Dřevěný kostel ze 14. stol. zanikl koncem 16. stol. Nahrazen barokním dřevěným kostelem. V letech 1722-1727 vystavěn nový zděný podle projektu Ignáce Kiliána Dientzenhofera. V těsném sousedství stojí původní barokní fara.
Hlavní obrázek místa
2005
© Jaroslav Černín, 7/2005
První zmínky o kostele v Heřmánkovicích jsou z r. 1353, ještě dřevěný kostel ovšem zanikl koncem 16.století. Byl však nahrazen kostelem novým barokním, ovšem taky dřevěným.V letech 1722-1727 začal opat Otmar Zinke se stavbou nového zděného kostela Všech svatých, základní kámen byl položen 8.listopadu 1722. Autorem tohoto projektu byl Kilián Ignác Dientzenhofer. V těsném sousedství kostela je vzácně zachovaná původní barokní fara. Obydlí faráře s menším hospodářstvím si vzácně zachovalo kouzlo umocněné navíc absolutní absencí pozdějších úprav a přestaveb .
Jaroslav Černín, 1.12. 2006
Královéhradecký kraj,  Náchod  (NA), Heřmánkovice

Místa v okolí

 Laudonova kaple
 Měšťanský pivovar
 stará radnice
 mariánský sloup
 městské opevnění
 kostel sv. Václava
 Meziměstí
 Nádraží - divadlo
 kostel sv. Anny
 Rogowiec
 Radosno
 kostel sv. Markéty
 fara
 sanatorium Grunwald
 kostel sv. Barbory
 kaple sv. Anny
 kříž nad Pěkovem
 evangelický kostel
 Mieroszów
 Umlaufův mlýn
 Nowy Dwór
 Ostaš
 kostel sv. Vavřince
 Teplice nad Metují
 Samaritánka
 kalvárie
 Teplice nad Metují
 klášter benediktinů
 Podklášterní mlýn
 socha sv. Prokopa
 Selendrův sloup
 stará škola
 radnice
 kašna
 Pánův kříž
 kaple sv. Anny
 Hampelův sloup
 Machovský kříž
 Sarny
 smírčí kříž
 kostel Panny Marie
 Raubeschloss
 Střmen
 Vlčinec
 haltýře
 Skály
 Skály
 kostel sv. Prokopa
 zvonice
 Čáp
 Stárkov
 Stárkov
 mlýn Dřevíček
 Ścinawka Średnia
 Bystrý
 Ratno Dolne
Základní informace místa
ID místa: 4804
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: chátrající
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 3.12.2006
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama