kostel Nejsvětější Trojice

Pfarrkirche hl. Dreifaltigkeit, Oberhöflein
První zmínka o farnosti pochází z r. 1390. Později zanikla a byla obnovena s přestavbu kostela v r. 1694, o niž se zasloužila hraběnka Maria Elisabeth Breuner. Kolem r. 1724 došlo k rekonstrukci. V r. 1840 kostel vyhořel. V interiéru je barokní oltář s pozdně gotickou sochu P. Marie s dítětem.
Hlavní obrázek místa
Kostel Nejsvětější Trojice
© Luděk Vláčil 09/2020
Oberhöflein je místní částí tržní obce (v ČR městys) Weitersfeld. ležící v oblasti Waldviertel (česky Lesní čtvrť) v Dolním Rakousku asi 7 km od rakousko-moravské zemské hranice. Hlavními dominantami vsi je zámek vzniklý přestavbou původního vodního hradu a římskokatolický farní kostel Nejsvětější Trojice. V interiéru se nachází barokní hlavní oltář s pozdně gotickou sochu Madony s dítětem. U kostela se nachází fara a hřbitov. Kostel je přístupný v době konání bohoslužeb. V blízkém okolí jistě stojí za navštívení komplex opatství Geras (Jeruš).
Luděk Vláčil, 22.11. 2021
historie

Kolem roku 1390 se Höflein objevuje jako farnost. Později farnost zanikla, ale v roce 1694 byla znovu zřízena. S obnovou farnosti souvisela barokní přestavba dokončená téhož roku. O přestavbu se zasloužila hraběnka Maria Elisabeth Breuner. V roce 1696 byl chrám vysvěcen pražským arcibiskupem. Kolem roku 1724 došlo k rekonstrukci, což připomíná erb baronů von Suttner s datací. V roce 1840 kostel vyhořel a následně byl opraven. Na západě je přistavěna novější předsíň s obdélným štítkem z roku 1904. Poslední rekonstrukce proběhla v roce 2013. Chrám slouží jako římskokatolický farní kostel a je podřízen děkanství Geras.

Luděk Vláčil - zdroj: https://diglib.tugraz.at/download.php?id=534253e26e712&location=browse a další, 21.2. 2021

Půdorys místa


© zdroj:https://diglib.tugraz.at/download.php?id
Obrázek Obrázek

Komentáře

Rakousko, Dolní Rakousko,

Místa v okolí

 Oberhöflein
 Fronsburg
 Ruegers
 židovský hřbitov
 Hardegg II
 Hardegg
 Hardegg III
 Hardeggská vyhlídka
 Neudegg
 Braitava
 Kaja
 městské opevnění
 Niederfladnitz
 Vlčí dvůr
 Drosendorf
 radnice
 Vranov nad Dyjí
 měšťanský dům
 jez
 Frejštejn
 Grundův mlýn
 manufaktura
 kaple sv. Josefa
 Mniszkův kříž
 Thürnau
 Eibenstein II
 kostel sv. Jiljí
 Nový Hrádek u Lukova
 Eibenstein I
 Čížov
 dvůr Mitrov
 Claryho kříž
 vodní nádrž Vranov
 Oslnovice
 Primmersdorf
 Galgen/šibenice
 Gaber
 Cornštejn
 Uherčice
 kostel sv. Václava
 Uherčice
 Kollmitz
 Lesná
 Vratěnín
 Nonndorf
 poštovní stanice
 Vratěnín
 Šenkenberk
Základní informace místa
ID místa: 15526
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 22.11.2021
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Zajímavosti

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Cestování

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Naposledy navštívené

reklama