Dřevěná rozhledna vysoká 37 m. Má 10 pater se 173 železnými schody. Rozhledna byla vystavena v roce 2000. Z vrcholu je vidět na velkou část Českého i Saského Švýcarska (např. Königstein, Tanečnice, Jedlová, Vlčí hora, Růžový vrch).
Hlavní obrázek místa
Rozhledna Weifberg
© Jan Fišer, 06/2008
Z Mikulášovic k rozcestníku pod rozhlednou je to cca 3,5 km nebo podle německých značek 45 min. Cesta vede kolem pěkného koupaliště po cyklistické stezce. Od rozcestníku na vrchol se dostanete po mírném kopci asi za 10 min. Výstavbu rozhledny v roce 2000 financovala zemská vláda spolu s městem Sebnitz. Výhodně situovaná moderní rozhledna splňuje nároky českého turisty.
Jan Fišer, 16.6. 2008
Německo,

Místa v okolí

 Niedermühle
 kostel sv. Mikuláše
 Brtnický hrádek
 Tanečnice
 Šternberk
 Vlčí Hrádek
 Jeskyně víl
 Winterstein
 Kyjovský hrad
 Vlčí hora
 Na Tokáni
 evangelický kostel
 Rudolfův kámen
 Šauenštejn
 Dlouhý Důl – VPZ
 Neuer Wildenstein
 Zahrady
 Vilemínina stěna
 Lipová
 Pravčická brána
 Sokolí hnízdo
 Schönbuch
 Frienstein
 kaple sv. Anny
 Mariina vyhlídka
 skalní kaplička
 Falkenštejn
 kostel sv. Václava
 Dolský mlýn
 Šluknov
 Rynartice
 Dolní Chřibská
 akvadukt
 Trpasličí jeskyně
 socha lva
 dům U Frinda
 rozhledna Janov
 skalní kaple
 Růženka
 kostel sv. Vavřince
 Dymník
 Janov
 LO vz.37 N2/206/A-140Z
 Růžovský vrch
 kostel sv. Jiří
 radnice
 evangelický kostel
 kostel sv. Josefa
 Růžová
 Suchá Kamenice
 kostel sv. Václava
 Arnoltice
 Studenec
 Rumburk
 kamenný most
 morový sloup
 Belveder
 Bynovec
 Zlatý vrch
 Světlík
 švédské opevnění
 Bratrský oltář
 evangelický kostel
 Salhausenovský dům
 socha sv. Vojtěcha
 Fredevald
 kostel sv. Jiří
 Křížová hora
 Jedlová
Základní informace místa
ID místa: 6296
Typ místa: věž
Podkategorie: rozhledna
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 16.6.2008
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

reklama