Stavba památníku byla zahájena v r. 1885 podle návrhu G. Sacconiho. Sochy vytvořili sochaři z celé Itálie, např. Leonardo Bistolfi a Angelo Zanelli. K slavnostnímu odhalení památníku došlo v r. 1911 při příležitosti 50. výročí vzniku království, ale k úplnému dokončení došlo až v r. 1925.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Vláčil 05/2014
Památník Viktora Emanuela II. je monumentální stavba z bílého vápence stojící u římského Kapitolu na náměstí Piazza Venezia v Římě. Na schodišti památníku neustále stojí čestná stráž.
V objektu je také knihovna, archiv, sídlí zde ústav dějin a je zde muzeum italského národně osvobozeneckého hnutí. Pořádají se v něm i různé výstavy umění.
Luděk Vláčil - zdroj: http://www.turistika.cz , http://www.rim.maweb.eu, 6.11. 2015

  historie

  Stavba památníku Viktora Emanuela II. byla zahájena v roce 1885 podle návrhu Giuseppa Sacconiho. Sochy vytvořili sochaři z celé Itálie, například Leonardo Bistolfi a Angelo Zanelli. Památník je nazýván "Oltář vlasti" (Altare della Patria) a má symbolizovat sjednocení Itálie. Prvním italským králem se stal právě Viktor Emanuel II. (1820-1878). Ten byl od roku 1849 králem Sardinie. V roce 1861 sjednotil Itálii a poté se

  Luděk Vláčil - zdroj: https://en.wikipedia.org , http://www.turistika.cz , http://www.radynacestu.cz , http://italie.svetadily.cz, 6.11. 2015

  popis

  Altare della Patria (Oltář vlasti) někdy též zvaný Vittoriano je největším památníkem v Itálii. Zabírá plochu 17 000 metrů čtverečních, je 135 metrů dlouhý, 130 metrů široký a 70 metrů vysoký. Uprostřed památníku stojí dvanáctimetrová bronzová jezdecká socha Viktora Emanuela II. od E. Chiaradia. Na jejím podstavci jsou reliéfy od Maccagnina zobrazující přední italská města. Výzdoba památníku je

  Luděk Vláčil - zdroj: https://en.wikipedia.org , http://www.turistika.cz , http://www.rim.maweb.eu , http://www.radynacestu.cz, 6.11. 2015
  Základní informace místa
  ID místa: 12216
  Typ místa: pomník, památník
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: příležitostně
  Uveřejněno: 8.11.2015
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

  Cestování

  Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

  Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

  Cestování

  Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

  Šumava v zimě: Modrava a Tříjezerní slať

  Cestování

  Šumava je právem považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v České republice – a ani v zimě tomu není jinak! Díky různorodé přírodě a sportovnímu zázemí je vhodná pro celou škálu volnočasových aktivit a nabízí bezpočet výletů ať už pro zdatné horaly, nebo pro rodiny s malými dětmi.

  Bývalý kamenolom Výkleky u Olomouce je jedním z nekrásnějších zatopených lomů České republiky

  Zajímavosti

  Lomy jsou povrchové doly, jež vznikly antropogenní činností člověka, především za účelem získávání stavebních materiálů nebo nerostných surovin. Lomy mají svoji životnost. Dříve či později každému z nich zazvoní zvonec a těžebním pracím je konec. Zmiznou z nich lidé, stroje i zařízení a doly zůstanou opuštěné. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký další osud je čeká?


  Náš lednový výlet na bájný a nevypočitatelný Praděd

  Cestování

  Lidová moudrost říká, že v místech, kde se k nebi vypíná vrchol Pradědu, nachází se jiný svět. O tom, že je to svatá pravda, jsem se před pár dny sama přesvědčila.

  Dítě jako rukojmí ministerstva školství a hygieny - SARS-CoV-2

  Ostatní

  Také jste to zažili? Ve školce chtějí při vstupu výsledek testu, který Vám zaslala Hygienická stanice. Než vstoupíte na práh školky si myslíte že je vše v pořádku, jenže pravá ruka neví co dělá levá.


  reklama