Rybník v srdci Žďárských vrchů, vybudován v letech 1587–1646. Dnes centrum rekreačních služeb. Rozloha 14 ha.
Hlavní obrázek místa
Pohled na severní část s hrází, kde je autocamping
© Ivo Rozehnal 08/2019
Rybník Sykovec najdete v srdci CHKO Žďárské vrchy při malé obci Tři Studně. Rozloha činí 14 ha a jde o nejvýše položený rybník v celé Českomoravské vrchovině (721 m n. m.). Rybník je celý obklopen lesem. Napájen je malými přítoky z okolí.
Pro návštěvníky slouží centrální parkoviště v obci Tři Studně. Ta vznikla v roce 1651 na místních pasekách. Rybník Sykovec je však starší - vznikl mezi lety 1587–1646. V obci a okolí dnes najdeme několik penzionů, hotelů, čerpací stanici, autokemp, rekreační chaty, je zde běžecký lyžařský areál, sportoviště, ale hlavně několik pláží s písčitým dnem v rybníku. Se sousedním Medlovským rybníkem je propojen naučnou stezkou "Po stopách posledního vlka".
Rozehnal Ivo - zdroj - http://www.khsjih.cz/koupaci-plochy/sykovec.php, 18.8. 2019

  Vložit do oblíbených
  Vysočina,  Žďár nad Sázavou  (ZR), Tři Studně

  Místa v okolí

  Základní informace místa
  ID místa: 14314
  Typ místa: voda
  Podkategorie: rybník
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: volně přístupno
  Uveřejněno: 18.8.2019
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Leden býval měsícem odpočinku, mrazu, obav o živobytí, ale také měsícem naděje a lidových mouder

  Ostatní

  Vítám v novém roce všechny příznivce historie. Leden je nejen začátkem nového kalendářního roku, ale také, jak již sám jeho název napovídá, měsícem ledu, a tedy i mrazu a sněhových pokrývek, jež halí přírodu i lidská obydlí. Alespoň takto by to mělo být. Mnohaleté sledování počasí nám však ukazuje, že lednové teploty mají meziročně spíše vzrůstající tendenci

  Mikulovská středověká rozhledna a zatopený vápencový lom – dvě úžasné scenérie, které stojí za vidění

  Cestování

  Moje podzimní toulky jihem Moravy se pomalu blíží do finále. Po návštěvě Valtic a lednického Minaretu se dnes vydáme na dvě trošku méně známé lokality. Jednomu se říká Kozí hrádek a druhému Janičův vrch. Obě místa od sebe dělí zhruba dva kilometry pěší chůze.

  Škoda na autě? Její náhradu vyřeší pojištění

  Reklamní sdělení

  Měli jste bouračku a máte poškozené auto? Opravy nebudou laciné, škody na autě se mohou vyšplhat až do stovek tisíc korun. Pokud máte správné pojištění, pojišťovna vám vyplatí pojistné plnění.

  Trápily naše předky kilogramy navíc nebo jde o novodobý fenomén?

  Zajímavosti

  Vánoce utekly jako voda, dárky jsou rozdány, zásoby jídla pomalu mizí a jediné, co nám přibylo, bude nejspíš nějaký ten kilogram hmotnosti navíc. Celý rok se snažíme držet linii a pak stačí pár dní a naše snažení je pryč.

  Putování starými českými vánocemi aneb co jste o nejkrásnějších svátcích roku možná vůbec netušili….

  Hrady a zámky

  Adventní a vánoční čas býval již od nepaměti spojen s řadou rituálů, pověr a tradic starých jako lidstvo samo. Po mnohá staletí se udržovaly především na venkově. Původní pohanské rituály se časem promísily s křesťanskými vlivy a do dnešních dnů nám tu zanechaly řadu krásných vánočních zvyků.

  Jak to vypadalo v městské kuchyni v dobách středověku a proč mívali černé kuchyně, když my máme bílé?

  Hrady a zámky

  Napadlo vás někdy, jak asi vypadala kuchyně za dob středověku? Byla to samostatná místnost jako dnes? V čem se vařilo, v čem se peklo? Jak uchovávali zásoby, existovaly spíže? A co tehdejší kuchyňské vybavení?

  reklama