Vyhlídka na temeni skalního útvaru na vrchu Trojak (766 m n. m.) poskytuje daleký výhled od jihovýchodu k západu. Jsou vidět Zlaté hory, které přechází v Bělské vrchy a Králický Sněžník, od něhož se na sever táhne horský hřeben k dominantní Černé hoře. Od ní terén klesá do Kladské kotliny.
Hlavní obrázek místa
© Luděk Vláčil 10/2016
Vyhlídka na skalnatém vrchu Trojak (766 m n. m.) se nachází v jižním Polsku v Dolnoslezském vojvodství v okrese Klodzko ve Zlatých horách nedaleko lázeňského města Lądek-Zdrój (německy Bad Landeck, česky Landek) v blízkosti státní hranice s Českou republikou. Nejlépe se k vyhlídce dostanete z polského lázeňského města Lądek-Zdrój. Na konci ul. Leśna je poměrně velké parkoviště, z něhož vychází červeně a modře značená turistická stezka vedoucí k vyhlídce na Trojaku a dále pokračuje přes zříceninu hradu (polsky zamek) Karpień. Od parkoviště je to na vyhlídku po turistické stezce asi 2 km lesem, tedy asi 1 hodinu cesty (podle aktuálního počasí a aktuálního stavu pěšiny) jedním směrem. Na Trojak se dá jít také z Rychlebských hor přes pěší hraniční přechod Černý Kout. Na první pohled se nezdá skalní útvar na Trojaku nijak zajímavý, ale ...
Luděk Vláčil, 30.10. 2016
  Polsko, dolnośląskie,

  Místa v okolí

  Nahrávám místa v okolí
  Načítám seznam míst
  Základní informace místa
  ID místa: 13181
  Typ místa: ostatní
  Podkategorie: vyhlídka
  Stav místa: zachovalý
  Přístupnost: volně přístupno
  Uveřejněno: 31.10.2016
  Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
  Upravit, vložit informace

  A další podobné

  Články

  Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

  Cestování

  Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

  Krásné odpoledne s procházkou a bruslením ve Veltrusském parku

  Cestování

  Pokud hledáte neopakovatelnou volnočasovou aktivitu na půlden, můžete si zaskočit zabruslit do parku ve Veltrusích. Na umělém kanále Mlýnského potoka je možné kromě bruslení trénovat hokej případně se po místních pláních proběhnout na běžkách.

  Šumava v zimě: Modrava a Tříjezerní slať

  Cestování

  Šumava je právem považována za jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v České republice – a ani v zimě tomu není jinak! Díky různorodé přírodě a sportovnímu zázemí je vhodná pro celou škálu volnočasových aktivit a nabízí bezpočet výletů ať už pro zdatné horaly, nebo pro rodiny s malými dětmi.

  Bývalý kamenolom Výkleky u Olomouce je jedním z nekrásnějších zatopených lomů České republiky

  Zajímavosti

  Lomy jsou povrchové doly, jež vznikly antropogenní činností člověka, především za účelem získávání stavebních materiálů nebo nerostných surovin. Lomy mají svoji životnost. Dříve či později každému z nich zazvoní zvonec a těžebním pracím je konec. Zmiznou z nich lidé, stroje i zařízení a doly zůstanou opuštěné. Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký další osud je čeká?


  Náš lednový výlet na bájný a nevypočitatelný Praděd

  Cestování

  Lidová moudrost říká, že v místech, kde se k nebi vypíná vrchol Pradědu, nachází se jiný svět. O tom, že je to svatá pravda, jsem se před pár dny sama přesvědčila.

  Dítě jako rukojmí ministerstva školství a hygieny - SARS-CoV-2

  Ostatní

  Také jste to zažili? Ve školce chtějí při vstupu výsledek testu, který Vám zaslala Hygienická stanice. Než vstoupíte na práh školky si myslíte že je vše v pořádku, jenže pravá ruka neví co dělá levá.


  reklama