úterý, 19. leden 2021. Svátek slaví Doubravka, zítra Ilona
Červenohorské sedlo je oblíbeným centrem turistiky a zimních sportů v Jeseníkách. Jedná se o důležitou dopravní spojnici Moravy se Slezskem a Polskem. Místem probíhá nejvýše položená silnice I. třídy v ČR - 1 013 m n.m..
Hlavní obrázek místa
Hotel Červenohorské sedlo
© Ivo Rozehnal 06/2020

Červenohorské sedlo je významné turistické a sportovní centrum Olomouckého kraje, které najdeme v Jeseníkách. Jeho jižní část patří pod Šumpersko a severní pod Jesenícko. Místo je vklíněno do vrcholů Velkého Klínovce (1 164 m n.m.), Šindelnou horu (1 125 m n.m.), Velký Klín (1 178 m n.m.), Červenou horu (1 333 m n.m.), Suchou horu (1 020 m n.m.) a Výrovku (1 167 m n.m.). V prostoru náhorní plošiny dominuje velký hotel, nesoucí název místa - Červenohorské sedlo. U něj stojí stejnojmenná chata s apartmány, budova Horské služby, další tři horské chaty a hřiště pro sportovní aktivity. V místě najdeme i velké parkoviště, které zejména v zimě slouží lyžařům, kteří zde naleznou šest lyžařských vleků, čtyři sjezdovky a sedačkovou dráhu na Velký Klínovec. Zajímavostí je i most pro lyžaře, který je vybudován nad silnicí. Zimní středisko ...
Rozehnal Ivo, 9.6. 2020


  Vložit do oblíbených
  Olomoucký kraj,  Šumperk  (SU), Kouty nad Desnou

  Místa v okolí

  Kontaktní informace
  Dům HS Červenohorské sedlo

  790 01 Červenohorské sedlo 76
  Tel: +420 724 813 296
  E-mail: hsjeseniky@horskasluzba.cz
  Základní informace místa
  ID místa: 14973
  Typ místa: ostatní
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: volně přístupno
  Odkaz: https://www.hrady.cz/index.php?OID=14973
  Uveřejněno: 9.6.2020
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  Články

  Mikulovská středověká rozhledna a zatopený vápencový lom – dvě úžasné scenérie, které stojí za vidění

  Cestování

  Moje podzimní toulky jihem Moravy se pomalu blíží do finále. Po návštěvě Valtic a lednického Minaretu se dnes vydáme na dvě trošku méně známé lokality. Jednomu se říká Kozí hrádek a druhému Janičův vrch. Obě místa od sebe dělí zhruba dva kilometry pěší chůze.

  Škoda na autě? Její náhradu vyřeší pojištění

  Reklamní sdělení

  Měli jste bouračku a máte poškozené auto? Opravy nebudou laciné, škody na autě se mohou vyšplhat až do stovek tisíc korun. Pokud máte správné pojištění, pojišťovna vám vyplatí pojistné plnění.

  Trápily naše předky kilogramy navíc nebo jde o novodobý fenomén?

  Zajímavosti

  Vánoce utekly jako voda, dárky jsou rozdány, zásoby jídla pomalu mizí a jediné, co nám přibylo, bude nejspíš nějaký ten kilogram hmotnosti navíc. Celý rok se snažíme držet linii a pak stačí pár dní a naše snažení je pryč.

  Putování starými českými vánocemi aneb co jste o nejkrásnějších svátcích roku možná vůbec netušili….

  Hrady a zámky

  Adventní a vánoční čas býval již od nepaměti spojen s řadou rituálů, pověr a tradic starých jako lidstvo samo. Po mnohá staletí se udržovaly především na venkově. Původní pohanské rituály se časem promísily s křesťanskými vlivy a do dnešních dnů nám tu zanechaly řadu krásných vánočních zvyků.

  Jak to vypadalo v městské kuchyni v dobách středověku a proč mívali černé kuchyně, když my máme bílé?

  Hrady a zámky

  Napadlo vás někdy, jak asi vypadala kuchyně za dob středověku? Byla to samostatná místnost jako dnes? V čem se vařilo, v čem se peklo? Jak uchovávali zásoby, existovaly spíže? A co tehdejší kuchyňské vybavení?

  Minaret Lednice nabízí úžasný pohled do krajiny z ptačí perspektivy

  Hrady a zámky

  Lednický minaret je asi zbytečné dlouze představovat. Každý rok k němu zavítá na 100 000 návštěvníků a ani my jsme nebyli výjimkou. Je to naprosto unikátní stavba, jediná svého druhu v naší vlasti a zároveň jde o nejvyšší minaret v neislámských zemích.

  reklama