Původně barokní patrový zámek postavený v pol. 18. století. Přestavěn v pol. 19. století. V současné době velmi zchátralý.
Hlavní obrázek místa
Zámek v Hrádku na Vlárské dráze
Průčelí zámku
© Pavel Vítek 05/2009
Hrádek na Vlárské dráze byla původně samostatná obec. Od roku 1960 je místní částí města Slavičín. Od centra města je vzdálena 2 km jihovýchodním směrem. Železniční stanice, která se zde na Vlárské dráze nachází, nese název Slavičín.
Pavel Vítek, 6.5. 2009
popis

Zámek je patrová barokní budova, v současné době velmi zchátralá. Původně k hlavní budově přiléhala boční přízemní křídla, nyní již téměř zcela zlikvidovaná.

Pavel Vítek, 6.5. 2009

historie

Obec se poprvé se připomíná roku 1412. Tehdy byla součástí brumovského panství. Jak napovídá název, stával zde nevelký hrad neb tvrz, který ale v písemných pramenech není zcela s jistotou doložen. V polovině 18. století zde Bujakovští z Knurova postavili zámek. Za Lederer-Trattnerů byl v 2. polovině 19. století upraven. Posledními majiteli byli Wichterlové.

Pavel Vítek, 6.5. 2009

Zlínský kraj,  Zlín  (ZL), Hrádek na Vlárské dráze

Místa v okolí

 Slavičín
 kostel sv. Vojtěcha
 Vlachovice
 Vlachovice
 Nový Světlov
 Lipina
 Brumov
 Brumov
 Pramen Aloiska
 židovský hřbitov
 Augustiniánský dům
 Pramen Vincentka
 Pramen Amandka
 Lázeňské divadlo
 Jurkovičův dům
 kaple sv. Alžběty
 Pramen sv. Josefa
 kostel Svaté rodiny
 Pramen Ottovka
 kostel sv. Mikuláše
 Újezd
 kostel sv. Martina
 fara
 Luhačovice
 Engelsberg
 Návojná
 Nezdenice
 Zuvačov
 Starý Světlov
 Královec
 památník Ploština
 Oberský vrch
 Rýsov
 Súča
 Bánov
 Kľúčové
Základní informace místa
ID místa: 7758
Typ místa: zámek
Stav místa: chátrající
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 6.5.2009
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

Cestování

Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

reklama