Pozdně barokní kostel nahradil ve vsi původní gotický kostel z r. 1350. Současný římskokatolický kostel byl postaven v l. 1752–1755 podle návrhu architekta Františka Kermera. Zařízení kostela je také barokní, hlavní oltář pochází z r. 1759. R. 2001 proběhla velká oprava střechy věže.
Hlavní obrázek místa
kostel od severu
© Rodochrozit, 09/2011
Do obce Uhřínov pod Deštnou se můžeme dostat několika způsoby. Buď po silnici z obce Skuhrov nad Bělou - zde u infocentra odbočíme doprava přes most, opravený roku 1976 se sochami sv. Václava a sv. Jana Nepomuckého, a pokračujeme po silničce 7 km až do obce Uhřínov, kde po pravé straně uvidíme kostel sv. Vavřince, nebo se ke kostelu můžeme dostat od hradu Klečkov po silnici č. 321 směrem k Deštné, u odbočky ke hradu Hlodný po žluté turistické značce odbočíme doprava a jdeme 3 km do kopce. Zajímavostí vesnice Uhřínov není pouze tento kostel, ale i skanzen Villa Nova.
Rodochrozit , 14.9. 2011
popis

V obci byl kostel doložen roku 1350. Současný barokní vzhled pochází z let 1752–55 od architekta Františka Kermera z Hradce Králové. Kostel je jednolodní, obdélníkový, s pravoúhlým presbytářem a hranolovou věží v západním průčelí. Loď je plochostropá. Zařízení je rovněž barokní. Hlavní oltář pochází z roku 1759 s obrazem J. Huberta a sochami sv. Petra a Pavla. Na bočním oltáři je obraz umírajícího sv. Josefa z roku 1822 od Fr. Walderra. Po stranách jsou sochy sv. Jáchyma a Anny z roku 1762 od řezbáře z Liberka a malíře ze Žamberka. V roce 2001 proběhla oprava věže – celá původní věž byla zdemontována, provedena výroba nové konstrukce krovu, následná montáž "na zemi" včetně oplechování, poté za pomoci jeřábové techniky osazení věže ve dvou částech na původní místo.

Rodochrozit - podle UPČ J. Pocheho, 14.9. 2011

Královéhradecký kraj,  Rychnov nad Kněžnou  (RK), Uhřínov

Místa v okolí

 Villa Nova Uhřínov
 Hlodný
 Nový hrad
 kostel sv. Kateřiny
 sousoší Piety
 kaple sv. Anny
 pomník Rampepurdy
 kaple na rozcestí
 Skuhrov
 Skuhrov nad Bělou
 kaple Panny Marie
 Rychmberk
 Hluky
 Na Velké Deštné
 kaple sv. Anny
 Kvasiny
 kostel sv. Jiří
 Šerlišský mlýn
 Solnice
 kostel sv. Mikuláše
 Dobřany
 Skalka
 kostel sv. Antonína
 Pěčín
 socha sv. Marka
 Rychnov nad Kněžnou
 kostel Všech svatých
 židovský hřbitov
 radnice
 synagoga
 kašna
 Chábory
 socha Panny Marie
 Černíkovice
 Černíkovice
 kaple sv. Anny
 kašna
 fara
 kostel Všech svatých
 mariánský sloup
 Anenský vrch
 židovský hřbitov
 pevnost Hanička
 Peklo
 kostel sv. Ducha
 kostel sv. Václava
 synagoga
 Vlastivědné muzeum
 Šibeník
 pivovar
 mariánský sloup
 Frymburk
 židovský hřbitov
 radnice
 Feistův kopec
 židovský hřbitov
 Uhřínovice
 Muzeum krajky
 Vamberk
 Lično
 kostel sv. Prokopa
 kamenný most
 Hříště
 Hoděčín
 Fort Wilhelma
 Kostelec nad Orlicí
 kostel sv. Jiří
 Výrov
 Na Vartě
 zámecký zvěřinec
 kostel sv. Víta
 Častolovice
 Sendraž
 Kostelec nad Orlicí
 městské opevnění
 domek Na Sboru
 Bartoňova útulna
Základní informace místa
ID místa: 10390
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 16.11.2011
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Výlet za triobity do starého lomu Požáry v Praze - Řeporyjích

Cestování

Nevíte kam se vrtnout v sobotní nebo nedělní odpoledne? Prozkoumejte národní přírodní památku Požáry, která má ze stratigrafického hlediska světový význam. Vstup do areálu je volný.

Pláže na ostrově CRES, které jsou dostupné autem nebo pěšky

Cestování

Na Chorvatském ostrově CRES je bezpočet nádherných pláží. Některé jsou dostupné autem, některé jen lodí. Navštívili jsme ty které jsou dostupné autem z pevniny a zjistili jejich přednosti a nedostatky. Jako výchozí bod bylo pro nás město Cres.

Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.

Historie

Současná irská literatura nabízí spoustu zajímavých úlomků z historie země v době Vikingů, tedy v 9. až 12. stol. Informace jsou ale často velmi nesourodé. Následující článek se proto pokouší dát dohromady souvislý příběh o událostech v Irsku z této doby.

Pohádkovému Jičínu předcházela jedna z největších katastrof 17. století

Hrady a zámky

Kdo by neznal hlavní město pohádek, Jičín! Město nacházející se v ráji, tedy v tom Českém ráji. Žil zde loupežník Rumcajs se svou rodinou. Tyto pohádkové postavičky milovaly celé generace nejen dětí a v městě Jičíně na ně narazíte téměř na každém kroku.

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

reklama