Minerální prameny poprve popsány v 16. stol., dnes komplex vodoléčebného ústavu s hotely a sanatorii v areálu lesoparku. Hlavní budova Eliška, impozantní Šárka, či wellness Diana. V místě vodní svět Termály Losiny pro širokou veřejnost. Lázním slouží pět sirnatých pramenů.
Hlavní obrázek místa
Pavilon Šárka
© Ivo Rozehnal 03/2020
Velké Losiny jsou oblíbeným výletním místem v podhůří Jeseníků. Leží asi 8 km severovýchodně od Šumperka. Proslaveny jsou zdejším zámkem, starobylou funkční papírnou, čarodějnickými procesy a lázněmi. Právě lázně a návazné služby s penziony, stravováním, relaxací a ozdravnou kůrou, činí z Velkých Losin turisticky atraktivní lokalitu. V okolí najdeme mnoho zajímavých míst - namátkově: rozhledna Bukovka, veteran muzeum a minizoo v Rapotíně, dřevěný kostel v Maršíkově, přístupnou oboru, či zámky Sobotín a Loučná nad Desnou.
Rozehnal Ivo, 4.3. 2020
historie

Termální lázně Velké Losiny se nachází ve středu obce, západně pod Lázeňským vrchem (729 m n.m.) v prostoru lesoparku při potoce Račince. Komplex lázní se skládá ze čtyř lázeňských hotelů, wellness hotelu a nového termálního parku. Hlavní lázeňskou budovou je hotel Eliška, který se skládá ze dvou propojených budov. V tomto komplexu najdeme i půvabnou vestavěnou kapli sv. Kříže. Další budovou v lázeňském areálu je impozantní sanatorium Šárka. Lázeňská vila Gazárka pak slouží pro dětské pacienty. Zajímavě je řešen i lázeňský dům Chaloupka. Jde o zaoblenou patrovou budovu s podkrovím a šindelovou střechou. Wellness hotel Diana leží asi 0,5 km bokem od hlavního centra lázní. U něj se nachází větší obora se zvěří a dvěma rybníky s možností zpoplatněného rybolovu. Hotel má nádherný výhled na Jeseníky. V samotném lesoparku najdeme minerální prameny Eliška, Petr, Žerotín (hlavní horký pramen), pramen Dobra a studený pitný…  číst dále

Rozehnal Ivo - zdroj - web: lazne-losiny.cz, termaly-losiny.cz, 4.3. 2020

Komentáře

Olomoucký kraj,  Šumperk  (SU), Velké Losiny

Místa v okolí

 Kalvárie
 ruční papírna
 Žerotínská sýpka
 Velké Losiny
 Strážník
 Maršíkov
 kostel sv. Martina
 Sobotín
 kostel sv. Vavřince
 Vikýřovice
 Loučná nad Desnou
 hrobka rodiny Kleinů
 Rapotín
 Vikýřovice
 Pleče
 kostel sv. Barbory
 kostel sv. Isidora
 Geschaderův dům
 mariánský sloup
 Šumperk
 radnice
 kostel sv. Mikuláše
 Burgstein
 Frankštát
 Bohdíkov
 Háj u Šumperka
 Třemešek
 Ztracené kameny
 Mrtvý muž
 Zelené kameny
 Bludoveček
 Bludov
 kostel sv. Wolfganga
 Františkova myslivna
 Jelení studánka
 kostel sv. Linharta
 Rabštejn
 kostel sv. Jiří
 kostel sv. Vavřince
 kostel sv. Linharta
 Bludov
 Branná
 Alfrédova chata
 kostel sv. Michala
 fojtství
 Ruda nad Moravou
 Červenohorské sedlo
 radnice
 lázně Bludov
 kaple sv. Prokopa
 kostel Všech svatých
 Vozka
 hraniční sloup
 Petrovy kameny
 chata Švýcárna
 chata Barborka
 Vysoký vodopád
 Praděd
 chata Ovčárna
 kostel sv. Matouše
 nadhledna Háječek
 kostel sv. Václava
 Stezka v oblacích
Kontaktní informace
Lázně Velké Losiny, s.r.o.
Lázeňská 323
788 15 Velké Losiny
http://https://www.lazne-losiny.cz/
info@lazne-losiny.cz
Základní informace místa
ID místa: 14706
Typ místa: ostatní
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 4.3.2020
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Zajímavosti

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Cestování

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Naposledy navštívené

reklama