
Komplex zámeckých budov je stále obklopen širokým, ale nyní již suchým příkopem. Na jižní straně je zděný most s kamennou balustrádou vedoucí k předsazené bráně. Trojúhelníkový štít brány zdobí malované pozdně barokní sluneční hodiny. Nad klenutou vstupní bránou je kartuše erbu baronů von Suttner. Hlavní budova má rozměry cca 31 x 34 m. Jeho přibližně dva metry silné obvodové zdivo je ještě středověkého původu. Donjonovitá věž o tři patra převyšující budovu byla postavena v 16. století. Na západním křídle jsou pozoruhodné dva vysoké renesanční komíny z 2. poloviny 16. století. Dnes značně poškozené fasády vznikly při barokní přestavbě v letech 1724-1730. Z této doby pocházejí i kamenné okenní rámy. Na východním průčelí vystupuje krátké věžovité křídlo s vysokou jehlancovou střechou. Vnitřní nádvoří je ze tří stran opatřeno dvoupatrovými arkádami spočívajícími na toskánských sloupech. V jihozápadním rohu nádvoří se nachází věž… číst dále
Hrad Oberhöflein byl postaven někdy ve 13. století. V letech 1221–1275 se uvádějí příslušníci rodu pojmenovaného podle Höfleina, ale sídlo se nezmiňuje. V roce 1429 se vzpomíná hradní kaple. V letech 1481-1570 panství patřilo hrabatům z Hardeggu, k jejichž feudálnímu lidu pravděpodobně patřili i páni z Höfleinu. V 16. století Hans Freisinger přestavěl původní hrad s vodním příkopem na útulnější renesanční zámek chráněný rovněž příkopem. V roce 1658 zámek koupil Ernst Ferdinand Freiherr von Breuner. V roce 1724 nechal zámek barokně upravit Matthias Freiherr von Suttner. Někdy kolem roku 1770 vznikly v interiéru iluzionistické nástěnné malby od Johanna Bergla a Martina von Molitora. V roce 1945 byl poškozen požárem. Zámek je dodnes v držení rodu von Suttner.
Nejznámější dominantou Mariánských Lázní je hlavní kolonáda. Nese jméno po ruském spisovateli Maximu Gorkém. Kousek od ní se nachází Kolonáda Karolinina a Rudolfova pramene. Dále je zde ještě Kolonáda Křížového pramene a Kolonád Ferdinandova pramene.
Venkovský sládek František Smetana se životem musel těžce protloukat, několikrát musel začínat od začátku. Dvakrát ovdověl, měl 18 dětí, ale nic ho nezlomilo. Dnes ho připomíná jediná pamětní deska. Jeho přirozené nadání zdědil první syn, proslulý jako zakladatel české národní hudby
Jeden z příběhů, odehrávajících se v uličkách a náměstích Starého Města pražského, je věnován známému sochařskému dílu. Dívčí postava představující Vltavu tu sídlí přes 200 let
Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.
V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.
Obří sud Javorník je hotel a restaurace, zároveň také zajímavý tip na výlet. Najdete ho pár kilometrů od Liberce. V jeho blízkosti najdete sjezdovku, která je vhodná i pro začínající lyžaře.