Vodní nádrž Labská byla vybudována na Labi na jižním okraji Špindlerova Mlýna u jeho části Labská v letech 1910-1916, především jako ochrana proti povodním. Zachytává převážnou část sněhových vod. Od r. 1994 pracuje v hrázi malá vodní elektrárna se čtyřmi turbínami. Strmé břehy jsou volně přístupné.
Hlavní obrázek místa
VN Labská
© Jaroslav Houfek 08/2021
Vodní nádrž Labská je snadno dostupná, neboť nad jejím pravým břehem vede silnice II/295 z Vrchlabí do Špindlerova Mlýna, nad levým břehem pak zeleně značená turistická trasa od hráze do Špindlerova Mlýna. Přes hráz vede modrá značka do místní části Labská a dále buď na Horní Mísečky nebo do Jablonce nad Jizerou.
Jiří Špaček, 26.9. 2022
popis

Vodní nádrž Labská je vodní dílo vybudované na Labi na jižním okraji Špindlerova Mlýna a u jeho části Labská. Byla vybudována mezi lety 1910 až 1916, především jako ochrana proti povodním. Je nejhořejším stupněm soustavy vodních děl na Labi, který zachytává převážnou část sněhových vod ve střední části Krkonoš. Od r. 1994 pracuje v hrázi malá vodní elektrárna se čtyřmi turbínami. Přehradní hráz je vysoká 41,5 m, dlouhá 153,5 m a široká 55 m. Délka vodní nádrže je 1,2 km, její plocha je 40 ha. Přes vodní plochu zátoky při ústí Honzovy strouhy vede silniční most silnice II/295 postavený v 80. letech, měří 120 metrů, jeho nejvyšší pilíř má výšku 30 m. Břehy této horské nádrže jsou volně přístupné, jsou však velmi strmé a není proto tady možnost koupání.

Jiří Špaček (s využitím informací různých webových stránek), 26.9. 2022

Komentáře

Královéhradecký kraj,  Trutnov  (TU), Špindlerův Mlýn

Místa v okolí

 evangelický kostel
 kostel sv. Josefa
 Žalý
 kostel sv. Josefa
 Dolní Štěpanice
 Tři domky
 kostel sv. Vavřince
 Vrchlabí
 Vrchlabí
 Nístějka
 vodopád Podgórna
 Sněžka
 Plátenický dům
 Víchová
 Hornické muzeum
 kostel sv. Mikuláše
 Špitál
 hrobka Harrachů
 Horní Branná
 kostel Wang
 Mladkovský hrádek
 kaple sv. Anny
 Jilemnice
 hraběcí pivovar
 kašna a sousoší
 stará radnice
 Purkhybl
 městská spořitelna
 kostel sv. Vavřince
 Zvědavá ulička
 Černá hora
 Podhůří
 Chojnik
 Roprachtice
 U borovice
 Fořt
 Sytový
 Aichelburg
 evangelický kostel
 Škodějov
 kostel sv. Václava
 Rudník
 fara
 Loukov
 Rudník
 Kundratice
 kostel sv. Martina
 kaple s Pietou
 Javorník
Základní informace místa
ID místa: 16742
Typ místa: voda
Podkategorie: přehrada
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 26.9.2022
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Zajímavosti

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Cestování

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Naposledy navštívené

reklama