Původně barokní patrový zámek postavený v pol. 18. století. Přestavěn v pol. 19. století. V současné době velmi zchátralý.
Hlavní obrázek místa
zámek s nově přistaveným domkem na místě původního bočního křídla
© D Dohňanský, 05/2015
Hrádek na Vlárské dráze byla původně samostatná obec. Od roku 1960 je místní částí města Slavičín. Od centra města je vzdálena 2 km jihovýchodním směrem. Železniční stanice, která se zde na Vlárské dráze nachází, nese název Slavičín.
Pavel Vítek, 6.5. 2009
popis

Zámek je patrová barokní budova, v současné době velmi zchátralá. Původně k hlavní budově přiléhala boční přízemní křídla, nyní již téměř zcela zlikvidovaná.

Pavel Vítek, 6.5. 2009

historie

Obec se poprvé se připomíná roku 1412. Tehdy byla součástí brumovského panství. Jak napovídá název, stával zde nevelký hrad neb tvrz, který ale v písemných pramenech není zcela s jistotou doložen. V polovině 18. století zde Bujakovští z Knurova postavili zámek. Za Lederer-Trattnerů byl v 2. polovině 19. století upraven. Posledními majiteli byli Wichterlové.

Pavel Vítek, 6.5. 2009

Zlínský kraj,  Zlín  (ZL), Hrádek na Vlárské dráze

Místa v okolí

 Slavičín
 kostel sv. Vojtěcha
 Vlachovice
 Vlachovice
 Nový Světlov
 Lipina
 Brumov
 Brumov
 židovský hřbitov
 Pramen Aloiska
 Augustiniánský dům
 Pramen Vincentka
 Pramen Amandka
 Lázeňské divadlo
 kaple sv. Alžběty
 Jurkovičův dům
 kostel Svaté rodiny
 Pramen sv. Josefa
 Újezd
 kostel sv. Mikuláše
 Pramen Ottovka
 kostel sv. Martina
 fara
 Luhačovice
 Engelsberg
 Návojná
 Nezdenice
 Zuvačov
 Starý Světlov
 Královec
 památník Ploština
 Oberský vrch
 Janův hrad
 Rýsov
 Súča
 Bánov
 Kľúčové
Základní informace místa
ID místa: 7758
Typ místa: zámek
Stav místa: chátrající
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 6.5.2009
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Výlet za triobity do starého lomu Požáry v Praze - Řeporyjích

Cestování

Nevíte kam se vrtnout v sobotní nebo nedělní odpoledne? Prozkoumejte národní přírodní památku Požáry, která má ze stratigrafického hlediska světový význam. Vstup do areálu je volný.

Pláže na ostrově CRES, které jsou dostupné autem nebo pěšky

Cestování

Na Chorvatském ostrově CRES je bezpočet nádherných pláží. Některé jsou dostupné autem, některé jen lodí. Navštívili jsme ty které jsou dostupné autem z pevniny a zjistili jejich přednosti a nedostatky. Jako výchozí bod bylo pro nás město Cres.

Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.

Historie

Současná irská literatura nabízí spoustu zajímavých úlomků z historie země v době Vikingů, tedy v 9. až 12. stol. Informace jsou ale často velmi nesourodé. Následující článek se proto pokouší dát dohromady souvislý příběh o událostech v Irsku z této doby.

Pohádkovému Jičínu předcházela jedna z největších katastrof 17. století

Hrady a zámky

Kdo by neznal hlavní město pohádek, Jičín! Město nacházející se v ráji, tedy v tom Českém ráji. Žil zde loupežník Rumcajs se svou rodinou. Tyto pohádkové postavičky milovaly celé generace nejen dětí a v městě Jičíně na ně narazíte téměř na každém kroku.

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

reklama