Naivistický amatérský dinopark postupně rozšiřovaný o pohádkové výjevy. Na ploše nevelké zahrady můžete po úzkých chodníčcích objevovat desítky kolorovaných soch zvířat a pohádkových výjevů. Některé sochy sloužily i jako předloha filmařům.
Hlavní obrázek místa
Přišerosaurus
© Jiří Čížek 07/2012
V zahradě domku čp. 33 je možné objevit původní plastiky pravěkých ještěrů od Františka Jaicha který žil v letech 1899–1987. Zahrada domku je upravena do romantické podoby s mnoha zákoutími a jezírky, osázena vzrostlými parkovými dřevinami a keři. Chodníčky, které se proplétají téměř skrze celý pozemek, vás provedou mezi pravěkými ještěry a pohádkovými výjevy. Majitelé si se svým pozemkem a stavbou také užili své, neboť díky neobvyklé podívané havarovala v místním potoce dvě vozidla, a tak bylo nutné neobvyklé příšery schovat za plot. Národní výbor doporučil, aby majitel zahradu otevřel veřejnosti, který tak učinil. Zanedlouho začal dělat potíže stavební úřad, ale vše se nakonec vyřešilo, a tak se mohlo vesele pokračovat se stavbou dalších příšer. Jezírka byla dříve napájena z bohatých pramenů a voda umocňovala kouzelnou atmosféru. Místo je rájem pro děti, neboť je stále co objevovat. Při návštěvě kraje by byla škoda si tuto podívanou nechat ujít.
JC, 30.7. 2012
Moravskoslezský kraj,  Bruntál  (BR), Hejnov

Místa v okolí

 Hynčice
 Dolní Holčovice
 Město Albrechtice
 Město Albrechtice
 Město Albrechtice
 Burkvíz
 Hraniční vrch
 Linhartovy
 Heřmanovice
 Jindřichov
 kosárna
 Hošťálkovy
 Tlustá Berta
 Mnichov
 Kobylí
 Biskupská hora
 Vrbno pod Pradědem
 Freudenštejn
 evangelická zvonice
 kašna
 kaple sv. Anny
 Drakov
 Edelštejn
 vysoká pec Drakov
 Leuchtenštejn
 kostel sv. Jiří
 Dívčí Hrad
 Ježník
 kaple sv. Rocha
 Široká Niva
 Široká Niva
 radnice
 Quinburk
 kostel sv. Kříže
 Slezské Rudoltice
 Fürstenwalde
 Zlatorudné mlýny
 Koberštejn
 Lurdská jeskyně
 Zátor
 Rabenštejn
 Pustý zámek
 Brantice
 Hrozová
 Fulštejn
 evangelický kostel
 Gebauerova hrobka
 městské hradby
 Krnov
 kostel sv. Martina
 kostel sv. Barbory
 radnice
 městské hradby
 židovský hřbitov
 hudební pavilon
 Maxmiliánův pramen
 kostel sv. Mikuláše
 Slezské Pavlovice
Základní informace místa
ID místa: 10905
Typ místa: ostatní
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 30.7.2012
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Podzemní jezero a ocelové dveře pod Troskami

Zajímavosti

Hrad Trosky s sebou nese i svá dodnes neobjevená tajemství. Jedno z nich je legenda o podzemním jezeru ke kterému vede chodba vyhloubená v pískovcové skále tři sta metrů od úpatí kopce, zakončena železnými vraty.

Máme za sebou noc čarodějnic, zvyk, jemuž předcházelo utrpení mnoha nevinných lidí

Zajímavosti

Noc z 30. dubna na 1. května je podle starých pověr nejmagičtější nocí celého kalendářního roku. Je to noc, kdy tajemné síly vládnou neobvykle silnou mocí, před kterou měli lidé odpradávna potřebu se chránit. Tato noc byla už od pohanských dob spojena s řadou rituálů, z nichž nejznámější je pálení čarodějnic – zvyk, který se udržuje dodnes. Jak vlastně vznikla tato tradice a co všechno jí předcházelo?

Výměna elektroinstalace v panelovém domě, dobře si rozmyslete kdy se do ní pustit a na co si dát pozor.

Ostatní

Stará hliníková elektroinstalace v bytech v panelových domech pomalu dosluhuje a nejeden byt již má polovinu nefunkčních zásuvek a blikající světla. Sepsal jsem pro Vás co Vás čeká a jak se na výměnu co nejlépe připravit.

Na skok k Panence do Skoků - díl druhý: v dobách největší slávy

Historie

V předchozím díle jsme opustili Mariánské Skoky ve chvíli, kdy vrchnost rozhodla nahradit kapličku novým kostelem. Vydejte se s námi na další úsek cesty po osudech kdysi slavného, poté opuštěného a dnes opět objevovaného magického místa uprostřed nádherné krajiny Žluticka. Naše dnešní vyprávění začínáme v roce 1736.

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

reklama