Vápencové bradlo nad obcí Červený Kameň v CHKO Biele Karpaty. Přírodní rezervace vyhlášena v roce 1969. Vápenec je načervenalé barvy. Přístupno po naučné stezce s výhledy do okolí.
Hlavní obrázek místa
Červená skála
© Pavel Semple, 06/2017
Graficke pismenko Vápencové Červenokamenské bradlo se rozkládá v jižním svahu částečně zalesněného kopce nad obcí Červený Kameň v CHKO Biele Karpaty. Ke spodní partii bradla vede z obce krátká okružní naučná stezka. Ta je vedena převážně loukami kolem skal s krásným výhledem na obec a na kopce Chmeľová, Chotuč a Vršatské bradlo. Je třeba dávat pozor na značení stezky a na náhlé odbočky.
Dále je tu k vidění kostel Panny Marie z 18. stol. Červený Kameň je v půli cesty mezi Lednicí a Vršatcem, kde jsou k vidění hrady a bradla. Celé okolí je mimořádně zajímavé pro pěší turistiku. Nad obcí se dne 20. srpna 2015 srazila dvě letadla při leteckém cvičení. V obci je k tomu upomínková informační tabule.
Pavel Semple, 12.10. 2017

  popis

  Za účelem ochrany vápencového bradla byla v roce 1969 vyhlášena přírodní rezervace Červenokamenské bradlo o rozloze 47.5 ha. Jde o přechodné území panonské a karpatské flóry. V rezervaci jsou dvě paralelní bradla, z nichž to menší je přímo nad obcí zakončeno 45 m vysokým monolitem Červené skály. V otvoru této skály je dnes umístěna soška Panny Marie. Horní partie většího bradla je dnes známa jako Čínská zeď (Čínsky múr). Barva místního jurského

  Pavel Semple, zdroj: (http://slovakianguide.com/sk/cervenokamenske-bradlo), 12.10. 2017

  Tutistické mapy

  Než vyrazíte, nezapomeňte si přibalit dobrou mapu.

  Slovensko 1:50 000

  Slovenská republika, turisické mapy 1:50 000, VKÚ Harmanec
  Notice: Array to string conversion in /var/www/hrady/https/index_mista_oid.php on line 168 přírodní scenerie
  Array
  zachovalý
  volně přístupno
  Slovensko
  Trenčiansky
   Ilava  ( IL )