Muzeum se od roku 1999 zabývá údržbou a provozem historických kolejových vozidel. Jsou zde k vidění jak parní lokomotivy různých kategorií a z různých období, tak i historické motorové lokomotivy, motorové vozy či ukázky technických zařízení na železnici.
Hlavní obrázek místa
Exponát :-)
© 2002 Jiří Čížek
Nedaleko Lužné Vám doporučuji navštívit muzeum drah, kde můžete spatřit nádherné unikáty parních a dalších lokomotiv s halou kde se tyto mašinky rekonstuují. Můžete nahlédnout do řídících míst těchto nádherných strojů. Pro děti je to pravý ráj :-) Muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka se již od roku 1999 zabývá údržbou a provozem historických kolejových vozidel, která po dlouhých letech ve službě dělají nyní radost železničním nadšencům i všem zájemcům o historii dopravy. Areál muzea je umístěn u železniční stanice Lužná u Rakovníka, v nádherné přírodě na okraji křivoklátských lesů. Ve zdejších sbírkách jsou k vidění jak parní lokomotivy různých kategorií a z různých období, tak i historické motorové lokomotivy, motorové vozy či ukázky technických zařízení na železnici. Pravidelně se zde také konají jízdy nostalgických vlaků, díky nimž můžete minulost drah nejen vidět, ale na vlastní kůži zažít. Vydejte se tedy za námi do Lužné a užijte si příjemný den s nádechem dob dávno i nedávno minulých.
4.8. 2002
otvíračka

květen: pátek, sobota, neděle a svátky, 9:30-17:00 červen - srpen: denně mimo pondělí, 9:30-17:00 září: sobota, neděle, svátky 9:30-17:00

6.11. 2002

okruhy, vstupné

dospělý 50,- Kč dítě od 6ti do 15ti let 30,- Kč rodinné vstupné 130,- Kč ZTP/P: děti do 15ti let zdarma, ostatní 30,- Kč minimální vstupné pro skupinu mimo otevírací dobu 200,- Kč

14.1. 2006

Středočeský kraj,  Rakovník  (RA), Lužná

Místa v okolí

 Husův sbor
 kostel sv. Barbory
 Louštín
 Krušovice
 Hlavačov
 kostel sv. Gotharda
 Samsonův dům
 synagoga
 Vysoká brána
 dům cisterciáků
 Pražská brána
 mariánský sloup
 sokolovna
 pivovar
 radnice
 židovský hřbitov
 socha T. G. Masaryka
 kaple sv. Rocha
 Olešná
 kostel sv. Martina
 kostel sv. Jiljí
 kostel sv. Markéty
 kostel sv. Václava
 kostel sv. Markéty
 kostel sv. Prokopa
 kostel sv. Mikuláše
 Mackova hora
 Džbán
 kostel sv. Jiří
 synagoga
 stará radnice
 kaple sv. Prokopa
 kaple sv. Isidora
 Senomaty
 smírčí kříž
 kostel sv. Martina
 fara
 kostel sv. Kateřiny
 kostel sv. Jakuba
 Domoušice
 kostel sv. Víta
 kostel sv. Vavřince
 kostel sv. Štěpána
 Pochvalovská stráň
 Všetaty
 Rychvald
 Roviny, Na Rovinách
 Kornhauz
 kostel sv. Martina
 Pravda
 Dřevíč
 kostel Všech svatých
 pivovar
 Sobín
 Kolešovice
 kaple sv. Václava
 Kozojedy
 sýpka
 kostel sv. Matouše
 Dub
 Velká Buková
 palmový skleník
 Jivno
 Lány
 Vinařice
 kostel sv. Jiljí
 kostel sv. Václava
 dub svatého Václava
 Křivoklát
 Pšovlky
 Humniště
 Francouzský kříž
 kostel sv. Petra
 synagoga
 Ostrov
 Svídna - zaniklá ves
 Klíčavská přehrada
 Divice
 kostel sv. Václava
 Hradiště
 Třeskonice
 Hřivice
 Líský
 kostel sv. Martina
 Zhoř
 Hamousův statek
 Masarykův most
 Václavy
 kaple
 kaple sv. Václava
 židovský hřbitov
 Krakovec
 kaple
 kaplička
 zichovecký kromlech
 Líčkov
Kontaktní informace
Muzeum Českých drah
9. Května 255
Lužná v Čechách
270 51
Tel: 313 537 700, 602 664 986
Základní informace místa
ID místa: 1200
Typ místa: ostatní
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 6.11.2002
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama