Kaňon říčky Bílá Opava s vodopády, kaskádami a peřejemi v Národní přírodní rezervaci Praděd. Souběžně s tokem procházejí smrkovým pralesem po mnoha schodištích a lávkách turistické stezky. Nejvyšší vodopád má výšku téměř 8 m.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Vláčil 05/2017
Vodopády Bílé Opavy je označení kaňonu říčky Bílá Opava v horní části jejího toku pod jihovýchodním úbočím hory Praděd (1491 m n. m). Nacházejí se v Národní přírodní rezervaci Praděd. Podél toku říčky z Karlovy Studánky vede souběžně žlutě značená turistická stezka a naučná stezka Bílá Opava. Cesty procházejí po mnoha schodištích a lávkách po březích Bílé Opavy, přes několik vodopádů, četné kaskády a peřeje, skalní útvary a romantická zákoutí smrkového pralesa. U cesty je sedm informačních tabulí nabízejících základní informace o okolní přírodě. Nejvyšší vodopád má výšku téměř 8 m. Cesta kolem vodopádů může být kluzká a tedy i značně obtížná. V nejobtížnějších místech jsou instalovány řetězy pro přidržování. Obě stezky vedou z Karlovy Studánky, zatím co naučná stezka Bílá Opava končí u chaty Barborka, žlutě značená stezka prochází přes Ovčárnu dále až do Malé Morávky. Od chaty Barborka i z Ovčárny je to již kousek na vrchol hory Praděd.
Luděk Vláčil - zdroj: https://vodopady-bile-opavy.ceskehory.cz, https://www.ejeseniky.com a další, 18.9. 2017

Komentáře

Moravskoslezský kraj,  Bruntál  (BR), Malá Morávka

Místa v okolí

 chata Ovčárna
 chata Barborka
 Praděd
 Petrovy kameny
 hraniční sloup
 kaple sv. Hedviky
 kaple sv. Huberta
 Hubertov
 vodopád
 Maxmiliánův pramen
 hudební pavilon
 chata Švýcárna
 Vysoký vodopád
 Františkova myslivna
 Jelení studánka
 Alfrédova chata
 kaple sv. Josefa
 Malá Morávka
 Fürstenwalde
 Pustý zámek
 Rabenštejn
 Zelené kameny
 Nová Ves
 Ztracené kameny
 Červenohorské sedlo
 kašna
 evangelická zvonice
 kaple sv. Antonína
 Vrbno pod Pradědem
 lípa Hadí královna
 Mnichov
 kostel sv. Barbory
 Quinburk
 Freudenštejn
 Moravická kyselka
 barokní most
 hrobka rodiny Kleinů
 Loučná nad Desnou
 Malá Štáhle
 vysoká pec Drakov
 Drakov
 Vozka
 kosárna
 Tlustá Berta
 Adolfovice
 kostel sv. Vavřince
 Janovice
 Sobotín
 Spitzerova vila
 Koberštejn
 Maršíkov
 Na Skalce
 Heřmanovice
 Rabštejn
 kaple sv. Michala
 městské hradby
 Bruntál
 Gabrielův dům
 panský dům
 Stará radnice
 evangelický kostel
 Mrtvý muž
 kostel sv. Michala
 kostel Zjevení Páně
 kaple sv. Rocha
 Burgstein
Základní informace místa
ID místa: 13370
Typ místa: voda
Podkategorie: vodopád
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 19.9.2017
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Návštěvnické centrum Kvilda, výběh rysů a jelenů

Zajímavosti

Návštěvnické centrum na Kvildě prezentuje život rysů a jelenů v jejich přirozeném prostředí. V blízkosti budovy centra se nachází dva výběhy - jeden pro rysy a druhý pro jeleny.

Rumcajsova ševcovna v pohádkovém městě Jičíně

Zajímavosti

V malebné uličce Pod Koštofránkem stojí malý domek, kde můžete nahlédnout do domácnosti ševce Rumcajse v době, než se stal loupežníkem. Kromě ševcovské dílny můžete vidět také Mančinu bylinkovou zahrádku.

Obří sud Javorník - po jeho návštěvě určitě nebudete mít hlad

Zajímavosti

Obří sud Javorník je hotel a restaurace, zároveň také zajímavý tip na výlet. Najdete ho pár kilometrů od Liberce. V jeho blízkosti najdete sjezdovku, která je vhodná i pro začínající lyžaře.

Zámecká zahrada v Teplicích se zajímavými stavbami

Zajímavosti

Teplická zámecká zahrada je přírodní park, který byl založen již v 16. století. Nachází se v centru lázeňského města. Díky tomu se stal častým cílem procházek místních i lázeňských hostů.

Staropražská pověst o kovolijci Lochmarovi a jeho zvonu

Historie

Za novoměstským farním kostelem svatého Štěpána býval hřbitov a na něm odedávna stála zvonice, protože kostelní věž zvony neunesla. Rozložitá, pozdně gotická zvonice tu stojí dosud a tam se to stalo

Spící panna nabídne výhled do Máchova kraje

Zajímavosti

Vrchol Lysá skála, který je označován jako Spící panna se nachází na Českolipsku zhruba 1,5 kilometru od obce s názvem Provodín. Je z ní výhled na část Máchova kraje.

Naposledy navštívené

reklama