Původně starou tvrz postavenou za Hugolta ze Šlejnic z roku 1487 koncem 16. stol. nahradila za Arnošta ze Šlejnic, vnuka Hugolta ze Šlejnic, tvrz nová, stojící východně od kostela. Ta byla počátkem 17. stol. barokně upravena.
Hlavní obrázek místa
Šluknovský zámek
© Petra Šimková
Graficke pismenko Renesanční dvoupatrový zámek se nachází v centru Šluknova. Prochází rekonstrukcí. V současné době je přístupné přízemí, kde je cukrárna a informační centrum.
Vladimír Studecký, 27.6. 2007

  turistické

  Zámek je zrekonstruován, v přízemí je informační centrum města Šluknov a cukrárna. Je možná prohlídka interiérů s průvodcem z infocentra. V interiérech reprezentativní místnosti města Šluknova, několik místností s historickým zařízením a sály kde město pořádá výstavy.
  Ondřej Surový, 26.10. 2008
  Šluknovský zámek
  Šluknov - nejsevernější město České republiky, se může pyšnit novou dominantou, a to zrekonstruovaným renesančním zámkem. Po velkém požáru zámku v roce 1986 a následném dvacetiletém chátrání se městu podařilo to, v co již nikdo ani nedoufal – neprodat chátrající zámek některému z mnoha zájemců a krůček po krůčku ho postupně opravovat, získávat finanční dotace a nakonec celý zámek slavnostně otevřít. Stalo se tak poslední červnovou sobotu

  Petra Šimková , 14.4. 2012

  historie

  Renesanční zámek vybudoval ve Šluknově Arnošt ze Šlejnic ve 2. polovoně 16. století. Je to dvoupatrová obdélná budova se dvěma průčelními štíty. Stavbou zámku se však zadlužil a proto jej prodal svému příbuznému Albrechtovi ze Šlejnic. R. 1618 jej koupil Otto ze Starschedelu. Pro účast na stavovském povstání mu byl ale zámek zkonfiskován a prodán hraběti Volfu Mansfeldovi. Jakožto dědictví se pak zámek ocitl v majetku Harrachů, kteří jej

  Vladimír Studecký -,Hrady,zámky a tvrze v čechách na Moravě a ve Slezsku - díl Severní Čechy, 27.6. 2007

  Tutistické mapy

  Než vyrazíte, nezapomeňte si přibalit dobrou mapu.

  Turistické mapy 1:50 000, Kartografie

  Nová edice přehledných turistických map 1:50 000 z Kartografie Praha.
  zámek
  tvrz přestavěná na zámek
  zachovalý
  přístupno v návštěvních hodinách
  Česká republika
  Ústecký kraj
   Děčín  (DC)
  Šluknov