Pozoruhodně zachovaná konstrukce šibenice z 1. pol. 18. století byla tvořená třemi pětiúhelnými cihelnými pilíři cca 7 m vysokými, které byly propojeny dřevěnými trámy. Dochovány dva z pilířů s kapsami po trámech a kamennou deskou z roku 1721.
Hlavní obrázek místa
Galgen Berg u Oberretzbachu
Šibeniční vrch je tichým, zapomenutým místem. Svým monstrózním zjevem, zahalený v okolní lesy, působí i dnes velice tajemně...
© Jaroslav Šefčík, 03/2013
Šibenice se nachází v lesích mezi obcemi Niederfladnitz a Oberretzbach cca 10 km na jihozápad od Znojma. Místem prochází značená turistická cesta (zelená). Po značených cestách se sem lze dostat téměř ze všech okolních obcí (Retz, Niederfladnitz, Oberretzbach). Nejkratší pěší cesta z ČR je z Hnanic (přes Heiliger Stein). Pro motorizované je nejbližší hraniční přechod v Mitterretzbachu, a poté je nutné odbočit na Niederfladnitz. Auto lze zanechat například na parkovišti u Heiliger Stein nebo za lesem u altánu, kde křižuje silnici značená turistická cesta vedoucí od hradu Kaja na Hofern. Od altánu je to jen 1,1 km.
David Hamza , 13.6. 2010

  popis

  Dosud částečně zachovaná šibenice, která sloužila pro soudní oblast Niederfladnitz. Šibenice byla tvořena třemi cihelnými, omítanými pilíři průřezu nepravidelného pětiúhelníku výšky cca 7m. Pilíře byly uspořádané do trojúhelníka a u jejich vrcholů byly mezi nimi umístěny dřevěné trámy pro věšení. Dosud jsou kompletně zachované dva pilíře i s kapsami po trámech. V jednom z nich je zazděná kamenná

  David Hamza , 12.6. 2010
  Rakousko,

  Místa v okolí

   Svatý Kámen
   Niederfladnitz
   Šobes
   kostel sv. Volfganga
   Papírna
   sousoší Piety
   Kaja
   boží muka
   malovaný sklep
   kostel sv. Linharta
   boží muka
   socha sv. Floriána
   Popice
   boží muka
   boží muka
   Králův stolec
   Hardegg
   Hardegg II
   Hardeggská vyhlídka
   Hardegg III
   Vrbkův kámen
   Čížov
   Louka
   Znojmo
   Louka
   kaple sv. Kateřiny
   boží muka
   kostel sv. Mikuláše
   Althanský palác
   Radniční věž
   Vlkova věž
   Daunův palác
   Ugartův palác
   boží muka
   znojemské podzemí
   kostel sv. Michala
   Chvalovice
   městské hradby
   Pražská brána
   Braitava
   židovský hřbitov
   Červený most
   Neudegg
   Přímětice
   kostel sv. Markéty
   Lesná
   Ruegers
   Vranov nad Dyjí
   jez
   Mniszkův kříž
   Grundův mlýn
   Kravsko
   měšťanský dům
   Dyje
   kaple sv. Josefa
   manufaktura
   Plenkovice
   Vlčí dvůr
   kostel sv. Prokopa
   Vranovská přehrada
   Únanov
   Šenkenberk
   Lampelberk
   židovský hřbitov
   kaple Panny Marie
   Plaveč
   Tvořihráz
  Základní informace místa
  ID místa: 9189
  Typ místa: ostatní
  Stav místa: zřícenina
  Přístupnost: volně přístupno
  Uveřejněno: 20.2.2011
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

  Cestování

  Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

  Šumava v zimě: Modrava a Tříjezerní slať

  Cestování

  Šumava je právem považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v České republice – a ani v zimě tomu není jinak! Díky různorodé přírodě a sportovnímu zázemí je vhodná pro celou škálu volnočasových aktivit a nabízí bezpočet výletů ať už pro zdatné horaly, nebo pro rodiny s malými dětmi.

  Bývalý kamenolom Výkleky u Olomouce je jedním z nekrásnějších zatopených lomů České republiky

  Zajímavosti

  Lomy jsou povrchové doly, jež vznikly antropogenní činností člověka, především za účelem získávání stavebních materiálů nebo nerostných surovin. Lomy mají svoji životnost. Dříve či později každému z nich zazvoní zvonec a těžebním pracím je konec. Zmiznou z nich lidé, stroje i zařízení a doly zůstanou opuštěné. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký další osud je čeká?

  Náš lednový výlet na bájný a nevypočitatelný Praděd

  Cestování

  Lidová moudrost říká, že v místech, kde se k nebi vypíná vrchol Pradědu, nachází se jiný svět. O tom, že je to svatá pravda, jsem se před pár dny sama přesvědčila.


  Dítě jako rukojmí ministerstva školství a hygieny - SARS-CoV-2

  Ostatní

  Také jste to zažili? Ve školce chtějí při vstupu výsledek testu, který Vám zaslala Hygienická stanice. Než vstoupíte na práh školky si myslíte že je vše v pořádku, jenže pravá ruka neví co dělá levá.

  Úchvatné přírodní scenérie, historické skvosty a milí lidé. Olomoucký kraj nabídne pro každého něco

  Cestování

  Výčet zajímavých míst je téměř nekonečný. Samotná metropole Hané – město Olomouc, všemi milovaná olomoucká zoologická zahrada na Svatém Kopečku, krásná příroda Jeseníků, hrady, zámky, krasové oblasti i nejhlubší propast v ČR. Nezáleží na tom, zda jste milovníci hor, cykloturistiky nebo historických a přírodních památek, Olomoucký kraj dokáže uspokojit i ty nejnáročnější návštěvníky.


  reklama