Minerální prameny poprve popsány v 16. stol., dnes komplex vodoléčebného ústavu s hotely a sanatorii v areálu lesoparku. Hlavní budova Eliška, impozantní Šárka, či wellness Diana. V místě vodní svět Termály Losiny pro širokou veřejnost. Lázním slouží pět sirnatých pramenů.
Hlavní obrázek místa
Pavilon Šárka
© Ivo Rozehnal 03/2020
Velké Losiny jsou oblíbeným výletním místem v podhůří Jeseníků. Leží asi 8 km severovýchodně od Šumperka. Proslaveny jsou zdejším zámkem, starobylou funkční papírnou, čarodějnickými procesy a lázněmi. Právě lázně a návazné služby s penziony, stravováním, relaxací a ozdravnou kůrou, činí z Velkých Losin turisticky atraktivní lokalitu. V okolí najdeme mnoho zajímavých míst - namátkově: rozhledna Bukovka, veteran muzeum a minizoo v Rapotíně, dřevěný kostel v Maršíkově, přístupnou oboru, či zámky Sobotín a Loučná nad Desnou.
Rozehnal Ivo, 4.3. 2020
historie

Termální lázně Velké Losiny se nachází ve středu obce, západně pod Lázeňským vrchem (729 m n.m.) v prostoru lesoparku při potoce Račince. Komplex lázní se skládá ze čtyř lázeňských hotelů, wellness hotelu a nového termálního parku. Hlavní lázeňskou budovou je hotel Eliška, který se skládá ze dvou propojených budov. V tomto komplexu najdeme i půvabnou vestavěnou kapli sv. Kříže. Další budovou v lázeňském areálu je impozantní sanatorium Šárka. Lázeňská vila Gazárka pak slouží pro dětské pacienty. Zajímavě je řešen i lázeňský dům Chaloupka. Jde o zaoblenou patrovou budovu s podkrovím a šindelovou střechou. Wellness hotel Diana leží asi 0,5 km bokem od hlavního centra lázní. U něj se nachází větší obora se zvěří a dvěma rybníky s možností zpoplatněného rybolovu. Hotel má nádherný výhled na Jeseníky. V samotném lesoparku najdeme minerální prameny Eliška, Petr, Žerotín (hlavní horký pramen), pramen Dobra a studený pitný…  číst dále

Rozehnal Ivo - zdroj - web: lazne-losiny.cz, termaly-losiny.cz, 4.3. 2020

Olomoucký kraj,  Šumperk  (SU), Velké Losiny

Místa v okolí

 Kalvárie
 ruční papírna
 Žerotínská sýpka
 Velké Losiny
 Strážník
 Maršíkov
 kostel sv. Martina
 Sobotín
 kostel sv. Vavřince
 Vikýřovice
 Loučná nad Desnou
 hrobka rodiny Kleinů
 Rapotín
 Vikýřovice
 Pleče
 kostel sv. Barbory
 mariánský sloup
 Geschaderův dům
 Šumperk
 radnice
 kostel sv. Mikuláše
 Burgstein
 Frankštát
 Bohdíkov
 Háj u Šumperka
 Třemešek
 Ztracené kameny
 Mrtvý muž
 Zelené kameny
 Bludoveček
 Bludov
 kostel sv. Wolfganga
 Jelení studánka
 Františkova myslivna
 kostel sv. Linharta
 Rabštejn
 kostel sv. Jiří
 kostel sv. Linharta
 kostel sv. Vavřince
 Bludov
 Branná
 Alfrédova chata
 fojtství
 kostel sv. Michala
 Ruda nad Moravou
 Červenohorské sedlo
 lázně Bludov
 kaple sv. Prokopa
 kostel Všech svatých
 Vozka
 hraniční sloup
 Petrovy kameny
 chata Švýcárna
 chata Barborka
 Praděd
 chata Ovčárna
 kostel sv. Matouše
 kostel sv. Václava
 Stezka v oblacích
Kontaktní informace
Lázně Velké Losiny, s.r.o.
Lázeňská 323
788 15 Velké Losiny
http://https://www.lazne-losiny.cz/
info@lazne-losiny.cz
Základní informace místa
ID místa: 14706
Typ místa: ostatní
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 4.3.2020
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

Cestování

Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

reklama