Romantická a stavba ve tvaru válcové věže jako strážní hrádek nad terasovitými vinicemi. Zbudovám roku 1860 pro jaroslavického pána na Jehněčím kopci, na kterém byly zakládány vinice pro jaroslavický zámek.
Hlavní obrázek místa
© Anežka Helánová 01/2008

Lampelberk

Graficke pismenko Hrádek Lampelberk byl zbudován r.1860 pro jaroslavického pána. V překladu Hnízdecký – Jehněčí kopec. Je postaven na kopci a v jeho blízkosti jsou zde v r. 1861 zakládány terasovité vinice pověstné znamenitým vínem pro Jaroslavický zámek. Hrádek postaven jako bůda ve vinicích, kam se v čas vinobraní sjížděli vinaři a obchodníci ve velkém počtu a platili víno dobře.
Anežka Helánová, 8.12. 2007

  popis

  Hrádek Lampelberk byl zbudován na kopci (Jehněčí kopec) mezi terasovitě založenými vinicemi na tzv. trati Lampelberk. Tato oblast byla již od založení osady Ječmeniště (1787) pověstna znamenitým vínem. V čase vinobraní se tam sjížděli vinaři a obchodníci s vínem ve velkém počtu a "dobře platili". Hrádek byl postaven jako "bůda ve vinicích". Přístup na výše uvedený hrádek je mezi obcemi Dyjákovičky – Hnízdo. Asi uprostřed této trasy je

  13.2. 2008

  Tutistické mapy

  Než vyrazíte, nezapomeňte si přibalit dobrou mapu.

  Turistické mapy 1:50 000, Kartografie

  Nová edice přehledných turistických map 1:50 000 z Kartografie Praha.
  ostatní
  zachovalý
  volně přístupno
  Česká republika
  Jihomoravský kraj
   Znojmo  (ZN)