 Trubiska
 Klenov
 Pržno
 hroby portášů
 Čubův kopec
 evangelický kostel
 Bystřička
 Muzeum sklářství
 kaple Pod Spinou
 památník Ploština
 evangelický kostel
 Hošťálková
 Karlovské fojství
 Újezd
 kostel sv. Josefa
 kostel sv. Mikuláše
 Podolí
Kontaktní informace
Římsko-katolický farní úřad Hovězí
756 01 Hovězí
Tel: 739 246 029
http://obec-hovezi.cz/farnost/index.php3
Základní informace místa
ID místa: 6530
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 16.8.2008
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Na skok k Panence do Skoků - díl druhý: v dobách největší slávy

Historie

V předchozím díle jsme opustili Mariánské Skoky ve chvíli, kdy vrchnost rozhodla nahradit kapličku novým kostelem. Vydejte se s námi na další úsek cesty po osudech kdysi slavného, poté opuštěného a dnes opět objevovaného magického místa uprostřed nádherné krajiny Žluticka. Naše dnešní vyprávění začínáme v roce 1736.

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.


Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.


reklama