Barokní kostel sv. Maří Magdalény z 18. stol., postaven na místě staršího gotického. Ten se jako farní připomíná již před r. 1362. Oltář z 18. století od sochaře J. Hartmanna, varhany z r. 1729, barokní křtitelnice, obrazy křížové cesty z první pol.18. století.
Hlavní obrázek místa
kostel
© Rodochrozit, 11/2010
Jednolodní s presbytářem zakončeným uvnitř segmentově, zevně pravoúhle. Západní průčelí se dvěma nakoso postavenými hranolovými věžemi, konvexní, členěno slepými arkádami. Fasády hladké, nečleněné. Vnitřek plochostropý, na stropě štuk. zrcadla; dvoupatrová kruchta na pilířích podklenuta křížově a valeně s výsečemi. Hlavní oltář sochař. od J. Hartmana z 18. stol.; dva boční tabulové oltáře sv. Jana Nepomuckého a Utrpení Páně z 1. pol. 18 stol.; kazatelna s rokaj. dekorem a s figurálními reliéfy na řečništi, obnov. r. 1876; varhany z r. 1729; obrazy Křížové cesty z 1. pol. 18. stol; barokní kamen. křtitelnice
Rodochrozit podle E. Pocheho Umělecké památky Čech , 27.4. 2011
historie

Středu obce Deštné v Orlických horách dominuje krásný barokní kostel sv. Maří Magdalény. Stavitel J. A. Santini ho postavil v letech 1723–1726 na místě staršího gotického, který se jako farní připomíná již před r. 1362 (v r. 1350 uváděn v soupisu obcí dobrušského děkanátu). Před kostelem je sousoší Panny Marie se sv. Josefem, Jáchymem a Annou z r. 1781.

Rodochrozit - podle infocentra Deštné v Orlických horách, 15.11. 2010

Královéhradecký kraj,  Rychnov nad Kněžnou  (RK), Deštné v Orlických horách

Místa v okolí

 Šerlišský mlýn
 Na Velké Deštné
 Hluky
 Hlodný
 kostel sv. Mikuláše
 Dobřany
 Nový hrad
 Villa Nova Uhřínov
 kostel sv. Vavřince
 kostel sv. Antonína
 kostel sv. Kateřiny
 sousoší Piety
 Feistův kopec
 kaple sv. Anny
 Šibeník
 Skuhrov
 Skuhrov nad Bělou
 Frymburk
 kaple na rozcestí
 Homole
 pomník Rampepurdy
 Skalka
 kaple Panny Marie
 Rychmberk
 Chábory
 kostel sv. Ducha
 Kvasiny
 Na Vartě
 kaple sv. Anny
 Sendraž
 kostel sv. Václava
 židovský hřbitov
 Solnice
 Vlastivědné muzeum
 synagoga
 pivovar
 mariánský sloup
 radnice
 Fort Wilhelma
 Bartoňova útulna
 Výrov
 kostel sv. Jiří
 Dobrošov
 městské opevnění
 Anenský vrch
 Dobrošov
 Černíkovice
 Černíkovice
 pevnost Hanička
 kaple sv. Anny
 nová radnice
 podkova
 kostel sv. Vavřince
 kašna
 mariánský sloup
 pranýř
 Uhřínovice
 stará radnice
 městské opevnění
 děkanství
 Náchod
 Lično
 Homolka
 vojenský hřbitov
Základní informace místa
ID místa: 9545
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: není známo
Uveřejněno: 21.5.2011
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Pláže na ostrově CRES, které jsou dostupné autem nebo pěšky

Cestování

Na Chorvatském ostrově CRES je bezpočet nádherných pláží. Některé jsou dostupné autem, některé jen lodí. Navštívili jsme ty které jsou dostupné autem z pevniny a zjistili jejich přednosti a nedostatky. Jako výchozí bod bylo pro nás město Cres.

Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.

Historie

Současná irská literatura nabízí spoustu zajímavých úlomků z historie země v době Vikingů, tedy v 9. až 12. stol. Informace jsou ale často velmi nesourodé. Následující článek se proto pokouší dát dohromady souvislý příběh o událostech v Irsku z této doby.

Pohádkovému Jičínu předcházela jedna z největších katastrof 17. století

Hrady a zámky

Kdo by neznal hlavní město pohádek, Jičín! Město nacházející se v ráji, tedy v tom Českém ráji. Žil zde loupežník Rumcajs se svou rodinou. Tyto pohádkové postavičky milovaly celé generace nejen dětí a v městě Jičíně na ně narazíte téměř na každém kroku.

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

Čertovy hlavy – tváře vytesané do horniny – druhé největší na světě

Zajímavosti

Středočeská obec Želízy je tak malá, že nebýt jedné skutečnosti, určitě byste ji přehlídli. Nachází se ve Středočeském kraji v okrese Mělník. Nad touto vesničkou se klene borový les, z nějž se již téměř 180 let dívají do kraje dvě obří hlavy čertů. A když říkám obří, myslím opravdu obří. Velikost těchto pískovcových reliéfů překonala pouze jediná skulptura světa, a to sousoší čtyř amerických prezidentů v Jižní Dakotě.

reklama