Menší židovský hřbitov ze 2. poloviny 19. století nedaleko centra obce při silnici na Soláň. Zajímavostí je náhrobek zakladatele zdejších skláren Salomona Reichla.
Hlavní obrázek místa
židovský hřbitov ve Velkých Karlovicích
© Jan P. Štěpánek 11/2007
Významná historická památka obce Velké Karlovice – židovský hřbitov z 2. poloviny 19. století. Areál hřbitova, ohrazený jednoduchým dřevěným plotem, se nachází při levé straně silnice z Velkých Karlovic na Soláň, asi 400m od křižovatky v centru obce. Několik desítek náhrobků je v poměrně dobrém stavu a lze tušit, že je o ně dobře staráno. Zajímavostí je hrobka zakladatele zdejší sklárny Salomona Reichla.
Jan P. Štěpánek, 3.12. 2007
Zlínský kraj,  Vsetín  (VS), Velké Karlovice

Místa v okolí

 Karlovské muzeum
 Karlovské fojství
 Jezero
 Muzeum sklářství
 kaple sv. Floriána
 kostel sv. Josefa
 Čarták
 Bedřichův klaus
 Lučovecký klauz
 Blato klaus – Mohyla
 Maxův klauz
 klaus Panský
 kaple na Kmínku
 socha Radegasta
 Cyrilka
 hroby portášů
 Zvonička Pustevny
 Čertův stůl
 Mořské oko
 Jurkovičova rozhledna
 Greiffka
 kostel Všech svatých
 Bílá
 Fassmannova vila
 Hradišťko
 kaple Pod Spinou
 Rožnov
 evangelický kostel
 kříž na Hluchance
 kostel sv. Bedřicha
 hrable Červík
 klauz Čurábka
 Hubertova chata
 kříž na Samčance
 klauz Kyčerov
 kříž na Hutích
 kostel sv. Jindřicha
 Šorštýn
 Baranská skála
 Pulčín
 Pulčínské skály
Základní informace místa
ID místa: 5813
Typ místa: sakrální památky
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 3.12.2007
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Na skok k Panence do Skoků - díl druhý: v dobách největší slávy

Historie

V předchozím díle jsme opustili Mariánské Skoky ve chvíli, kdy vrchnost rozhodla nahradit kapličku novým kostelem. Vydejte se s námi na další úsek cesty po osudech kdysi slavného, poté opuštěného a dnes opět objevovaného magického místa uprostřed nádherné krajiny Žluticka. Naše dnešní vyprávění začínáme v roce 1736.

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.


Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.


reklama