Naivistický amatérský dinopark postupně rozšiřovaný o pohádkové výjevy. Na ploše nevelké zahrady můžete po úzkých chodníčcích objevovat desítky kolorovaných soch zvířat a pohádkových výjevů. Některé sochy sloužily i jako předloha filmařům.
Hlavní obrázek místa
Přišerosaurus
© Jiří Čížek 07/2012
V zahradě domku čp. 33 je možné objevit původní plastiky pravěkých ještěrů od Františka Jaicha který žil v letech 1899–1987. Zahrada domku je upravena do romantické podoby s mnoha zákoutími a jezírky, osázena vzrostlými parkovými dřevinami a keři. Chodníčky, které se proplétají téměř skrze celý pozemek, vás provedou mezi pravěkými ještěry a pohádkovými výjevy. Majitelé si se svým pozemkem a stavbou také užili své, neboť díky neobvyklé podívané havarovala v místním potoce dvě vozidla, a tak bylo nutné neobvyklé příšery schovat za plot. Národní výbor doporučil, aby majitel zahradu otevřel veřejnosti, který tak učinil. Zanedlouho začal dělat potíže stavební úřad, ale vše se nakonec vyřešilo, a tak se mohlo vesele pokračovat se stavbou dalších příšer. Jezírka byla dříve napájena z bohatých pramenů a voda umocňovala kouzelnou atmosféru. Místo je rájem pro děti, neboť je stále co objevovat. Při návštěvě kraje by byla škoda si tuto podívanou nechat ujít.
JC, 30.7. 2012

Komentáře

Moravskoslezský kraj,  Bruntál  (BR), Hejnov

Místa v okolí

 Hynčice
 Dolní Holčovice
 Město Albrechtice
 Brunerova vila
 Město Albrechtice
 Na Skalce
 Burkvíz
 Hraniční vrch
 Linhartovy
 Heřmanovice
 Jindřichov
 Strážnice
 kosárna
 Hošťálkovy
 Mnichov
 Tlustá Berta
 Kobylí
 Biskupská hora
 Vrbno pod Pradědem
 Freudenštejn
 evangelická zvonice
 kašna
 Drakov
 kaple sv. Anny
 Edelštejn
 Leuchtenštejn
 vysoká pec Drakov
 kostel sv. Jiří
 Dívčí Hrad
 Ježník
 kaple sv. Rocha
 Široká Niva
 Široká Niva
 radnice
 Quinburk
 kostel sv. Kříže
 Slezské Rudoltice
 Fürstenwalde
 kaple sv. Antonína
 Zlatorudné mlýny
 Koberštejn
 Lurdská jeskyně
 Zátor
 Rabenštejn
 Pustý zámek
 Brantice
 Hrozová
 Fulštejn
 evangelický kostel
 Gebauerova hrobka
 městské hradby
 Krnov
 kostel sv. Martina
 kostel sv. Barbory
 radnice
 městské hradby
 židovský hřbitov
 hudební pavilon
 Maxmiliánův pramen
 kostel sv. Mikuláše
 Slezské Pavlovice
Základní informace místa
ID místa: 10905
Typ místa: ostatní
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: v návštěvních hodinách
Uveřejněno: 30.7.2012
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Trnava bývá nazývána „slovenským Římem“ a podíváme se na klasicistní zámek Dolná Krupá

Hrady a zámky

Trnava je nejstarším svobodným královským městem na Slovensku. Dnešní krajské město Trnava je významným centrem bohatého regionu mezi Malými Karpatami a Povážským Inovcem. Je to město baroka, jeho největší stavební rozkvět nastal v 17. a 18. století a je do značné míry spojen se založením univerzity a přítomností arcibiskupství. Ve městě stojí barokní paláce, univerzitní a církevní stavby a je zde taky několik kostelů. Zámek Dolná Krupá je krásné klasicistní šlechtické sídlo a je proslulý tím, že zde pobýval světově proslulý hudební skladatel Ludwig van Beethoven. Na zámku má sídlo Muzeum hudby.

Děsím se toho, co přijde po sloučení mé banky s jinou bankou na základě předchozích zkušeností.

Ostatní

Již jednou se stalo, že banku, pro kterou jsem se svobodně a s nadšením rozhodl a kterou jsem mnoho let využíval spolkla jiná banka. A to se pak děly věci, které negativním způsobem ovlivnily můj život na několik roků.

Suflé, plisé, ragů, fiží, boa, filé a karé

Zajímavosti

Slova, která fascinují svým netradičním, trochu rozplizlým zněním. Kromě zvukomalby nemají některé z nich spolu nic moc společného. Tak se nyní podrobněji podíváme na každé z nich.

Jak přežít týden u moře v Bulharské Albeně nedaleko Varny

Cestování

Albena je dnes lázeňsko-turistický komplex, který ožívá především během letních měsíců. Tento chráněný monument socialismu se nalézá asi 20km od města Varna v Bulharském letovisku.

Výprava do divoké krajiny Connemary na západě Irska

Cestování

Na západě Irska v hrabství Galway se rozkládá Connemara, divoká liduprázdná krajina hor a jezer na pobřeží Atlantiku. Dostaneme se sem velmi snadno autem nebo autobusem po silnici N59, která vede z města Galway do Clifdenu. Jízda po této silnici je hlubokým zážitkem. Budeme si zde připadat jako v Irské Kanadě.

Tarif elektřina pro soláry a virtuální baterie. Je to opravdu smysluplné?

Ostatní

Pokud se rozhodujete zda investovat nemalé peníze do fotovoltaiky, a zalíbil se vám produkt elektřina pro soláry – kdy si našetřenou energii do virtuální baterie budete moci vybrat v temnějších měsících, tak si rozhodně sundejte růžové brýle.

Naposledy navštívené

reklama