Vrcholek hory ve střední části Krušných hor na saském území. Pod vrcholkem opuštěný lom s pozoruhodným sloupkovým čedičem uspořádaným do vějíře.
Hlavní obrázek místa
Hirtstein
Vějířovitě uspořádaný sloupkový čedič, odkrytý lomem pod vrcholem hory Hirtstein.
© Zdeněk Susa, 08/2009
Hirtstein (889 m n.m.) je dosažitelý po modré turistické značce od hraničního přechodu Hora sv. Šebestiána/ Reitzenhein. Vzdálenost od přechodu je 4,5 km. Až na vrcholek vede také silnice, parkoviště je před horskou chatou na vrcholku. Čedičové útvary jsou přímo u chaty. Z vrcholku hory je nádherný výhled. V blízké obci Satzung jsou další možnosti stravování a ubytování.
Zdeněk Susa , 14.8. 2009
Německo,

Místa v okolí

 Stülpnerův pomník
 železniční most
 kostel sv. Kryštofa
 Dieterova štola
 kostel sv. Václava
 kamenný kříž
 Hasištejn
 kostel sv. Martina
 dům čp. 309
 Blatno
 kostel Všech svatých
 Hausberk
 sousoší Kalvarie
 smírčí kříž
 sloup s Pietou
 lesní hřbitov
 Skřivánčí vrch
 radnice
 hradiště u Černovic
 radnice/Rathaus
 Ahníkov
 Bergrutsch
 železárna
 kostel sv. Terezie
 kostel sv. Barbory
 hrad u Brandova
 vápenka
Základní informace místa
ID místa: 8144
Typ místa: příroda
Podkategorie: vrch
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 2.10.2009
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobné

Články

Les hortillons d'Amiens - zahradníci na vodě

Cestování

Když jsme se rozhodli při své cestě po severu Francie, Normandii a Bretani zastavit v Amiens, věděli jsme, že nás čeká malebné město s řadou památek, v čele s katedrálou Notre-Dame, největší vrcholně gotickou katedrálou ve Francii. Gotických katedrál jsme cestou viděli mnoho – včetně těch nejslavnějších v Chartres a v Remeši. Amiens nám ale nabídlo něco opravdu překvapivého, co jsme jinde nepotkali – Les hortillonnages d'Amiens.

Zapomenutá Halič a skryté klenoty Dušana Jurkoviče

Cestování

Halič je území s dlouhou a značně komplikovanou historií. Nečekanou stopu v tomto kraji zanechal československý architekt, rodem ze slovenské Myjavy, Dušan Jurkovič (1868 – 1947). Jeho jméno máme spojené s pohádkovými chaloupkami Libušín a Maměnka na Pustevnách a dalšími domy inspirovanými lidovou architekturou. To, že je autorem tří desítek vojenských hřbitovů na polsko–slovenském pomezí není až tak známo.

Než se budete radovat z nové kuchyně, je potřeba se některých věcí vyvarovat

Ostatní

Stěhujete se do nového bytu? Plánujete novou kuchyň a těšíte se až v ní poprvé uvaříte? Máme pro Vás několik tipů na co si dát pozor při jejím plánování a realizaci, aby nová kuchyň nebyla zklamáním.

Na skok k Panence do Skoků - díl první: zrození legendy

Historie

Rčení „panenko skákavá“ pravděpodobně zná většina z nás. Nemnozí ovšem vědí, že souvisí se zaniklou vesnicí nad Žlutickou přehradou a s uctívání mariánského obrazu, který je považován za zázračný.

Jak se topilo na hradech?

Reklamní sdělení

Ať už si to uvědomujeme či nikoliv, žijeme v době, která nám díky pokroku a novým technologiím nabízí plnou kontrolou nad chodem domácnosti. V teplých letních měsících spoléháme na klimatizovanou teplotu vzduchu a před zimou se chráníme například regulací ohřevu vody v radiátorech.

Procházka zimním Štramberkem protáhne tělo a pohladí duši

Cestování

Štramberk je v mnoha ohledech jedinečné město. Jeho mohutná kamenná věž, vyhlížející už pěkných pár století daleko do kraje, má dar vábení. Nelze ji jenom tak uniknout. Jakmile jednou její volání vyslyšíte, lapne vás a už nepustí. Propadnete kouzlu tohoto města, jemuž se ne nadarmo říká Moravský Betlém.

reklama