Vrcholek hory ve střední části Krušných hor na saském území. Pod vrcholkem opuštěný lom s pozoruhodným sloupkovým čedičem uspořádaným do vějíře.
Hlavní obrázek místa
Hirtstein
Vějířovitě uspořádaný sloupkový čedič, odkrytý lomem pod vrcholem hory Hirtstein.
© Zdeněk Susa, 08/2009
Hirtstein (889 m n.m.) je dosažitelý po modré turistické značce od hraničního přechodu Hora sv. Šebestiána/ Reitzenhein. Vzdálenost od přechodu je 4,5 km. Až na vrcholek vede také silnice, parkoviště je před horskou chatou na vrcholku. Čedičové útvary jsou přímo u chaty. Z vrcholku hory je nádherný výhled. V blízké obci Satzung jsou další možnosti stravování a ubytování.
Zdeněk Susa , 14.8. 2009
Německo,

Místa v okolí

 Stülpnerův pomník
 železniční most
 kostel sv. Kryštofa
 Dieterova štola
 kostel sv. Václava
 kamenný kříž
 Hasištejn
 kostel sv. Martina
 Blatno
 dům čp. 309
 Hausberk
 sousoší Kalvarie
 kostel Všech svatých
 smírčí kříž
 sloup s Pietou
 lesní hřbitov
 Skřivánčí vrch
 radnice
 hradiště u Černovic
 radnice/Rathaus
 Ahníkov
 Bergrutsch
 železárna
 kostel sv. Terezie
 kostel sv. Barbory
 hrad u Brandova
 vápenka
Základní informace místa
ID místa: 8144
Typ místa: příroda
Podkategorie: vrch
Stav místa: zachovalý
Přístupnost: volně přístupno
Uveřejněno: 2.10.2009
Pokud se Vám vložené informace nelíbí nebo jste nalezli chybu, je možné ji opravit.
Upravit, vložit informace

A další podobná místa

Články

Pláže na ostrově CRES, které jsou dostupné autem nebo pěšky

Cestování

Na Chorvatském ostrově CRES je bezpočet nádherných pláží. Některé jsou dostupné autem, některé jen lodí. Navštívili jsme ty které jsou dostupné autem z pevniny a zjistili jejich přednosti a nedostatky. Jako výchozí bod bylo pro nás město Cres.

Co se dělo v Irsku v době Vikingů od 9. až do 12. stol.

Historie

Současná irská literatura nabízí spoustu zajímavých úlomků z historie země v době Vikingů, tedy v 9. až 12. stol. Informace jsou ale často velmi nesourodé. Následující článek se proto pokouší dát dohromady souvislý příběh o událostech v Irsku z této doby.

Pohádkovému Jičínu předcházela jedna z největších katastrof 17. století

Hrady a zámky

Kdo by neznal hlavní město pohádek, Jičín! Město nacházející se v ráji, tedy v tom Českém ráji. Žil zde loupežník Rumcajs se svou rodinou. Tyto pohádkové postavičky milovaly celé generace nejen dětí a v městě Jičíně na ně narazíte téměř na každém kroku.

Pěšky po Hadriánově zdi na severu Anglie

Cestování

Velká čínská zeď je přece jen trochu daleko, zato ta anglická je o hodně blíž. Také je o 8642 km kratší, což je úleva. Takže můžeme vyrazit a klidně ji celou projít, když jsme si to takhle zkrátili.

Enclos paroissial - unikát z konce světa

Cestování

Bretaň, magická „Malá Británie“, opředená keltskými legendami, plná megalitických památek i úchvatných přírodních scenerií, toho má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jeden pozoruhodný architektonický prvek – enclos paroissial (ohrazené farní areály) – však naleznete jen zde, v oblasti Finistère, tedy na konci světa.

Čertovy hlavy – tváře vytesané do horniny – druhé největší na světě

Zajímavosti

Středočeská obec Želízy je tak malá, že nebýt jedné skutečnosti, určitě byste ji přehlídli. Nachází se ve Středočeském kraji v okrese Mělník. Nad touto vesničkou se klene borový les, z nějž se již téměř 180 let dívají do kraje dvě obří hlavy čertů. A když říkám obří, myslím opravdu obří. Velikost těchto pískovcových reliéfů překonala pouze jediná skulptura světa, a to sousoší čtyř amerických prezidentů v Jižní Dakotě.

reklama