Rozhledna Panorama je předposlední sloup původní lanové dráhy z roku 1928. Je vzdálena 100 metrů od horní stanice současné lanovky. Otevřena byla r. 1998. Ve výšce 21 metrů se nachází vyhlídková plošina.
Hlavní obrázek místa
Rozhledna Panorama
© Méďa Béďa 06/2005
Černá hora, vysoká 1.299 m leží ve východní části Krkonoš nad Janskými Lázněmi, s kterými je spojena novou kabinovou lanovkou. Rozhledna Panorama je předposlední sloup původní lanové dráhy z roku 1928, která byla roku 1981 zrušena a vedena jinou trasou. Je.vzdálena 100 metrů od horní stanice současné lanovky. Otevřena byla r. 1998. Ve výšce 21 metrů se nachází vyhlídková plošina, odkud se nabízí krásný kruhový pohled nejen do kraje, ale i na značnou část Krkonoš. Na vrcholu hory je také vybudován televizní vysílač, který byl do provozu uveden roku 1977. Ten je pro veřejnost nepřístupný.
Pavel Vítek, 2.9. 2006
otvíračka

O letních prázninách otevřeno od 10.15 do 16.00, v případě pěkného počasí do 17.00 hodin. Otevírací doba (mimo dobu letních prázdnin): PO - PÁ 14.15 - 16.00 SO a NE 10.15 – 16.00

2.9. 2006

Královéhradecký kraj,  Trutnov  (TU), Janské Lázně

Místa v okolí

 Purkhybl
 Aichelburg
 evangelický kostel
 kaple sv. Anny
 Horní Maršov
 pivovar
 kostel sv. Václava
 fara
 Rudník
 kostel sv. Josefa
 kostel sv. Martina
 kaple sv. Antonína
 Fořt
 Rudník
 Ochranná kaple
 kaple s Pietou
 Javorník
 fara
 Horní Vlčice
 kostel sv. Josefa
 Arnultovice
 Sněžka
 Břecštejn
 Vrchlabí
 kostel sv. Vavřince
 Vrchlabí
 Tři domky
 Podhůří
 evangelický kostel
 kostel sv. Vojtěcha
 Vlčice
 Žacléř
 smírčí kříž
 Žalý
 děkanství
 morový sloup
 radnice
 Hostinné
 Stachelberg
 Rechenburg
 Plátenický dům
 Horní Branná
 kostel sv. Mikuláše
 hrobka Harrachů
 Špitál
 kostel sv. Jakuba
 kostel Wang
 fara
 Dolní Štěpanice
 kostel sv. Anny
 Trutnov
 stará radnice
 Šibeník
 Bolkov
 Krakonošova kašna
 evangelický kostel
 Studenec
 Starý Rokytník
 Kozinec
Základní informace místa
ID místa: 1489
Typ místa: věž
Podkategorie: rozhledna
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 3.9.2006
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

Čertovy hlavy – tváře vytesané do horniny – druhé největší na světě

Zajímavosti

Středočeská obec Želízy je tak malá, že nebýt jedné skutečnosti, určitě byste ji přehlídli. Nachází se ve Středočeském kraji v okrese Mělník. Nad touto vesničkou se klene borový les, z nějž se již téměř 180 let dívají do kraje dvě obří hlavy čertů. A když říkám obří, myslím opravdu obří. Velikost těchto pískovcových reliéfů překonala pouze jediná skulptura světa, a to sousoší čtyř amerických prezidentů v Jižní Dakotě.

Podzemní jezero a ocelové dveře pod Troskami

Zajímavosti

Hrad Trosky s sebou nese i svá dodnes neobjevená tajemství. Jedno z nich je legenda o podzemním jezeru ke kterému vede chodba vyhloubená v pískovcové skále tři sta metrů od úpatí kopce, zakončena železnými vraty.

Máme za sebou noc čarodějnic, zvyk, jemuž předcházelo utrpení mnoha nevinných lidí

Zajímavosti

Noc z 30. dubna na 1. května je podle starých pověr nejmagičtější nocí celého kalendářního roku. Je to noc, kdy tajemné síly vládnou neobvykle silnou mocí, před kterou měli lidé odpradávna potřebu se chránit. Tato noc byla už od pohanských dob spojena s řadou rituálů, z nichž nejznámější je pálení čarodějnic – zvyk, který se udržuje dodnes. Jak vlastně vznikla tato tradice a co všechno jí předcházelo?

Výměna elektroinstalace v panelovém domě, dobře si rozmyslete kdy se do ní pustit a na co si dát pozor.

Ostatní

Stará hliníková elektroinstalace v bytech v panelových domech pomalu dosluhuje a nejeden byt již má polovinu nefunkčních zásuvek a blikající světla. Sepsal jsem pro Vás co Vás čeká a jak se na výměnu co nejlépe připravit.

reklama