Barokní sousoší sv. Antonína Paduánského držícího v rukou malého Ježíška u cesty k bývalé poutní kapli Panny Marie nad Popicemi. Vytvořeno v polovině 17. století z bílého kamene.
Hlavní obrázek místa
© Jan P. Štěpánek 09/2015
Barokní sousoší sv. Antonína Paduánského držícího v rukou malého Ježíška u cesty (stezky) k bývalé poutní kapli nad Popicemi. Sousoší z bílého kamene bylo vytvořeno v polovině 17. století a dodnes je ozdobou překrásné krajiny vřesovišť mezi obcí Popice a Havraníky. Socha se nachází u červeně značené turistické stezky.
© Jan P. Štěpánek, 29.9. 2015
Jihomoravský kraj,  Znojmo  (ZN), Popice

Místa v okolí

 socha sv. Floriána
 Popice
 boží muka
 kostel sv. Linharta
 Papírna
 Králův stolec
 Šobes
 sousoší Piety
 malovaný sklep
 kostel sv. Volfganga
 Vrbkův kámen
 boží muka
 boží muka
 Louka
 Louka
 kaple sv. Kateřiny
 boží muka
 Znojmo
 kostel sv. Mikuláše
 Svatý Kámen
 boží muka
 Vlkova věž
 Daunův palác
 Radniční věž
 znojemské podzemí
 Althanský palác
 Ugartův palác
 kostel sv. Michala
 boží muka
 Pražská brána
 městské hradby
 Červený most
 židovský hřbitov
 Chvalovice
 Galgen/šibenice
 Přímětice
 kostel sv. Markéty
 Dyje
 boží muka
 Niederfladnitz
 Kaja
 kostel sv. Prokopa
 Únanov
 poklona
 poklona
 Tasovice
 poklona
 poklona
 Plenkovice
 Kravsko
 poklona
 kaple sv. Anny
 Hardeggská vyhlídka
 Hardegg
 Čížov
 Lampelberk
 Hardegg II
 Hardegg III
 kaple Panny Marie
 Plaveč
 Lapikus
 Lesná
 Šenkenberk
 Braitava
 Tvořihráz
 vodní mlýn
 Panská rybárna
 Němčičky
 Fronsburg
 Bohunice
 Mikulovice
 Seefeld
 Žerotice
 Mniszkův kříž
 Grundův mlýn
 jez
 Vranov nad Dyjí
 měšťanský dům
 kaple sv. Josefa
 Claryho kříž
 manufaktura
 Vranovská přehrada
 Želetice
 Želetice
 Horní Dunajovice
 Neudegg
Základní informace místa
ID místa: 12496
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: socha, monument
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 29.9.2015
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama