Drobná barokní kaple v osadě Sázava byla postavena snad někdy před polovinou 18. století, zřetelně je ale zachycena až na mapách II. vojenského mapování, tedy před první třetinou století devatenáctého. Vchod kaple je uzavřen ozdobnou mříží, vybavení je nepůvodní. Kaple není památkově chráněná.
Hlavní obrázek místa
© Milan Caha 01/2021
Původně samostatná obec Sázava je dnes částí městyse Davle. Přímo kolem kaple vede dálková červená turistická značka - Posázavská stezka od davelského nádraží dále proti proudu Sázavy.
3.3. 2021
historie

Drobná barokní kaple v osadě Sázava byla pravděpodobně postavena někdy před polovinou 18. století, zřetelně je ale zachycena až na mapách II. vojenského mapování, tedy před první třetinou století devatenáctého. Kaple má zvoničku, zvon v ní v současné době není. Vchod kaple je uzavřen ozdobnou mříží, vybavení je nepůvodní, tvoří jej několik novodobých obrázků a soška Panny Marie. Kaple není památkově chráněna.

Milan Caha (zdroj: různé zdroje na internetu), 3.3. 2021

Středočeský kraj,  Praha-západ  (PZ), Sázava

Místa v okolí

Nahrávám místa v okolí
Načítám seznam míst
Základní informace místa
ID místa: 15525
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kaple
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 3.3.2021
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Výlet za triobity do starého lomu Požáry v Praze - Řeporyjích

Cestování

Nevíte kam se vrtnout v sobotní nebo nedělní odpoledne? Prozkoumejte národní přírodní památku Požáry, která má ze stratigrafického hlediska světový význam. Vstup do areálu je volný.

Pláže na ostrově CRES, které jsou dostupné autem nebo pěšky

Cestování

Na Chorvatském ostrově CRES je bezpočet nádherných pláží. Některé jsou dostupné autem, některé jen lodí. Navštívili jsme ty které jsou dostupné autem z pevniny a zjistili jejich přednosti a nedostatky. Jako výchozí bod bylo pro nás město Cres.

Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.

Historie

Současná irská literatura nabízí spoustu zajímavých úlomků z historie země v době Vikingů, tedy v 9. až 12. stol. Informace jsou ale často velmi nesourodé. Následující článek se proto pokouší dát dohromady souvislý příběh o událostech v Irsku z této doby.

Pohádkovému Jičínu předcházela jedna z největších katastrof 17. století

Hrady a zámky

Kdo by neznal hlavní město pohádek, Jičín! Město nacházející se v ráji, tedy v tom Českém ráji. Žil zde loupežník Rumcajs se svou rodinou. Tyto pohádkové postavičky milovaly celé generace nejen dětí a v městě Jičíně na ně narazíte téměř na každém kroku.

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

reklama