Zaniklá tvrz není v písemných pramenech zmiňována, archeologický výzkum určil aktivní období života na tvrzi do 2. pol. 13. stol. – 1. pol. 14. stol. Sama vesnice byla prvně zmiňována až r. 1407 jako součást lukovského panství. Tvrz dnes připomínají pouze terénní nerovnosti, zejména ochranný val.
Hlavní obrázek místa
Pohled z valu od severozápadu na vysoký centrální pahorek mezi novodobou zástavbou
© Roman Řezáč 07/2005
Graficke pismenko Reliéfní zbytky tvrziště ve Zlíně-Lužkovicích se nachází mezi ulicemi s příznačným názvem, U Tvrze a Pod Tvrzí. Přestože tvrziště patří do skupiny míst, které zcela pohltila novodobá zástavba, čímž dochází k větším či ještě větším porušením původní situace, je poměrně dobře čitelná. Na celé jeho ploše dnes stojí tři domy a hospodářská stavení, všechny jsou situovány v bývalém příkopu a centrální pahorek slouží jako zahrádka. Místo je částečně oplocené jen na východní a severní straně, z jižní strany se dá dostat až pod centrální pahorek a ke zbytkům valu na severozápadě, ovšem jste už ve dvoře přilehlého domu a vstupovat sem bez ...
Roman Řezáč, 12.7. 2005

  historie

  Tvrz patří k místům, o kterých písemné prameny prozatím mlčí. Podle archeologických materiálů život na ní trval od druhé poloviny 13.století do první poloviny 14.století. Není zmiňovaná ani vesnice,první zmínka o ní pochází až z roku 1407.
  Roman Řezáč, 12.7. 2005
  Základní informace místa
  ID místa: 3308
  Typ místa: tvrz
  Stav místa: terénní náznaky
  Přístupnost: nepřístupno
  Odkaz: http://www.hrady.cz/?3308
  Uveřejněno: 12.7.2005
  Geolokace místa
  WGS84   N 49° 13' 26.87"
  E 17° 44' 49.77"
  Země: Česká republika
  Kraj: Zlínský kraj
  Okres:  Zlín  (ZL)
  Obec: Zlín-Lužkovice
  Facebook TwitThis Google MySpace Live Digg

  Upravit informace
  Zavřít reklamu