Pískovcové skály v národní přírodní rezervaci Pulčín–Hradisko v CHKO Beskydy. Spolu s Izbami a dalšími skalními útvary v okolí největší pískovcové skalní město v moravských Karpatech. Ve vrcholové části Zámčisko bývalý skalní hrad Pulčín.
Hlavní obrázek místa
Spodní část skal s pamětní deskou věnovanou trampům padlým za 2. světové války.
© Pavel Semple 10/2018
Graficke pismenko Pulčínské skály leží v nejjižnější části CHKO Beskydy, v pohoří Javorníky. Nacházejí se v katastru obce Pulčín, která dnes patří pod Francovu Lhotu. Z vesnice vede ke skalám turisticky značená cesta. Při ní je poblíž skal oficiální tábořiště Pulčín. Skály jsou součástí národní přírodní rezervace Pulčín-Hradisko.
Turisticky značená cesta stoupá skalami v délce přibližně 250 m a pak pokračuje dál na vrchol kopce Hradisko (773 m). V okolí jeho vrcholu je skalní město Izby. V zimě se ve skalách tvoří hojně navštěvované ledopády.
Pavel Semple, zdroj: (https://www.turistika.cz/mista/pulcin-hradisko-narodni-prirodni-rezervace/detail), 9.10. 2019

  popis

  Pulčínské skály spolu s Izbami a dalšími skalními útvary v okolí vytvářejí největší pískovcové skalní město v moravských Karpatech. Za účelem ochrany skal byla v roce 1989 zřízena státní přírodní rezervace Pulčín–Hradisko o rozloze 72,73 ha. Pulčínské skály byly přitom chráněny již od roku 1966 jako chráněný přírodní výtvor. Na dolním konci skal nad potokem je pamětní deska věnovaná trampům, kteří zahynuli za okupace. Výstup je místy zajištěn

  Pavel Semple, zdroj: (https://www.turistika.cz/mista/pulcin-hradisko-narodni-prirodni-rezervace/detail), 9.10. 2019
  Základní informace místa
  ID místa: 14446
  Typ místa: přírodní scenerie
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: volně přístupno
  Odkaz: http://www.hrady.cz/?14446
  Uveřejněno: 9.10.2019
  Geolokace místa
  WGS84   N 49° 13' 39.65"
  E 18° 04' 41.37"
  Země: Česká republika
  Kraj: Zlínský kraj
  Okres:  Vsetín  (VS)
  Obec: Pulčín
  Facebook TwitThis Google MySpace Live Digg

  Upravit informace
  Zavřít reklamu