
Kostel je jednolodní s tříbokým závěrem. Boční fasáda je hladká s představenou obdélnou předsíní se segmentově zaklenutým vchodem. Předsíň zastřešena sedlovou střechou. Na severní straně kněžiště je umístěn přístavek sakristie s pravoúhlým vchodem. Nad vchodem obdélné okénko s pilkovou mříží. Kostelní loď je na severní straně o třech okenních osách, okna půlkruhově zaklenuta. Hlavní průčelí s pravoúhlým vchodem, nad ním jedna slepá okenní osa. Štít pod podstřešní římsou nese obloučkový vlys. Podstřešní profilovaná římsa nese sedlovou střechu, nad kněžištěm zvalbenou. Loď zaklenuta valenou klenbou, patky klenby dopadají na římsu. Západní část lodě zabírá hudební kruchta, otevřená do lodi třemi segmentovými oblouky na sloupech, krajní oblouky plné s probranou nikou. Zábradlí kruchty kuželovité. Okna obdélná, uzavřená polokruhem s barevným sklem. V klenbě kruhové medailony, v jihovýchodním rohu fragment nečitelné fresky. Hranolová věž… číst dále
První písemná zmínka o obci pochází z roku 1356. Její status městyse z r. 1922 byl obnoven r. 2006. Kostel je připomínán již roku 1370, kdy byl pod patronátem kláštera ve Žďáru nad Sázavou. Areál kostela se nachází na mírně vyvýšené poloze na návsi, ve středu stávající zástavby. V letech 1672 a 1872 proběhly úpravy kostela. Roku 1845 byla ke kostelu přistavěna zvonice, která pak v 50. letech 20. století byla zvýšena o nástavbu s hodinami. Seskupení kostela s volně stojící zvonicí v areálu hřbitova obehnaného ohradní zdí je dispozičně zajímavé a tvoří významnou dominantu městyse.
Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.
Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.
Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.
Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.
Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.
Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.