Pozoruhodně zachovaná konstrukce šibenice z 1. pol. 18. století byla tvořená třemi pětiúhelnými cihelnými pilíři cca 7 m vysokými, které byly propojeny dřevěnými trámy. Dochovány dva z pilířů s kapsami po trámech a kamennou deskou z roku 1721.
Hlavní obrázek místa
Galgen Berg u Oberretzbachu
Šibeniční vrch je tichým, zapomenutým místem. Svým monstrózním zjevem, zahalený v okolní lesy, působí i dnes velice tajemně...
© Jaroslav Šefčík, 03/2013
Šibenice se nachází v lesích mezi obcemi Niederfladnitz a Oberretzbach cca 10 km na jihozápad od Znojma. Místem prochází značená turistická cesta (zelená). Po značených cestách se sem lze dostat téměř ze všech okolních obcí (Retz, Niederfladnitz, Oberretzbach). Nejkratší pěší cesta z ČR je z Hnanic (přes Heiliger Stein). Pro motorizované je nejbližší hraniční přechod v Mitterretzbachu, a poté je nutné odbočit na Niederfladnitz. Auto lze zanechat například na parkovišti u Heiliger Stein nebo za lesem u altánu, kde křižuje silnici značená turistická cesta vedoucí od hradu Kaja na Hofern. Od altánu je to jen 1,1 km.
David Hamza , 13.6. 2010
popis

Dosud částečně zachovaná šibenice, která sloužila pro soudní oblast Niederfladnitz. Šibenice byla tvořena třemi cihelnými, omítanými pilíři průřezu nepravidelného pětiúhelníku výšky cca 7m. Pilíře byly uspořádané do trojúhelníka a u jejich vrcholů byly mezi nimi umístěny dřevěné trámy pro věšení. Dosud jsou kompletně zachované dva pilíře i s kapsami po trámech. V jednom z nich je zazděná kamenná deska s nápisem "ERBAUT 1721" označující asi rok výstavby.

David Hamza , 12.6. 2010

Komentáře

Rakousko,

Místa v okolí

 Svatý Kámen
 Niederfladnitz
 Šobes
 kostel sv. Volfganga
 Papírna
 sousoší Piety
 Kaja
 boží muka
 malovaný sklep
 kostel sv. Linharta
 boží muka
 Popice
 socha sv. Floriána
 boží muka
 boží muka
 Králův stolec
 vodní nádrž Znojmo
 Hardegg
 Hardegg II
 Hardeggská vyhlídka
 Hardegg III
 Fronsburg
 Vrbkův kámen
 Čížov
 Louka
 kaple sv. Kateřiny
 Louka
 Znojmo
 boží muka
 kostel sv. Mikuláše
 Althanský palác
 Daunův palác
 Radniční věž
 Chvalovice
 boží muka
 Ugartův palác
 znojemské podzemí
 kostel sv. Michala
 Vlkova věž
 městské hradby
 Pražská brána
 Braitava
 židovský hřbitov
 Červený most
 Neudegg
 kostel sv. Markéty
 Přímětice
 boží muka
 Lesná
 Ruegers
 jez
 Oberhöflein
 Vranov nad Dyjí
 Grundův mlýn
 Mniszkův kříž
 Kravsko
 měšťanský dům
 kaple sv. Josefa
 Dyje
 poklona
 manufaktura
 poklona
 Vlčí dvůr
 Plenkovice
 Claryho kříž
 kostel sv. Prokopa
 poklona
 Únanov
 vodní nádrž Vranov
 poklona
 Šenkenberk
 poklona
 Lampelberk
 kaple sv. Anny
 židovský hřbitov
 kaple Panny Marie
 Plaveč
 Tvořihráz
Základní informace místa
ID místa: 9189
Typ místa: ostatní
Stav místa: zřícenina
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 20.2.2011
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Zajímavosti

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Cestování

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Naposledy navštívené

reklama