Skanzen Březové Hory je částí Hornického muzea Příbram, založeného r. 1886. V současnosti nabízí 60 stálých expozic. Skanzen je v památkově chráněných objektech Ševčinského, Vojtěšského, Anenského a Drkolnovského dolu a v hornické chalupě.
Hlavní obrázek místa
těžní budova dolu Vojtěch
© Milan Caha 09/2009
Graficke pismenko Hornický skanzen Březové Hory je součástí Hornického muzea Příbram. Muzeum bylo založeno již v roce 1886 a v současné době nabízí celkem 60 stálých expozic. Skanzen sám nabízí několik expozic a návštěvnických okruhů. Je umístěn v památkově chráněných objektech Ševčinského, Vojtěšského, Anenského a Drkolnovského dolu a dochované hornické chalupě. Veškeré objekty skanzenu se nachází v Březových Horách, dnes součásti Příbrami. Další expozice jsou v několika pobočkách muzea mimo Příbram – v památníku Vojna u Příbrami, skanzenu Vysoký Chlumec, muzeu Špýchar v Prostřední Lhotě a v Muzeu zlata Nový Knín.
Nabídka skanzenu je bohatá a stále se vyvíjí. Aktuální podrobné informace o jednotlivých expozicích, otvíracích dobách, vstupném a další aktuality lze najít na stránkách muzea (viz kontakt).
Milan Caha (zdroj: www.muzeum-pribram.cz), 28.8. 2009

  Tutistické mapy

  Než vyrazíte, nezapomeňte si přibalit dobrou mapu.

  Cykloturistické mapy, Kartografie

  Mapy v měřítku 1:70 000, ve formátu 105x220mm
  skanzen
  zachovalý
  přístupno v návštěvních hodinách
  Česká republika
  Středočeský kraj
   Příbram  (PB)
  Příbram VI-Březové Hory