Základy celodřevěného původně protestantského kostela ze 17. stol. na severním břehu východního cípu Flájské přehrady. Kostel byl přenesen do Českého Jiřetína v roce 1969 v důsledku stavby vodního díla.
Hlavní obrázek místa
© Vladimír Studecký, 03/2008
Základy dřevěného kostela sv. Jana Křtitele, který byl roku 1969 přemístěn do Českého Jiřetína. Obec Fláje byla zrušena v důsledku stavby stejnojmenného vodního díla pro zásobování Teplicka a části Mostecka pitnou vodou. Základy nejsou zatopeny, ale nacházejí se v I. pásmu ochrany vodního zdroje.
Vladimír Studecký, 10.3. 2008
Ústecký kraj,  Most  (MO), Český Jiřetín

Místa v okolí

 Fláje
 Loučná
 smírčí kříž
 Lichtenwald
 Vlčí hora
 Georgensdorf
 Rýzmburk
 kaple Patronů Čech
 Černý rybník
 Kolektivní dům
 kostel sv. Mikuláše
 maloměstské domy
 Střelnice
 Salesiova výšina
 kostel sv. Barbory
 luterský kostel
 Rieckenova vila
 hřbitovní kaple
 kostel Vzkříšení
 železniční most
 Pilařský rybník
 Sirné lázně
 kostel sv. Kateřiny
 socha Herkula
 stará radnice
 důl Pavel I.
 nová radnice
 Bílý sloup
 Litvínov
 kaple
 Einmannbunker
 Jeřabina
 Košťany
 důl Pluto II.
 milník
 Janov
 kaple sv. Anny
 kostel sv. Mikuláše
 kaple sv. Huberta
 socha sv. Jiří
 socha sv. Vavřince
 Duchcov
 evangelický kostel
 boží muka
 Lniště
 kaple sv. Barbory
 Duchcovský viadukt
 Josefinina skála
 Dřevařský rybník
 Albrechtická štola
 vrchnostenský dvůr
 kostel sv. Kateřiny
 Zabrušany
 kamenný most
 Švédské šance
 pomník Hanse Kudlicha
 Jezeří
 Tuchlov
 Eduardova skála
 Starý Žeberk
 Jezerka
 vodojem
 Světec
 synagoga
 židovský hřbitov
 sloup s Pietou
 Nový Žeberk
 nová radnice
 pivovar
 starší radnice
 městské opevnění
 Bílina
 Bílina
 Pohádkový les
Základní informace místa
ID místa: 6087
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: nepatrné zbytky zdí
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 13.4.2008
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170

Hrady a zámky

V předchozím článku „Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.” jsme ukončili povídání událostmi v srpnu a září 1170, kdy doba Vikingů v Irsku náhle skončila. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na Anglonormanskou (Anglickou) invazi v letech 1169-1170, která dobu Vikingů v Irsku ukončila. Bude řeč o příčinách a průběhu invaze.

Výprava do irského pohoří Wicklow jižně od Dublinu

Cestování

Jižně od irského hlavního města Dublinu se rozkládá nejrozsáhlejší irské pohoří Wicklow, v češtině na internetu zmiňováno jako Viklovské hory. Stejnojmenné hrabství Wicklow má v Irsku přezdívku Irská zahrada. Pohoří je z Dublinu snadno přístupné, může nás proto zajímat jak se tam dostat a kam se vypravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl třetí: jako Fénix?

Historie

Před hodným časem jsem vás zde provázel historií kdysi slavného mariánského poutního místa Skoky u Žlutic. Jeho osudy jsme opustili ve 30. letech 20. století, kdy se nad ním a nad celou zemí začaly stahovat černé mraky okupace a války. Ty paradoxně pro obec velké změny nepřinesly, o to víc ji však zasáhly události poválečné.

Vítejte v domě britských panovníků i víkendovém sídle královny Alžběty II., vítejte na hradě Windsor

Hrady a zámky

Víte, že Pražský hrad je největším obývaným hradním areálem světa? Ano, je tomu skutečně tak, a my Češi, můžeme být na symbol své státnosti právem hrdi. Naše kroky dnes ale povedou daleko za hranice Česka, až k objektu, jenž se v pomyslném žebříčku osídlených hradních gigantů usadil na místě druhém. Nachází 30 kilometrů od Londýna a za svou historii poskytl domov již 39 anglickým panovníkům. Řeč je o původní dřevěné pevnosti, pozdějším středověkém hradu a nynějším světově proslulém zámku nesoucím jméno Windsor.

Počátek února - svátek světla, ohně, naděje, očištění i nových začátků

Zajímavosti

Ani jsme se nenadáli a první měsíc roku 2022 je pryč. S přelomem ledna a února býval dříve spojován velmi důležitý pohanský svátek Imbolc (čti Imbolk), jenž je dnes pro mnohé lidi už pouze velkou neznámou. Býval to významný svátek světla, naděje, nového počátku a příslibu pokračování života. Staří Keltové a později i Slované jej slavívali za soumraku 1. února. A proč slavili počátek za soumraku? Pro tyto národy nebýval totiž počátkem dne východ Slunce, nýbrž jeho západ. I později, za dob křesťanství, se tento svátek tak úplně neztratil, ale přešel i do jejich tradic jako svátek Hromnice (2. února).

Lázeňské město Trenčianské Teplice a hrad Beckov

Reklamní sdělení

Trenčianské Teplice jsou velmi oblíbené lázně uprostřed lesů Strážovských vrchů a bývají nazývané „perlou Karpat.“ Jsou jedním z mála lázeňských měst, které si zachovala svůj původní lázeňský charakter. Zdejší lázně nedávno prošly důkladnou rekonstrukcí a na pěší zóně najdete nejenom historickou lázeňskou architekturu, ale taky moderní budovy. Chloubou lázeňského města je lázeňský dům Hammam a také krásný lázeňský park. Můžete také navštívit hrad Beckov, který stojí na vápencové skále nad řekou Váhem a městečkem Beckov. Hrad Beckov patřil v minulosti k nejluxusnějším šlechtickým cílům ve střední Evropě, a i když je dnes již zříceninou, působí skutečně majestátně.

Naposledy navštívené

reklama