Nedaleko Waldsassenu je Kaple Nejsvětější Trojice. Architektem kaple byl Georg z rodiny Dienzenhoferů. Stavěla se od r. 1684 Kaple spadá do oblasti působení kláštera ve Waldsassen. Na klenbě kostela je jedna ze tří hlavních fresek věnovaná wehrmachtu. Přežila do dnešní doby a v kapli je zákaz fotografování
Hlavní obrázek místa
Kaple Nejsvětější Trojice, Dreifaltigkeitskirche Kappl nedaleko od Bavorského Aladsassen.
© Pavel Vítek 05/2011
Kapli Nejsvětější Trojice, Dreifaltigkeitskirche Kappl, najdeme 4 km severozápadně od Waldsassenu, nebo 10 km jihozápadně od Chebu. Z Waldsassenu vede ke kapli krásná mírně stoupající cyklostezka vedoucí lesem a nazývající se Jägersteig, lovecká stezka.
Pavel Vítek, 13.4. 2020

  historie

  Nedaleko Waldsassenu najdeme Kapli Nejsvětější Trojice, Dreifaltigkeitskirche Kappl, významnou okrouhlou barokní stavbu. Architektem současné podoby kaple byl Georg ze slavné pražské rodiny architektů Dienzenhoferů. Jak bylo v barokní době zvykem, komponoval celou stavbu na základě mystického čísla tři. Postavil tři kulaté věže vyrůstající z jednoho základu, klenbu rozdělil na tři části, po stranách postavil ve

  Pavel Vítek, 13.4. 2020

  popis

  Na klenbě kostela je jedna ze tří hlavních fresek věnovaná wehrmachtu. Jsou zde vidět němečtí vojáci v typických přilbách a uniformách, kteří hrdě odcházejí na frontu, zranění se vracejí z boje a nakonec hrdinně umírají v rukách statečných ošetřovatelek. Fresková výzdoba kostela pochází z druhé poloviny třicátých let minulého století a byla dokončena v roce 1940. Hrdinství německých vojáků je třeba

  Pavel Vítek, 13.4. 2020
  Německo, Bavorsko,

  Místa v okolí

   Bismarckova rozhledna
   kostel sv. Anny
   Bříza
   Cetnov
   Starý Hrozňatov
   Pomezná
   Hohenberg
   Cheb
   Dudácká kašna
   Václavský hrad
   Špalíček
   Chlumeček
   Salingburg
   kostel sv. Volfganga
   Libá (Liebenstein)
   metorologický sloup
   Císařské lázně
   pramen Natálie
   Ostroh
   fara
   kostel sv. Olgy
   Poustka
   Doubrava
   Hazlov
   kostel sv. Vavřince
   Thierstein
   Starý Rybník
   Starý Rybník
  Základní informace místa
  ID místa: 14794
  Typ místa: sakrální památky
  Podkategorie: kaple
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: volně přístupno
  Uveřejněno: 13.4.2020
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

  Cestování

  Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

  Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

  Cestování

  Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

  Šumava v zimě: Modrava a Tříjezerní slať

  Cestování

  Šumava je právem považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v České republice – a ani v zimě tomu není jinak! Díky různorodé přírodě a sportovnímu zázemí je vhodná pro celou škálu volnočasových aktivit a nabízí bezpočet výletů ať už pro zdatné horaly, nebo pro rodiny s malými dětmi.

  Bývalý kamenolom Výkleky u Olomouce je jedním z nekrásnějších zatopených lomů České republiky

  Zajímavosti

  Lomy jsou povrchové doly, jež vznikly antropogenní činností člověka, především za účelem získávání stavebních materiálů nebo nerostných surovin. Lomy mají svoji životnost. Dříve či později každému z nich zazvoní zvonec a těžebním pracím je konec. Zmiznou z nich lidé, stroje i zařízení a doly zůstanou opuštěné. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký další osud je čeká?


  Náš lednový výlet na bájný a nevypočitatelný Praděd

  Cestování

  Lidová moudrost říká, že v místech, kde se k nebi vypíná vrchol Pradědu, nachází se jiný svět. O tom, že je to svatá pravda, jsem se před pár dny sama přesvědčila.

  Dítě jako rukojmí ministerstva školství a hygieny - SARS-CoV-2

  Ostatní

  Také jste to zažili? Ve školce chtějí při vstupu výsledek testu, který Vám zaslala Hygienická stanice. Než vstoupíte na práh školky si myslíte že je vše v pořádku, jenže pravá ruka neví co dělá levá.


  reklama