Pozdně barokní kostel nahradil ve vsi původní gotický kostel z r. 1350. Současný římskokatolický kostel byl postaven v l. 1752–1755 podle návrhu architekta Františka Kermera. Zařízení kostela je také barokní, hlavní oltář pochází z r. 1759. R. 2001 proběhla velká oprava střechy věže.
Hlavní obrázek místa
kostel od severu
© Rodochrozit, 09/2011
Do obce Uhřínov pod Deštnou se můžeme dostat několika způsoby. Buď po silnici z obce Skuhrov nad Bělou - zde u infocentra odbočíme doprava přes most, opravený roku 1976 se sochami sv. Václava a sv. Jana Nepomuckého, a pokračujeme po silničce 7 km až do obce Uhřínov, kde po pravé straně uvidíme kostel sv. Vavřince, nebo se ke kostelu můžeme dostat od hradu Klečkov po silnici č. 321 směrem k Deštné, u odbočky ke hradu Hlodný po žluté turistické značce odbočíme doprava a jdeme 3 km do kopce. Zajímavostí vesnice Uhřínov není pouze tento kostel, ale i skanzen Villa Nova.
Rodochrozit , 14.9. 2011
popis

V obci byl kostel doložen roku 1350. Současný barokní vzhled pochází z let 1752–55 od architekta Františka Kermera z Hradce Králové. Kostel je jednolodní, obdélníkový, s pravoúhlým presbytářem a hranolovou věží v západním průčelí. Loď je plochostropá. Zařízení je rovněž barokní. Hlavní oltář pochází z roku 1759 s obrazem J. Huberta a sochami sv. Petra a Pavla. Na bočním oltáři je obraz umírajícího sv. Josefa z roku 1822 od Fr. Walderra. Po stranách jsou sochy sv. Jáchyma a Anny z roku 1762 od řezbáře z Liberka a malíře ze Žamberka. V roce 2001 proběhla oprava věže – celá původní věž byla zdemontována, provedena výroba nové konstrukce krovu, následná montáž "na zemi" včetně oplechování, poté za pomoci jeřábové techniky osazení věže ve dvou částech na původní místo.

Rodochrozit - podle UPČ J. Pocheho, 14.9. 2011

Komentáře

Královéhradecký kraj,  Rychnov nad Kněžnou  (RK), Uhřínov

Místa v okolí

 Villa Nova Uhřínov
 Hlodný
 Nový hrad
 kostel sv. Kateřiny
 sousoší Piety
 kaple sv. Anny
 pomník Rampepurdy
 kaple na rozcestí
 Skuhrov
 Skuhrov nad Bělou
 kaple Panny Marie
 Rychmberk
 Hluky
 Na Velké Deštné
 kaple sv. Anny
 Kvasiny
 kostel sv. Jiří
 Trčkov
 Šerlišský mlýn
 kostel sv. Mikuláše
 Solnice
 Dobřany
 Skalka
 kostel sv. Antonína
 Bukačka
 socha sv. Marka
 Pěčín
 Rychnov nad Kněžnou
 kostel Všech svatých
 židovský hřbitov
 radnice
 kostel sv. Havla
 synagoga
 kašna
 Chábory
 socha Panny Marie
 Černíkovice
 Černíkovice
 kaple sv. Anny
 kašna
 fara
 kostel Všech svatých
 mariánský sloup
 Anenský vrch
 židovský hřbitov
 pevnost Hanička
 Peklo
 kostel sv. Ducha
 kostel sv. Václava
 synagoga
 Suchá
 Vlastivědné muzeum
 Šibeník
 pivovar
 mariánský sloup
 Frymburk
 židovský hřbitov
 radnice
 Feistův kopec
 židovský hřbitov
 Uhřínovice
 Muzeum krajky
 Vamberk
 Lično
 kostel sv. Prokopa
 kamenný most
 Hříště
 Hoděčín
 Fort Wilhelma
 Kostelec nad Orlicí
 kostel sv. Jiří
 Výrov
 Na Vartě
 zámecký zvěřinec
 kostel sv. Víta
 Častolovice
 Sendraž
 Kostelec nad Orlicí
 městské opevnění
 domek Na Sboru
 Bartoňova útulna
Základní informace místa
ID místa: 10390
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 16.11.2011
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Naposledy navštívené

reklama