Kostel postavený v novogotickém slohu v letech 1901-1903 podle návrhu architekta F. Blasche. Věž kostela vysoká 52 m stojí v jeho ose, na východní straně. Jedná se o trojlodní stavbu s polygonálním závěrem. V letech 1975 - 1978 byl kostel renovován.
Hlavní obrázek místa
Východní průčelí
© Luděk Pitter 02/2007
Evangelický kostel se nachází v nevelkém parku na Husovo náměstí, jen asi 500 m západně od centra Krnova. Jedná se o zajímavou stavbu tvořící dominantu této části Krnova.
L.P., 7.2. 2007
popis

Kostel byl postaven v novogotickém slohu. Věž kostela vysoké 52 m stojí v jeho ose na východní straně. Jedná se o trojlodní stavbu s polygonálním závěrem.

L.P., 7.2. 2007

historie

Stavba evangelického kostela začala v roce 1901 na pozemku zakoupeném od knížete Lichtensteina podle projektu architekta F. Blasche a byla dokončena v roce 1903. Věž kostela byla opatřena třemi zvony, které však byly za první světové války z kostela odebrány pro válečné účely. V letech 1975 až 1978 byl kostel renovován, interiér získal nové osvětlení a malbu a kostel byl napojen na vodu a kanalizaci, byla opravena střecha a kostel získal novou fasádu.

L.P. (Samek B., Umělecké památky Moravy a Slezska 2, [J/N], Academia, 1999), 7.2. 2007

Moravskoslezský kraj,  Bruntál  (BR), Krnov

Místa v okolí

 Krnov
 městské hradby
 kostel sv. Martina
 radnice
 Cvilín
 Cvilín
 Ježník
 Kobylí
 Brantice
 zvonice
 Vartnov
 Branice
 Hošťálkovy
 Linhartovy
 Zátor
 kostel sv. Jiří
 Sosnová
 Sosnová
 Burkvíz
 Hraniční vrch
 kostel sv. Tekly
 Město Albrechtice
 Loděnice
 Slezské Rudoltice
 hrobka rodu Bellegarde
 Holasovice
 Velké Heraltice
 Neplachovice
 Hrozová
 Město Albrechtice
 Město Albrechtice
 Štemplovec
 větrný mlýn
 Matějovická jeskyně
 Hynčice
 Držkovice
 Držkovice
 Eldorado
 Dolní Holčovice
Kontaktní informace
Evangelický kostel
Husovo náměstí
794 01 Krnov

Farní sbor
Českobratrské církve
evangelické v Krnově
Albrechtická 92
794 01 Krnov
Tel: +420 554 615 863
http://krnov.evangnet.cz/
omiko@seznam.cz
Základní informace místa
ID místa: 4966
Typ místa: sakrální památky
Podkategorie: kostel, chrám
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: příležitostně
Uveřejněno: 7.2.2007
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

reklama