Krušnohorská vodní nádrž Přísečnice vybudována v letech 1969-1976 jako zásobárna pitné vody pro města a obce okresů Most, Chomutov a Louny, tedy oblast severočeské hnědouhelné pánve. Hráz vytváří jezero o rozloze 362 ha při průměrné hloubce 50 m. Břehy leží v nepřístupném ochranném pásmu.
Hlavní obrázek místa
vodní nádrž Přísečnice
© Joachim Frenzel 08/2022
Vodní nádrž Přísečnice je krušnohorská vodárenská nádrž, jejíž břehy proto leží v ochranném pásmu 1. stupně a nejsou přístupné. Volně přístupná je pouze hráz, po níž vede vedlejší silnice do Kryštofových Hamrů a modrá turistická značka z Vejprt do Chomutova. Levý břeh nádrže lemuje silnice II/224 z Klášterce nad Ohří do Vejprt, zatímco pravý břeh obchází značená cyklotrasa z Měděnce do Kalku.
Jiří Špaček, 15.9. 2022
popis

Vodní nádrž Přísečnice byla vybudována v letech 1969-1976 a slouží k zásobování pitnou vodou měst a obcí okresů Chomutov, Most a Louny, tedy oblasti trpící nedostatkem srážek. Je součástí vodohospodářské soustavy v oblasti severočeské hnědouhelné pánve. Přehradní nádrž napájí Přísečnický potok a přívodní štolou vedený potok Černá voda. Přísečnický potok vytéká z přehrady na německé území, kde se vlévá do říčky Zschopau. V zaplavené oblasti stávalo staré krušnohorské hornické město Přísečnice (Pressnitz), které bylo v letech 1973-1974 zbouráno. Kvůli zřízení 1. ochranného pásma musely být zbourány i obce Dolina, Kotlina a Rusová. Přehradní hráz o délce 470 m, šířce 6 m a výšce 50 m vytváří vodní plochu o rozloze 362 ha a průměrné hloubce 50 m. Hráz je přímá, sypaná se středním zemním těsněním.

Jiří Špaček (s využitím informací různých webových stránek), 15.9. 2022

Komentáře

Ústecký kraj,  Chomutov  (CV), Kryštofovy Hamry

Místa v okolí

Nahrávám místa v okolí
Načítám seznam míst
Základní informace místa
ID místa: 16727
Typ místa: voda
Podkategorie: přehrada
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: nepřístupno
Uveřejněno: 15.9.2022
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Anglická středověká kolonie v Irsku a v irském hrabství Wexford na jihovýchodě země

Historie

V předchozím článku „Začátek anglonormanské invaze do Irska v letech 1169-1170” jsme si objasnili příčiny a průběh invaze. Nyní si nejprve obsah předchozího článku stručně shrneme. Poté se zaměříme na následnou anglonormanskou (anglickou) středověkou kolonizaci Irska. Specificky se zaměříme na anglickou kolonizaci jihovýchodního cípu Irska, dnešního hrabství Wexford. Hrabství je významné tím, že právě zde v roce 1169 invaze začala.

Proč už nechci klimatizaci Daikin a jakou vybrat klimatizaci abyste za 3 roky nemuseli řešit opravu?

Ostatní

Po negativní zkušenosti s klimatizací značky Daikin a hlavně s přístupem firmy jsem se začal o tuto problematiku zajímat a hledal jak jsou na tom jiné značky a výrobky. Téma se zaobírá splitovými klimatizacemi.

Jak si bezpečně uchovávat své rodinné digitální fotografie, filmy, hudbu a dokumenty

Ostatní

Pokud hledáte kam a jak bezpečně ukládat své rodinné soubory jako jsou fotky, videa, programy, hudba nebo jiná data a nechcete využívat veřejné cloudové služby, je čas se poohlédnout po jiném elegantním řešení.

Na co nezapomenout při elektroinstalaci v novém rodinném domě

Ostatní

Když se rozhodnete pro stavbu nového domu je toho na řešení opravdu hodně. Aby se na něco nezapomnělo v průběhu elektroinstalačních prací, přináším Vám pěkně pohromadě pár praktických rad a tipů.

3 nejlepší tipy pro zlepšení fotografování architektury

Reklamní sdělení

Architektura je vizuální umění, což znamená, že její úspěch závisí na tom, jak vypadá. Ošklivá budova nepřitáhne tolik návštěvníků a nedokáže nalákat potenciální nájemce nebo kupce. Ve fotografii je osvětlení nejdůležitějším prvkem, který rozhoduje o úspěšném záběru. Osvětlení může vaše fotografie architektury ovlivnit nebo zničit, a proto vám přinášíme tyto nejlepší tipy, jak své snímky vylepšit. Fotografování architektury s sebou přináší své vlastní výzvy, ale výsledky mohou být neuvěřitelně obohacující, jakmile si je osvojit. Nejde jen o správné úhly; existuje několik triků, díky kterým budou vaše snímky vynikat nad ostatními. Zde je několik nejlepších tipů, jak můžete zlepšit své fotografování architektury:

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Naposledy navštívené

reklama